Ahmedinejad’a Cezaevi Yasağı

 > -

Kendi Evin'e Giremedi

Kendi Evin'e Giremedi

İran'da Başsavcılık, başkent Tahran'daki Evin Cezaevi'nde kalan yardımcısını ziyaret etmek isteyen Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'a izin vermedi.

Ahmedinejad'ın İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'le girdiği siyasi çekişme neticesinde giderek nüfuzunu kaybetmesinin bir işaret olarak görülen olayın, mevcut krizi daha da derinleştirmesi bekleniyor.

Ahmedinejad, geçtiğimiz haftalarda basın danışmanı ve resmi haber ajansı IRNA'nın başındaki isim olan Ali Ekber Cavanfekr'in kaldığı cezaevini ziyaret etmek için talepte bulunmuştu.

Ancak Başsavcılık dün Ahmedinejad'ın bu talebinin geri çevrildiğini açıkladı.

"DAHA ÖNEMLİ KONULAR VAR"

Başsavcı Gholam Hüsseyin Muhsin Eceyi, İran Cumhurbaşkanı'nın Evin Cezaevi'ni ziyaret etmesine izin verilmemesine ilginç de bir gerekçe gösterdi.

Haberin Tamamı İçin:

Ahmedinejad’a Cezaevi Yasağı

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad’ın Tahran’daki "Evin Cezaevi"ni ziyaret talebi reddedildi.

Mehr Haber Ajansı’nın haberine göre Ahmedinecad, "Evin Cezaevi"nde bulunan eski basın danışmanı ve İran Haber Ajansı IRNA Genel Müdürü Ali Ekber Cavanfekr’i hapiste ziyaret etmek istedi.

Ancak İran Başsavcısı Gulamhüseyin Muhseni Ecei, bir cumhurbaşkanının hapisteki bir kişiyi ziyaret etmesinin siyaseten yanlış ve uygunsuz olacağı gerekçesiyle talebi geri çevirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmedinejadİran
Görüş Bildir