İcat Çıkarma Sözünün Hakkını Veren ve Kendi İcatları Tarafından Öldürülen 9 Mucit

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

1- William Bullock

Bullock kesintisiz baskı yapabilen matbaa makinelerinin mucidiydi. 1867'de büyük ihtimalle makineye kağıt sıkıştı ve mucit sinirle onu tekmeledi ya da dikkatsizlik sonucu ayağını makineye kaptırdı. Sonuç enfeksiyon kapan yara, kangren ve hızlı bir ölüm.

2- William Nelson

General Electric için çalışan 24 yaşındaki mucit William Nelson icat etmiş olduğu motorlu bisikletin test sürüşünde kaza yaptı ve ne yazık ki hayatını kaybetti.

3- Henry Smolinski

Smolinski'nin tek amacı vardı o da uçan arabayı icat etmek. Kendi yapmış olduğu AVE MIZAR'ın prototipini test ederken düştü ve öldü. Sene 1973'tü.

4- Horace Lawson Hunley

Hunley ilk savaş denizaltısını 1863'te tasarladığında iki trajediye birden sebep olacağını bilmiyordu. İlk tasarım battı ve içindeki mürettebatın yarısını öldürdü. İkincisi de battı ama bu sefer içinde Hunley'in kendisi de vardı.

5- Alexander Bogdanov

Bogdanov kan transferi yoluyla gençleşilebileceğine inanıyordu. 1928'de kendi üzerinde yaptığı 12. test sırasında yanlış kan tipi sebebi ile vefat etti.

6- Harry K. Daghlian Jr. ve Louis Slotin

İki mucit fizikçi Manhattan Projesi için plütonyum üzerinde deney yapıyorlardı. Öldürücü dozda radyasyon aldıklarını anlayamadılar ve sırasıyla 1945 ve 1946'da öldüler.

7- Karel Soucek

Soucek aslında profesyonel bir dublördü ama içinde bir mucit aşkı barındırıyordu. Yüksekten atlamayı mümkün kılacak bir şok emici geliştiren Soucek bu tuhaf kırmızı araçla Niagara Şelalelerinden atlamayı başardı. 1985'te aynı gösteriyi dev bir kapalı stadyumun tepesinden gerçekleştirirken makine düzgün çalışmadı ve Soucek yere hızla çarparak yaşamını kaybetti.

8- Max Valier

Roket bilimci Valier sıvı yakıtla çalışan roketlerin mucidiydi. 1930'da alkolle çalışan roketin yakıt tankının patlaması sonucu öldü.

9- Thomas Andrews

1912'te batan Titanik'in baş mimarı Andrews doğal olarak geminin ilk seferine katılmıştı ve yaptığı gemiyle beraber okyanusa gömüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
argeseajans

Hepside müthiş gerçekten..

figenatikk

1719 İbrahim Müteferrika - ilk matbaa ;)

eldraid

Osmanlıda ilk matbaa..

dusunensincap

Savaş denizaltısı 1963 yılında değil 1863 yılında üretilmiştir saygılar

turkulivestream

Sağolun typo yapmışız :)

Başlıklar

Savaşroket
Görüş Bildir