Kerem Bürsin'in 'Maço Değilim Ama Geçmişte Hatalarım Oldu' Açıklaması Goygoycuların Eline Fena Halde Düştü!

5PAYLAŞIM

Ne güzel geliştirmiş işte kendini, ne var ki bunda?😅

Bildiğiniz üzere Kerem Bürsin özellikle de Hande Erçel ile yaşadığı beraberlikle son dönemin en popüler isimlerinden biri.

Kendisi geçtiğimiz günlerde ‘Hikayede Kalmasın’ adlı bir programa katılarak hakkında bilinmeyen pek çok soruyu yanıtladı.

Annesinin oyunculuğu seçmesinde destekleyici olduğunu ifade eden Bürsin konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 "Ailem ünlü olacağıma hiç odaklanmadı. Daha ziyade hayatımda bu mesleğin zorluklarımı çekmemi istemediler. Babam oyuncu olmamı hiç istemedi. Annem beni hep destekledi ama günün sonunda hepsi kararıma saygı duydu. Ben şu anki durumdan çok mutluyum. Aşırı şanslıyım. Çocukken hayalini kurduğum işi yapıyorum."

Ancak röportajın en çarpıcı sorularından biri de ‘Maço musunuz? Sevgilinizin kıyafetine karışır mısınız?’ oldu.

"Bence maço değilim. Feminist politikama maçoluk uymuyor. İster istemez böyle bir ataerkil dünya ve toplumda büyüyünce bazen işin ucu kaçabiliyordu. Özellikle bu konularla ilgili son 2.5- 3 senedir yoğun bir eğitim alıyorum. Ama hiç ‘geçmişte karışmadım' da diyemem. Bu olayı da hata olarak görüyorum. Hatalarım oldu ama hiçbir zaman el kaldırma ya da küfretme olmadı. 'Ya gerçekten bunu mu giyeceksin' dediğim oldu. Ama feminizm üzerine kitaplar okuyarak ve ataerkil toplumun hem erkeklerin hem de kadınların üstünde yarattığı baskı üzerine eğitim aldıkça bunların ne kadar yanlış olduğu gördüm."

Tabii bu açıklama goygoycuların eline fena halde düştü:

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Siz ne diyorsunuz? Haydi yorumlara!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bakmadan 'Evet' Demeyin! Evliliğe En Uygun İnsanın Hangi Burçtan Olduğunu Gerekçeleriyle Anlatan 15 Kişi - onedio.com
Bakmadan 'Evet' Demeyin! Evliliğe En Uygun İnsanın Hangi Burçtan Olduğunu Gerekçeleriyle Anlatan 15 Kişi - onedio.com
Olaysız Tek Günü Yok! Kim Kardashian Kızı North İçin Kaka Emojisi Temalı Bir Doğum Günü Partisi Düzenledi - onedio.com
Olaysız Tek Günü Yok! Kim Kardashian Kızı North İçin Kaka Emojisi Temalı Bir Doğum Günü Partisi Düzenledi - onedio.com
Demet Özdemir’den Dilan Çiçek Deniz’e! Ünlü Markanın Çiçekli Elbisesini Giymeyen Kalmadı - onedio.com
Demet Özdemir’den Dilan Çiçek Deniz’e! Ünlü Markanın Çiçekli Elbisesini Giymeyen Kalmadı - onedio.com
Müziğin ve Eğlence Hayatının Gece 12'den Sonra Yasaklanmasına En Büyük Tepki Rapçi Ezhel'den Geldi - onedio.com
Müziğin ve Eğlence Hayatının Gece 12'den Sonra Yasaklanmasına En Büyük Tepki Rapçi Ezhel'den Geldi - onedio.com
'Evlenmeden Olmaz' Demişti... Şeyma Subaşı, Mısırlı Sevgilisi Meedo'dan Hamile Olduğunu Herkese Duyurdu! - onedio.com
'Evlenmeden Olmaz' Demişti... Şeyma Subaşı, Mısırlı Sevgilisi Meedo'dan Hamile Olduğunu Herkese Duyurdu! - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ortalik-karisik

zaten sende bir piç tipi var hani şu her çiçekten bal alıp karım bakire olsun diyen serseriler vardır ya onlar gibi geliyor bana imajı

ali-karaman5

Bir şey olsa da linç etsek, alayla karşılasak..

ezgico

Kitap okuma alışkanlığımız olmadığı gibi kitap okuyanları anlama alışkanlığımız da yok. Hatta kitap okudum diyeni tiye alacak kadar da ileri giden bir cahillik seviyesindeyiz ülkece. Her şeyi kitaplardan öğrenebilirsiniz, ama kitaplardan öğrenmek istediğiniz şeyleri kelimesi kelimesine arama motoruna yazıp direk aradığınız bilgiyi bulamıyorsunuz. Kitabı okuyorsunuz, size sunduğu binlerce fikir üzerinde düşünüyorsunuz, vardığınız sonuçlardan biri de belki kız arkadaşımın giydiği beni ilgilendirmez olabilir.

ercannedio

2 dk boyunca konuşup hiç bir şey anlatamayan birinin umarım kitap okuduğunu düşünmüyorsunuzdur.

ezgico

Her gün saatlerce konuşup hiçbir şey anlat(a)mayan politikacılar, profesörler görüyorum.

ercannedio

Bir an iyi bir okur olduğunuzu düşünmüştüm ama bu yorumunuza bakılırsa okur değil Kerem Bursin fanıymışsınız. Pardon :)

ezgico

İyi bir okurum ama kimseye bunu ispatlamam gerekmiyor, Kerem Beyin kitap okuduğunu ispatlamak zorunda olmadığı gibi. Siz de kitap okuyun çok faydalı, insanlara ön yargılı yaklaşmamayı da öğretiyor.

sensizsinema24

Kerem Bürsin hayatının büyük kısmını yurtdışında yaşamış, Türkçe'ye bu nedenle çok hakim değil ve muhtemelen okuduğu kitaplar da Türkçe değildi. Ama Ercan Bey için bir sakıncası yok belli ki, bilgisinin olmadığı bir konuda ithamlarda bulunabilir ve bu temelsiz ithamlarla sizi de yargılayabilir. :)

ercannedio

Günün 12 saatini sette, 4-5 saatini uykuda kalan 4-5 saatini de eğlencede geçiren insanlardan bahsediyoruz. Ya siz şaka falan mısınız? Bu kadar fanı olmayın kimsenin. Zararlı, cidden zararlı. 2 dk konuşu hiç bişey anlatamayan adamı okur diye savunmayın. YAnındasınız sanki okurken. Hangi partilerde nasıl eğlendiklerini gayet iyi biliyoruz. Öbürü de gelmiş siyasileri örnek veriyor. Ya onlar bişey anlatmaya çalışmıyor kasıtlı laf döndürüp zamana oynuyorlar zaten. Daha bunu bile bilmiyor bana okuma muhabbeti yapıyor.

sensizsinema24

Kimsenin fanı değiliz zaten, doğruyu söylemeyelim hemen fan ilan ediliyoruz. O kim ben onun fanı olacağım, o benim fanım olsun. Kerem Bürsin içeriklerinin çoğunda zaten yazıyor yurtdışında yaşadığı. Söylediğim şey çoook basit bir mantık işlemi. Yurtdışında yaşamış, orada kaynaklar da Türkçe olmayacağına göre demek ki Türkçe okumamış. Biz kitap okurken yanında değiliz de sen partilerken mi yanındasın? Milletin Türkçe'sini eleştirene kadar dön kendine bak, sosyal medyanın en eski goygoyu olmasına rağmen daha şey kelimesini ayrı yazamıyorsun. Bir de bize neyin zararlı olacağına dair öğüt vermiş. Senin aklın sana yetmiyor belli ki.

ercannedio

Benim yanlış yazmam seni niye ilgilendiriyor? Ben çok kitap okuyorum diye bir iddiada bulunmadım öyle zamanım da yok. Buraya da genelde kısıtlı zamanda yazıyorum. Yazım yanlışı yapabilirim gayet yani. Bazen fazladan harflere bastığım tuşlar da olur yanlış bastığım da olur spacei komple atlayabilirim de. Yok mevzu buradan şov yapmaksa yapayım -ki ekinden sonra cümle yazılır. cümle -ki eki ile bitirilmez. Sayısalcı olduğumda halde 2008 öss sinde 30 soruluk türkçe testinden 29 doğru 1 boş bırakmış adamım, boş bıraktığım soru da iptal edilmişti. Başkasına yap gramer ukalalığını :)

sensizsinema24

Yoo, gayet de -ki eki cümle sonunda kullanılabilir. Zaten emindim ama üşenmedim, teyit ettim. Keşke sen de atıp tutmadan önce etseydin. Senin gibiler pası verince duramıyorum, yapıyorum ukalalığımı. "Sayısalcı olduğumda halde" sen bu Türkçe'yle mi 30 sorudan 29 yaptın? Ufak at arkadaşım. Milletin yaptığı yorum, okuduğu kitap seni niye ilgilendiriyorsa senin yanlış yazman da beni o yüzden ilgilendiriyor.

ercannedio

Anlıyorum... Sana hayatta başarılar fanboy kardeş. Ayrıca ki bağlacından sonra nokta değil cümle gelir ki bağlaç olan -ki olduğu belli olsun. Git istediğine istediğini sor.

sensizsinema24

Anlamadım bunun nesiyle dalga geçilmiş. Bir kitap size "öyle yap, böyle yapma" demez, bir konuyu anlatır ve siz buradan anlamlar çıkarırsınız. Sanki toplum çok düzgün de adamın geçmişte böyle olmasını eleştirmişler. Çoğunluk öyle yetiştiriliyor zaten, kendini geliştirebilmiş ve değiştirmiş önemli olan bu. Siz hepiniz ideolojilerle mi geldiniz dünyaya.

sensizsinema24

Cennet Mahallesi'nde Pembe'ye "maymundan gelmişsin" denince, "Ben en azından kalkmış gelmişim, sen onu da yapamamışsın" demişti, bence burada durum bu olmuş :D Adam en azından değiştirmiş kendini, siz hala okuduğunu anlayamayan maymunlar olarak devam ediyorsunuz.

burakb_

Boş eleştirmişler azıcık sanki. Ataerkil dünya bik bik bik falan mevzularına girince bir tüylerim diken diken oldu ama baktım ki erkeklerin üzerindeki baskıları da tanıyor, tam anlamıyla popülist bir tavırla yaklaşmıyor olaya, biraz duruldum. Bunun gibi arkadaşlara özellikle bazı kadınların alerjisi oluyor, birisi hem Barış Murat Yağcıya hem de Kerem Bursine aynı anda sallamış mesela o arkadaşın muhtemelen bu tarz erkeklere alerjisi var.

Görüş Bildir