Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kermit'in Gerçek Hayatta Var Olduğunu Biliyor muydunuz?

Anasayfa > Gündem

Kermit'i hepimiz Muppet Show'dan biliyoruz. Kermit'in gerçek hayattaki kuzenini Kosta Rika'nın ormanlarında bilim adamları ortaya çıkardı. Yeni bulunan türlerden biri olan cam kurbağalarına yenisi eklendi, Hyalinobatrachium dianae. Bu yeni keşfedilen canlı, diğerlerine göre daha saydam bir karın kısmına sahip, bunun yanı sıra gözleri de tıpkı Kermit'inki gibi :) Karayipler'deki dağların eteklerindeki konumundan dolayı kesfedilmesi uzun süren bu canlıların ayrıca çıkardıkları çiftleşme sesleri böceklerin çıkardığı seslerine benzemesiden dolayı da bulunması zor olmuş. Bilimdamları bu kurbağaların çıkardığı sesi, tek ton uzunluğunda ve ıslık gibi bir ses diye nitelendirmişler.

Brian Kubicki, Stanley Salazar ve Robert Puschendorf, bu kurbağaları 400 ila 800 metre arasındaki yüksekliğe sahip olan dağlarda keşfetmişler. Kubicki keşfin ardından bu canlılara isim verirken annesinin adı olan Diane ismini kullanmış.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/kermit-frog...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?