'29 Ekim'i Kutlayacağım, Herkes Bayrak Alıp Gelsin'

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu Silivri'de | Cumhuriyet

Kemal Kılıçdaroğlu Silivri'de | Cumhuriyet

Kılıçdaroğlu’na Silivri ziyaretinde CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve milletvekilleri Umut Oran, Mahmut Tanal ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da eşlik ediyor.

Şu anda CHP milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay ile görüşe...

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu Silivri'de - Milliyet Haber

Kılıçdaroğlu Silivri'de - Milliyet Haber

Pınar ÇITAK KOYGUN - Uğur CAN / İSTANBUL, (DHA)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumlar Yerleşkesinde tutuklu bulunan CHP milletvekilleri Mustafa Babay ve Mehmet Haberal’ı ziyaret etmek için Silivri’ye geldi. Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve milletvekilleri Umut Oran, Mahmut Tanal ile CHP İstanbul İl Başkanı eşlik etti.

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu Balbay'ı Ziyaret Etti

Kılıçdaroğlu Balbay'ı Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk günü Silivri 1 Nolu Cezaevinde tutulan İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ı ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Umut Oran ve Gürsel Tekin ile TBMM Grup Başkanvekili Akif Hamzacebi ile Milletvekilleri de görüşmede hazır bulundu.

Partililerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Silivri Cezaevine geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin cezaevinde bulunan milletvekillerini ziyaret etmek için Ankara'dan uçakla Çorlu Havaalanına indi. Burada kendisini karşılayan partililerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Silivri Cezaevine geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Hava Yollarına ait 9020 sefer sayılı uçakla Ankara'dan Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi havaalanına geldi. Uçaktan indikten sonra kendisini karşılayan partililerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu, Trakya'da yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören vatandaşlara 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Kısa bir süre partililerle sohbet eden Kılıçdaroğlu daha sonra makam aracıyla partisinin cezaevinde bulunan milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ı ziyaret etmek için Silivri Cezaevine gitmek için hareket etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Grup Başkan Vekili Akif Ahmet Çelebi, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ve Dr. Candan Yüceer de eşlik etti.

Mehmet YİRUN / ÇORLU(Tekirdağ),(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu: 'Bedel Ödenecekse Ödemeye Hazırım'

Kılıçdaroğlu: 'Bedel Ödenecekse Ödemeye Hazırım'

Tutuklu milletvekilleri ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Yasak geldiği için 29 Ekim resmi törenlerinde değil, halkın içinde olacağım. Eğer bir bedel ödenecekse orada o bedeli ödemeye hazırım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumlar Yerleşkesinde tutuklu bulunan CHP milletvekilleri Mustafa Babay ve Mehmet Haberal'ı ziyaret etmek için Silivri'ye geldi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve milletvekilleri Umut Oran, Mahmut Tanal ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

PARTİLİLER KARŞILADI
Partililer Kılıçdaroğlu'nu cezaevi önünde karşıladı. Aracından inerek partililerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu yürüyerek cezaevine girdi. Ardından içeri giren makam aracına binen Kılıçdaroğlu, milletvekillerini ziyarete gitti. Bu arada Kılıçdaroğlu'nun gelişi öncesinde Gürsel Tekin, çikolata ikram ederek gazetecilerle bayramlaştı.

BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Silivri Cezaevi'nde tutuklu milletvekillerini etti. Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık 2 saatlik ziyaretin ardından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti istihbaratlarla yönetilen bir ülke değildir. Bayram kutlamanın hele hele Cumhuriyet bayramını kutlamanın izni olmaz. Sen devlet değil misin yasaklayarak mı önlem alacaksın. Bu ülkenin kurucusunun saygıyla anılmasını engellemek istiyorlar.

Cumhuriyet bayramı kutlamalarına yasaklama mı gelir? Bir bayramın yasaklandığını hangi demokraside gördünüz? Bir insanın elinde çiçekle Mustafa Kemal'in heykeline gitmesi ne zaman suç oldu. Yasak geldiği için ben 29 Ekim resmi törenlerinde değil, halkın içinde olacağım. Eğer bir bedel ödenecekse orada o bedeli ödemeye hazırım. Bu çağ dışı bir anlayıştır, korkulan bir anlayıştır" dedi.

KIlıçdaroğlu, "130 bin yurtaş tutuklu veya hükümlü . Bu bayram vesilesiyle onların bayramını kutluyorum" dedi. "Ülkede adalete ihtiyacımız var ülkede demokrasiye ihtiyacımız var" diyen konuşan Kılıçdaroğlu, "Demokrasinin olmadığı yerlerde bu kadar tutuklama olur. İnsanlar telefonla konuşmaktan korkuyorlar, başbakanı eleştirmekten korkuyorlar. Demokrasinin gelişmesini beklerken kısıtlandığını görüyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Silivri toplama kampında adalet yoktur. Gazeteciler tutuklu, bilim adamları tutuklu, askerler tutuklu, üniversite öğrencileri tutuklu, nedir bu kadar tutuklu olmalarını sebebi. İnsanlar içeride yatıyorlar hangi gerekçe ile tutuklandıklarını bilmiyorlar. Her yargı reformu paketinden sonra tutuklu gazetecilerin sayısı arttı" şeklinde konuştu.

29 EKİM TARTIŞMALARI

29 Ekim kutlamalarının yasaklanmasıyla ilgili konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet bayramı kutlamalarına yasaklama mı gelir? Bir bayramın yasaklandığını hangi demokraside gördünüz? Bu ülkenin kurucusunun saygıyla anılmasını engellemek istiyorlar. Bir insanın elinde çiçekle Mustafa Kemal'i heykeline gitmesi ne zaman suç oldu" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın sabahki açıklamalarına da cevap veren Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti istihbaratlarla yönetilen bir ülke değildir. İstihbarat geldi biz yasaklıyoruz, böyle bir anlayış olabilir mi? Yasak geldiği için ben 29 Ekim resmi törenlerinde değil, halkın içinde olacağım. Eğer bir bedel ödenecekse orada o bedeli ödemeye hazırım. Bu çağ dışı bir anlayıştır, korkulan bir anlayıştır. Başbakan ve uzantıları yasak getiriyor. Yasağı kabul etmiyoruz. Halkın arasında olacağım ve 29 Ekim'i kutlayacağım. Yurttaşlarımdan tek isteğim herkes eline bir bayrak alıp gelsin. Sayın başbakan ne söylerse söylesin. Bayram kutlamanın hele hele Cumhuriyet bayramını kutlamanın izni olmaz. Sen devlet değil misin yasaklayarak mı önlem alacaksın. İstihbarattan güç alan bir başbakan olamaz. Başbakan demokrasilerden gücünü alır" ifadesini kullandı.

(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

"Bedel ödemeye hazırım!"

"Bedel ödemeye hazırım!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın 29 Ekim kutlamalarıyla ilgili "istihbarat geldi, valilik gereğini yaptı" sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti istihbaratlarla yönetilen bir ülke değildir. Eğer bir bedel ödenecekse orada o bedeli ödemeye hazırım " dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Silivri Cezaevi'nde tutuklu milletvekillerini etti. Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık 2 saatlik ziyaretin ardından açıklama yaptı.

KIlıçdaroğlu, "130 bin yurtaş tutuklu veya hükümlü . Bu bayram vesilesiyle onların bayramını kutluyorum" dedi.
"Ülkede adalete ihtiyacımız var ülkede demokrasiye ihtiyacımız var" diyen konuşan Kılıçdaroğlu, "Demokrasinin olmadığı yerlerde bu kadar tutuklama olur. İnsanlar telefonla konuşmaktan korkuyorlar, başbakanı eleştirmekten korkuyorlar. Demokrasinin gelişmesini beklerken kısıtlandığını görüyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Silivri toplama kampında adalet yoktur. Gazeteciler tutuklu, bilim adamları tutuklu, askerler tutuklu, üniversite öğrencileri tutuklu, nedir bu kadar tutuklu olmalarını sebebi. İnsanlar içeride yatıyorlar hangi gerekçe ile tutuklandıklarını bilmiyorlar. Her yargı reformu paketinden sonra tutuklu gazetecilerin sayısı arttı" şeklinde konuştu.

29 Ekim tartışmaları

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adnan KeskinAnkaraBaşbakanBilimÇikolataCumhuriyet BayramıCumhuriyet Halk PartisiİstanbulİzmirKemal KılıçdaroğluTekirdağTürkiye Büyük Millet MeclisiUmut Oran
Görüş Bildir