Kesin Sesinizi Artık! Vahşice Katledilen Kadınların Ardından Konuşan Çöplük Zihinler Ceren Özdemir İçin de Susmak Bilmedi

11bPAYLAŞIM

Bu ülkede nefes almak gerçekten de çok zor...

Özgecan Aslan, 11 Şubat 2015 günü Suphi Altındöken'in tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste önce defalarca bıçaklanmış, ardından demir çubukla dövülmüş, elleri kesilmiş ve yakılmıştı.

Ve Özgecan Aslan'ın arkasından bazı kansızlar tarafından "Mini etekliydi" denmişti.

23 yaşındaki üniversitesi öğrencisi Şule Çet, geçen yıl çalıştığı plazanın 20. katından düşerek yaşamını yitirmişti ancak gelişen süreçte ortaya çıkan delillerle Şule'nin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı.

Sanık Çağatay Aksu, mahkemede Şule Çet'in babasına "Siz de kızınıza sahip çıksaydınız" demişti.

Şule'nin karar duruşması bugündü, ayrıntılar için: 👇

Şule Çet Davasında Karar: Çağatay Aksu'ya Müebbet ve 12 Yıl 6 Ay, Berk Akand'a 18 Yıl 9 Ay Hapis Cezası - onedio.com
Şule Çet Davasında Karar: Çağatay Aksu'ya Müebbet ve 12 Yıl 6 Ay, Berk Akand'a 18 Yıl 9 Ay Hapis Cezası - onedio.com

Ve dün gece... Ordu'da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ve evet, henüz dün gece vahşice katledilen Ceren'in ardından da konuşuldu.

Detaylar için: 👇

Evinin Önünde Bıçaklı Saldırıya Uğradı: 20 Yaşındaki Balerin Ceren Özdemir Hayatını Kaybetti - onedio.com
Evinin Önünde Bıçaklı Saldırıya Uğradı: 20 Yaşındaki Balerin Ceren Özdemir Hayatını Kaybetti - onedio.com

"O saatte dışarıda ne işi varmış?"

"Tipinden belliymiş..."

"Su testisi su yolunda kırılırmış..."

Elbette sosyal medyadan bu kan dondurucu paylaşımlara tepki gecikmedi...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Ama sadece Kasım ayında 39 kadının kadının vahşice katledildiği ülkemizde bunları yazarken gerçekten de hiç utanç duymuyor musunuz?

Sadece soruyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tubi.or.not.tubi

Hösstttt!!!! Nasıl insansınız siz yaa :/ Ben de diyorum aslında, "bu zihniyetin olduğu bir ülkede genç kızların/kadınların özgürlüklerini sınırlayıcı şekilde davranmaları şart" diye..neden biliyor musunuz? Çünkü bu zihniyet o özgürlüğe izin vermez. Allah kahretsin ki, vermez!! İsteyen istediğini giyer, istediği zaman evine gider, istediği kadar dışarıda kalır, istediği şeyi yer/içer, istediği gibi yaşar yahu...Bunları konuşmak bile ağır geliyor. Tü Allah kahretsin ki bu insan müsvetteleri olduğu sürece kadın özgürce yaşayamaz. Bunu da anlamak lazım. Keşke bunların kökü kurusa da her kadın dilediği gibi yaşayabilse. Nasıl içim acıyor bu haberlere..Ne kadar güzel, ne kadar asil bir kız..Devlet artık insanları tek tek elden geçirmeli, yani artık durum bu raddeye geldi. Özellikle şüpheli durumdakileri elden hakkaten bi'geçirsin yaa. Rehabilite olanlar olsun, olmayanlar "ıslah hastaneleri" gibi bişi kurulsun, alsınlar orada baksınlar amk. Elimden de bişi gelmiyor, iyice sinir oluyorum!

onur311

Ahlaksızca paylaşım yapan bu ibn.leri çırılçıplak şekilde ülkeden sınırdışı edeceksin.

4sl4nb3y

Bu cahil düşünceleri ve o cahillerin düşünceleriyle duyar kasan samimi olmayan zihniyetleri bir kenara bırakın. Asıl konuya odaklanın bu cani nasıl oluyor da serbest bırakılıyor? Eğer yapılan açıklamalar doğruysa silah bulsa birçok kişi öldüreceğini söyleyen birisini hangi duruma göre izin verilip bırakılıyor? Serbest kalmayı hak edenleri bırakmıyorlar böyle bir cani nasıl bırakılıyor madem vaktinde dönmedi neden kaçak olduğu teşhir edilmedi? O zaman bu kadar elini kolunu sallayarak dolaşamazdı Ceren'e dokunamazdı... Sabah uyanıyorsun güne başlıyorsun gün bitiyor gece evine dönerken ertesi gün için planlar yapıyorsun belki de hayallerini düşünüyorsun içinde ölüme dair en ufak bir düşünce yok hayat dolu bir yaştasın bir tane yaratık çıkıyor seni bıçaklıyor ve bir hiç uğruna ölüyorsun. Neden diye sorguluyorsun ve asla özgürlüğü hak etmeyen bir zihniyeti birileri serbest bıraktığı için öldürüldüğünü öğreniyorsun. Herkes işini düzgün yapsa birçok sorunumuz kendiliğinden yok olacak...

yigit-cem-aslan

Şu soktuğumun zihniyetini özetleyen en iyi tümce Nasreddin Hoca'nın ''HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK'' tümcesidir.

ebrugencce

"Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allah Teâlâ onu cehenneme sokar."

Görüş Bildir