Kendinize Yaptığınız En İyi Yatırım: Saç Ekimi ile Her Gün En İyi Saç Gününüz Olacak!

1PAYLAŞIM

Seksapalite her zaman saçla ilişkilidir! Karizmatik bir saç şekli hem erkeklerin hem de kadınların iş, toplumsal hayat ve aile ilişkilerini etkileyen önemli ölçüde özgüven kazandırır. Saç sorunlarının nedenlerinin başında gelen genetik özellikler kişileri büyük psikolojik bunalımlara sokabiliyor, kişilerin sosyal hayatında özgüvensiz, çekimser, utangaç kimlik davranışları göstermesine neden oluyor. İçine kapanık kişiliklerde ise daha büyük travmalar oluşabiliyor.

Saç sorunları ise Saç Ekimi İstanbul Quartz Klinik’te profesyonel bir şekilde çözülebilir. Op.Dr. Leyla Arvas, kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi ve erkek saç dökülmesinin temelinde soya çekimin en önemli faktör olduğunu, bunun yanı sıra beslenme bozuklukları, hormonların dengesiz ve düzensiz çalışması, yoğun ve stresli hayat koşullarının da kellik problemine yol açtığını belirtiyor. Dr.Leyla Arvas, Saç Ekim işlemini en doğru haliyle sizlerle paylaşıyor.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Saç Ekimi nasıl yapılır?

Quartz Klinik’te uygulanan FUE tekniği, diğer saç ekim yöntemleri ile kıyaslandığında, kesi izi olmaması nedeniyle saç ekimi işleminde kullanılan en üst teknik olarak kabul ediliyor. FUE tekniğinde baş bölgesindeki saçlı kısımda herhangi bir dikiş izi, kesi izi yapılmamasındanı dolayısıyla cerrahi bir işlem olmamasından dolayı en çok tercih edilen tekniktir.

Saç köklerinin en sağlam bulunduğu bölge ense bölgesidir. FUE tekniğinde sağlam greftler tek tek toplanıyor. Toplanması özel yuvarlak bir uca sahip mikromotorlu cihaz sayesinde olur. Bu silindirik yuvarlak uçlar bir milimetreden küçüktür. Yaklaşık çapı 0,6-0,8 milimetre olan kesi uçlarıyla toplanan greftlerin toplanma süresi 3-3,5 saat arasında değişir.

İşlemde uygulayıcının el becerisi, profesyonelliği oldukça önemli!

Greftlerin toplanma aşaması uzman bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse oldukça kolay oluyor. Sabır ve özenle teker teker toplanan greftler belirli bir açı verilerek daha önce ekim yapılacak alanda açılan yuvalara yerleştiriliyor. Greft yerleştirme sırasında, greftin başla arasındaki açı oldukça önemli. Acemi kişiler tarafından dik şekilde yerleştirilen saç kökleri, uzadığı zaman elektrik çarpmasına benzer dik saçlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Quartz Klinik’te profesyonel şekilde uygulanan greft yerleştirmede verilen açıyla doğal ve göz alıcı saçlara kavuşuluyor.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesinin sebebi genetik özellikler, hormon bozuklukları, demir eksikliği, özellikle gebelik, ve beslenmenin vitamin bakımından yetersiz olmasıdır. Uygulanan ağır diyetler, depresyon, tiroid sorunlarıyla beraber, menopoz evresindeki ve sonrasındaki kadınlık hormonlarındaki düşüş de saç dökülmesinin nedenlerindendir.

Kadınlarda saç dökülmeleri uzun zaman içerisinde yavaş yavaş gerçekleşir. Saçların sıkı bağlanması ve saçlara yapılan kuaför işlemleri yıpratıcı ve saçların dökülmesine neden olur. Kadınlarda saç dökülmeleri tepe noktasından da gerçekleşir, şakaklardan ve önden arkaya doğru taç biçiminde de görülebilir. Her ne kadar erkekler kadar net biçimde kellik yaşanmasa da kadınlardaki saç dökülmeleri de kadınlarda özgüven eksikliğine sebep olur.

Erkek Saç Dökülmesi

Erkek saç dökülmesi her ne kadar toplumda kabul edilir durumda olsa da yine de saçları gür ve güzel olan erkeklerin her zaman daha çekici olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Erkeklerde de aynı kadınlar gibi kalıtımsal faktörler başta olmak üzere beslenme, ilaç kullanımı, stres ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı saç dökülmeleri görülüyor. Saçları güzel olan ve gür olan erkekler daha çekici, daha özgüvenli olduklarını belirtiyorlar.

Saç Ekiminden sonra saçlarımıza nasıl bakmalıyız?

Greft ekiminden sonra nakil işleminin gerçekleştirildiği alanın hassasiyetle davranılması gerekiyor. Saç köklerini kaşımak, saç kökleriyle oynamak, işlemin nasıl yapıldığını anlamak için elle yoklamak gibi yapılan işlemler köklerin aşınmasına, greftlerin yerinden oynamasına ve çıkmasına sebep olur.

İlk üç gün saçlar yıkanmaz, ilk yıkama üçüncü günde Quartz Klinikte profesyoneller tarafından gerçekleştiriliyor. İlk yıkamaya kadar sırt üstü yatmak ekim yapılan alanın korunmasını sağlar. İlk yıkanma gerçekleştirildikten sonra da yine ekim yapılan bölgenin ve greftlerin korunması önemli. Güneş ışığı saç köklerine zarar verir. Köklerin özellikle güneşten, toz ve kirden korunması gerekiyor. Saç şekillendiricileri uzun bir süre kullanmamak ekim yapılan saçların dayanıklılığını artırıyor.

İki ile üç hafta arasında ilk saçlar dökülerek kökler yuvaya daha adapte olur. İlk dökülmeden sonraki altı ile dokuz ay içinde yeni saçlar çıkar ve bir miktar uzar.

Sizde kellik sorunu yaşıyorsanız, saçlarınız dramatik bir şekilde dökülüyorsa, kendinizi mutsuz ve üzgün hissediyorsanız, özgüveninizde düşüklük varsa hemen Quartz Klinik 0212 241 46 24 profesyonelini arayın!

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook: @quartzclinique

Instagram: @quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mistral

Yıllardır vitiligo hastasıyım, ekim sonrasında deride renk sıkıntısı olur mu acaba ?

Görüş Bildir