Kendine Has Tarzı ve Dinleyenleri Büyüleyen Sesi ile Biraz da Deniz Tekin'i Konuşalım

6PAYLAŞIM

Sesiyle bizi mest etmekle kalmayıp, aynı zamanda paylaşımlarıyla güldüren ve birçok müzisyene rağmen görüşlerini açıkça ifade etmekten çekinmeyen Deniz Tekin'i abartmayalım da ne yapalım?

Kendi çabalarıyla yükselen ve sesiyle dikkat çeken Deniz Tekin...

Müzisyen ve söz yazarı olan Deniz Tekin, müziğe olan ilgisi 8 yaşındayken piyano ve yan flütle başladı. Daha 16 yaşındayken, küçük kafelerde canlı müzik deneyimi gerçekleştiren Tekin, albüm yapmak için kapı kapı dolaşmak yerine, şarkılarını "Daphead" kullanıcı adıyla, online platformlara yüklemesi yetti. Daha çok yaptığı coverlarla tanıdığımız Deniz Tekin 19 yaşında "Kozakuluçka" isimle bir albüm bile çıkardı.

19 yaşında gelen başarı!

Memur bir ailenin çocuğu olan, İzmir'de doğan Deniz Tekin ilk yıllarını Konak'ta geçirmiştir. Annesi ve babası kamu sektöründe diş doktorluğu yapması nedeniyle çocukluğu farklı şehirlerde geçmiş. Mardin'de ilkokulu, daha sonra Gaziantep'te ise ortaokul ve lise eğitimini tamamlamış. Youtube da paylaştığı kayıtları 1 ile 7 milyon arası izlenmeye sahip olan Deniz Tekin, artık yeterli bir dinleyici kitlesine ulaşmış olup İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde konser vermeye başlamış.

Ahmet Kaya'ın "Beni Vur" ve "Kendine İyi Bak" şarkılarının coverlarıyla çok tutmuştu.

Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören Deniz Tekin, albümündeki Ahmet Kaya şarkısı olan "Beni Vur" coverı herkesin playlistinde yer aldı. 2020 yılındaki singleları ise yine kitlesi tarafından çok sevildi.

2019'da Şanışer ve 19 rapçi ile birlikte protest rap tarzındaki "Susamam" adlı parçayı seslendirmişlerdi.

Instagram'da eğlenceli ve samimi fotoğraf ve videoları ile de çok sevilen Deniz Tekin yetenek kelimesinin karşılığı gibi.

Bkz👇

Twitter'ı da oldukça aktif kullanan Deniz Tekin bazen eğlenceli bazen gündemdeki konularla alakalı açıklamalar yapmaktan da çekinmiyor.

Twitter 👈

Boğaziçi'li olmasıyla tabii ki geçtiğimiz aylarda, rektör sitemiyle protestolarda bulunan Boğaziçi öğrencilerine desteği tamdı.

Sesiyle de destek verecekti tabii ki.👇

Twitter'dan da sessiz kalmadı.

👇

Dinlerken insanı rahatlatan sesiyle, Türkiye'nin önemli değerlerinden olma yolunda ilerliyor.

Çok dinlenen ve sesiyle içimize dokunan bu coverı da şöyle bırakalım.👇

Bu içerikler de ilginizi çekebilir.

Hoşlandığın Kişiye Göndereceğin Şarkıyı Biz Seçiyoruz - onedio.com
Hoşlandığın Kişiye Göndereceğin Şarkıyı Biz Seçiyoruz - onedio.com
Ayrılarak Aşka Olan İnancımızı Kaybettiren Ünlü Çiftler💔 - onedio.com
Ayrılarak Aşka Olan İnancımızı Kaybettiren Ünlü Çiftler💔 - onedio.com
Bu İçerik İştah Kapatabilir! Ünlülerin Kıskandıran Spor Tarzları - onedio.com
Bu İçerik İştah Kapatabilir! Ünlülerin Kıskandıran Spor Tarzları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
freehugs

Kaç paraysa biz de verelim ONEDİO bizi de içerik konusu yap. KLİNİK PSİKOLOĞUM 3 SENEDİR İŞSİZİM. ÇOK İYİ DERECEDE ELEKTRO GİTAR ÇALIYORUM... Olur mu ONEDİO!!!!!!!

eylul-zengin

bayılıyorum bu kıza aşırı samimi

darria

onedio haftalık ünlü övme paylaşımı... ben bu cırtlak sesli ablaya tahammül edemiyordum, seveni varmış bir de. herkes kolayca ünlü oluyor bu devirde de hepsini şöyle göklere çıkarıp onlara derin anlamlar yüklemeseniz çok daha farklı olabilirdik

Görüş Bildir