Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kenan Sofuoğlu: "Türkiye'de Yarış Pistine İhtiyaç Var"

Anasayfa > Spor

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Sofuoğlu, Türkiye'de şu anda piste büyük bir ihtiyaç olduğunu ve Düzce'de yapımına başlanan yarış pistinin bu ihtiyacı karşılayacağını söyledi.

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i makamında ziyaret etti. 

Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yaklaşık iki ay önce yapımına başlanan yarış pistiyle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sofuoğlu, parkurun temizleme çalışmasının bitmesinin ardından yolunu belirleyeceklerini söyledi.

Pistin yaklaşık 4 bin 200 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde yapılmasının planlandığını anlatan Sofuoğlu, 'Bugün de Düzce belediye başkanımızdan da asfaltımızın sözünü aldık, kaliteli bir yarış asfaltı verecek kendisi inşallah. Temmuz ayında asfaltlama çalışmasının bitmesini planlıyoruz. Bu da demek oluyor ki, inşallah bu sezon hem motosiklet hem de otomobil yarışlarının yapılması mümkün olacak. Çünkü parkur çok uygun. Cumayeri hem konum olarak hem de pisti yapacağımız altyapı olarak çok uygun bir yer, bizi zorlayacağını düşünmüyorum' diye konuştu.

"Piste ihtiyaç var"

"Piste ihtiyaç var"

Türkiye'de şu anda piste büyük bir ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Sofuoğlu,Düzce ile ilgili projeyi yayınladıktan sonra birçok yerden telefon aldığını belirtti.

Özellikle otomobil sporcularının da parkuru kullanmak istediklerini dile getirenmilli motosikletçi, şöyle konuştu:

'Pistin hem otomobil hem de motosiklet drag yarışlarına uygunluğunu soruyorlar. Ben de herkese söz verdim. Bir kilometre uzunluğunda düzlük yaptığımız zaman drag yarışları yapılabilecek. Parkurun viraj yapısı ve genişliği otomobile uygun olduğu için otomobil yarışları, onun dışında Türkiye şampiyonası ve ileriye yönelik Avrupa ve dünya şampiyonalarının düzenlenebileceği bir parkur yapmak istiyoruz. Burada Cumayeri ve Düzce belediyelerinin desteği çok önemli, gereken desteği vereceklerine söz verdiler. İnşallah parkuru hayırlısıyla bitiririz. Çünkü büyük bir beklenti var. Özellikle motor camiasından hemen hemen her gün, 'bu sezona hazır olacak mı?' diye mesaj alıyorum. Sıkıntımız, şu anda Türkiye'de yarışılacak bir parkur yok. Türkiye şampiyonlarının ve sporcuların çıkabileceği bir parkur yok. İnşallah bu ihtiyacı Düzce karşılayacak.'

Sofuoğlu, pistin hazır hale getirilmesinin birkaç yıl alacağını söyledi.

AA

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?