Keops Piramidi'ne Tırmanıp Tutuklanan Çılgın Türk: Fatih Kömürcü

8.6bPAYLAŞIM

Fatih Kömürcü tam bir çılgın Türk! Sırtında çantası ile dünyayı gezen Fatih için hayat, Sahra Çölü'nde 150 kilometrelik bir yürüyüş planından bambaşka yerlere kaydı. Mısır'da Sahra Çölü'nü geçme planı Kahire Büyükelçiliği tarafından sakıncalı olduğu yönünde engellemesinden sonra Fatih başka planlar yapmaya başladı.

Çölü yürüyerek geçemeyen Fatih sonunda Mısır'a ulaşarak Kahire ve İskenderiye'de zaman geçirdi. 11 Ocak günü indiği Mısır'da 4 gününü gezerek harcayan Fatih'in piramitlerle tanışması ise 15 Ocak günü oldu. 

Kendisini Instagram'dan takip edebilirsiniz.

"Onları görünce büyüklükleri karşısında hayranlığımı saklayamadım. Beni resmen büyülediler. Piramitleri yakından görünce, binlerce taşın üst üste konularak inşa edilen o devasa yapıları görünce kendimi onların üstünde hayal etmekten alıkoyamadım." diyor Fatih.

Sonrasında hemen bir Baltacı'ya giden adam piramitlere tırmanabilir miyim? diye sormuş. Baltacı'nın cevabı ise Keops için tabii ki hayır fakat Mikarinos için bir şeyler ayarlayabiliriz şeklinde olmuş.

Ancak piramide tırmanmanın maliyeti olan 4000 Mısır Pound'u ödeyemeyeceği düşünen Fatih yarın parayla geleceğini söyleyerek Baltacı'nın da numarasını alarak yanlarından uzaklaştı.

Baltacı'nın yanından uzaklaştıktan sonra at kiralayıp piramidin etrafını gezen Fatih bir süre sonra Mikarinos Piramidi’ne tırmandı. 5-6 basamak tırmandıktan sonra arkasında develeriyle 3 polisi fark eden Fatih geri indi. Pasaportu alınan ve yasak olduğu yönünde bilgi verildikten sonra bahşiş konusu açılınca Fatih hemen tamam diyerek çıkıp indiğinde kişi başı 100 Mısır Pound'u vereceğini söylemiş.

3 dakika içinde 65 metrelik piramidi tırmanan Fatih zirveye 2 taş blok kala durmuş ve aşağıya inmiş...

Aşağıya indiğinde ise en büyük pişmanlığı zirveye çıkmaması olmuş. Bu pişmanlık ise onu çılgınca bir şey yapmaya itmiş. O da Keops piramidine tırmanmak!!!

Tırmanma kararından sonra bunu yapan birileri olup olmadığını merak eden Fatih kısa bir araştırma ile bir Alman ve bir Rus'un piramide daha önce tırmandığını öğrendi.

Bunu daha önce bir Türk yapmamıştı ve Fatih bunu kesin yapıyorum dedi! Eve dönerek arkadaşlarına fikrini anlatan Fatih'e Ferdi anında destek olmuş.

Keops'a tırmanmanın hapis cezası olduğunu bilen Fatih, Ferdi'nin kendisiyle gelmesine izin vererek olası bir durumda görüntülerini çekip ailesine ve gerekli makamlara haber vermesi yönünde konuşmuş.

Ertesi gün piramide varan ikili etrafı kolaçan edip kendilerine en iyi zamanı yaratarak planlarını uygulamayı düşünüyordu. En uygun zamanı yakaladığını düşündüğünde ise tırmanmaya başladı Fatih. En zor ilk 3-4 basamağı bir hışınla tırmanan adam arkasında polis düdükleri ve turistlerin meraklı bakışlarıyla amacına doğru gitmeye başladı. Tabi bir süre sonra da bu çılgınlığına alkış sesleri de eklenmiş...

En son basamağa ulaştığında ise ilk defa tecrübe ettiği hislere kapılmış Fatih. Muhteşem bir duyguyla birlikte o anları kaydeden adam için iş henüz bitmemişti. Çünkü aşağıya indiğinde tutuklanacağını biliyordu.

Öyle de oldu. Ferdi ile birlikte tutuklanan Fatih çok zor şartlar altında ifade verip görüntülerin silinmesi yönünde ısrarlı tepkiler almış. Ancak bunu kabul etmemesi üzerine önce karakola sonra koğuşa atılan Fatih kötü şartlar altında yardım bekledi. Sonunda da avukat ve savcı arasında geçen mücadele ile görüntülerin silinmesi karşılığı salınmış. Bu görüntülere ise silinen dosyaları geri kurtarma yoluyla ulaşmış Fatih...

İşte Keops'a tırmanan ilk Türk'ün o macerası...

Burada da tırmanma öncesi Fatih'in görüntülerini izleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
01101011-01100001-01101000-011

Gez bakalım sen.Sigortan yatmıyor geç emekli olacaksın yaşlı halinle çalışacaksın.Ben senden erken emekli olacam

herasyoi

ya bu kafa çok acıklı ama

mmurat

tırmandığı Mısırda ki en küçük piramit Mikerinos, 65 metre ... tarihi yapılara tırmanma, internette beğeni alma yada eğlence kafasıyla hallenen insanların tarihi geçmişle ilgilenmediği, dönemin tarihi kültürüne hiç önem vermediğini anlayabilrisniz. Önemli olan kaç beğeni alacağı, ne kadar izleneceği falan.. bu tip yeni nesil gerçekten kalitesiz

fasoaganinanarsikogli

Kaliteli ve uygun fiyatlı her sisteme uygun çanak antenler burada. ... WAVEFİELD T90 Çoklu Çanak Anten 00ML846. Tek Çanakta 12 Uyduya kadar ayarlayabilme. seçenekleriyle, özellikleriyle ve en uygun fiyatlarıyla n11.com'da sizi bekliyor!

ozgur-esra

BU NE CESARETTİR YARABBİ...SENİ TANIMAK İSTİYORUM, YİĞİDİM...BENİ MUTLAKA ARA.. asdfghjkl

ozgur-esra

Ahahahah :D

weingartenstase

ENtel dantel cümleler kurmuşsunuz, Lan o piramitler burda olsa ağzına çoktan sıçmıştınız.Yok hayalini gerçekleştirmiş yok onu yapmış bunu yapmış.Dünya mirası Dünya ... Zarar görmemesi için çaba sarf edilen bişey ...Bu sığır hayallerini gerçekleştirirken belkişde güvenlik güçlerinin işinden olmasına sebep olmuştuır...Ne belli,,,Hayalmiş

frost

İyi bok yemiş

Görüş Bildir