Yarışmacıya Tuncel Kurtiz Sitemi

 > -

Kenan Işık O Soru İçin Böyle Sitem Etti

Kenan Işık O Soru İçin Böyle Sitem Etti

Dün gece ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programında, her zamanki gibi ilginç anlar yaşandı.

Nazım Hikmet'in Benerci Kendini Niçin Öldürdü isimli şiirinden "Delikanlım!/ iyi bak yıldızlara, / onları belki bir daha göremezsin. / belki bir daha / yıldızların ışığında /kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin." dizeleri geçen günlerde yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz'in sesi ile soru olarak yarışmacılara soruldu.

Kenan Işık, şiirin ardından "Dinlediğiniz şiiri seslendiren oyuncu kimdir?" diye sordu.

Seçenekler ise "Metin Serezli, Uğur Yücel, Tuncel Kurtiz ve Rutkay Aziz" olarak sıralandı.

HİÇ BİR FİKRİM YOK

Yarışmacı Cedric Grandjean önce "hiç bir fikrim yok" diyerek telefon jokerini kullanmak istedi. Yarışmacının yoga öğretmeni olan jokeri de "bir olasılık Metin Serezli olabilir, ama emin değilim" diye yanıt verdi.

Yarışmacı Grandjean da bunun üzerine jokerine uydu ve Metin Serezli seçeneğini seçti; ancak kaybetti.

IŞIK SİTEM ETTİ

Kenan Işık ise oldukça üzgün bir şekilde yarışmacıya sitem etti:

"Üzüldüm... Şundan dolayı üzüldüm. Türkiye'de bir sanatçı, ama Avrupa'nın da tanıdığı büyük bir sanatçı Tuncel Kurtiz. Ama sadece büyük bir sanatçı değil, politik ve siyasi anlamda da çok doğru duruşu olan bir entelektüel.

Ülkesini terketmek durumunda kalmıştı. Uzun yıllar Avrupa'da yaşadı. O yüzden Avrupa'da da bilinir diye söylüyorum.

Dünyanın en önemli tiyatro adamlarından Peter Bruke ile beraber çalıştı. Çeşitli ülkelerinden dünyanın 12 oyuncu ile bir oyun sahneledi Bruke, zannediyorum Marabaratha ve de biri de Tuncel Kurtiz'di. Çok büyük ve değerli bir oyuncu.

Onu tanımayan biriyle muhattap olmaktan üzüntüm. Belki sizin de kusurunuz yok. Çok ilgileniyorsunuz şiirle, Türkiye'de de çok uzun süredir yaşamıyorsunuz. Kendisini rahmetle anıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

Yarışmacıya Tuncel Kurtiz Sitemi

Kim Milyoner olmak ister programında Tuncel Kurtiz'i tanımayan yarışmacıya Kenan Işık şaşkınlıkla "Onu tanımayan biriyle muhatap olduğum için üzgünüm" diyerek sitem etti.

Yarışmacı ve jokeri sorunun cevabı olan Tuncer Kurtiz'i bilemeyince, Kenan Işık uzun süre duraksadı ne diyeceğini bilemedi ve sitem etti. ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programında, ilginç anlar yaşandı. Yarışmacıya daha yeni yaşamını yitiren Tuncel Kurtiz'in sesi ile bir soru soruldu. Kenan Işık, şiirin ardından "Dinlediğiniz şiiri seslendiren oyuncu kimdir?" diye sordu. Yarışmacı "hiç bir fikrim yok " diyerek telefon jokerini kullanmak istedi. Yarışmacının yoga öğretmeni olan jokeri de "bir olasılık Metin Serezli olabilir, ama emin değilim" diye yanıt verdi. Yarışmacı da Metin Serezli cevabını verince yarışmayı kaybetti. Sorunun cevabını bilemeyen yarışmacıya Kenan Işık, "Onu tanımayan biriyle muhatap olduğum için üzgünüm" diyerek sitem etti.

Gazeteport.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AtvTiyatrooyun
Görüş Bildir