Kendilerini Bir Hayvanla Özdeşleştirip Hayatlarına Onlar Gibi Devam Etmeye Çalışan Kişiler: 'Otherkin'

76PAYLAŞIM

İnsan bedeninde olup, insan gibi hissetmemek çok garip olsa gerek.

Son zamanlarda gördüğümüz kedi ya da köpek gibi davranarak para kazanan insanların ardından bunun altında yatan nedene 'Otherkin' adı verildiğini öğrendik ve sizler için ne olduğunu araştırdık.

Otherkin bir insanın kendisini insan dışı bir varlık ile özdeşleştirerek hayatının kalanını onun gibi yaşamaya çalışması anlamına geliyor. Bu canlı bir kedi de olabilir, ejderha da.

Yani hissettikleri ile dış görünüşleri uyuşmayan insanlar kendilerini otherkin olarak tanımlıyor ve buna göre yaşamaya başlıyor.

Otherkin bir akıl hastalığı değil, insanların kendilerini ifade etme biçimi. Birçok otherkin seçtikleri hayvana hayran oluyor ve onları daha yakından takip ederek onlar gibi olmak için kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar.

Bu aslında kendinize bir rol model seçmeniz gibi. Otherkin sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle TikTok ve Tumblr'da görme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Otherkinler kulaklarının çok büyük olduklarını düşünüyorlar.

Fakat dış görünüşlerinin aslında bir hayvan gibi gözükmediğinin farkındalar, sadece seçtikleri canlı gibi hissediyorlar.

Bu tabii ki hayatlarını özellikle sosyal anlamda bazı noktalarda zorlaştırıyor. Örneğin karşı cinsle konuşmak gibi...

Bu arada otherkinler öyle düşündüğünüz gibi kostüm giymek ya da kuyruk takmak zorunda değiller. Tabii ki o şekilde yaşamına devam etmek isteyenler de var fakat dış görünüş olarak hiçbir farklılık olmadan sadece otherkin olan insanlar da var.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
azramali

Aga sondaki foto beim ödumu kopardi

arsenic

Kendisini uzaylıya ve iskelete dönüştürenler de vardı. Acaba onlar ne ola ki?? Özellikle uzaylıya dönüştüren beni benden almıştı. Gördüğüm en uç dönüşüm onunkiydi. 😬

deen-tharkuho

En sondaki adam intihar etti

foreverscience

Mal aq

momster

Ağızlarına sıçtığımın manyakları

Görüş Bildir