Kelt Mitolojisine Göre Hangi Burçtan Olduğunuzu ve Burcunuzun Özelliklerini Öğrenmek İster misiniz?

1.4bPAYLAŞIM

Mantık abidesi şahinler, sadık tazılar ve daha niceleri... 🧙‍♀️

Kaynak: https://twitter.com/mitolojikdunya/statu...

Bu içerikte Mitoloji Dünyası kaynak olarak kullanılmıştır.

Burçlara inanır mısınız? Daha doğrusu şöyle soralım: Hayatınızın her kademesinde burcunuzun büyük bir etkisinin olduğuna inanır mısınız?

Aylık burç yorumlarımızın ne kadar çok okunduğunu göz önünde bulundurursak, buna vereceğiniz cevabın evet olduğunu varsayıyoruz.

Peki, burçlara meraklı olan sizler için işi bir adım daha ileri taşısak ve Kelt mitolojisine göre burçları sıralasak? Bu konu acayip ilgimi çekti diyenleri hemen aşağıya alalım ve sizlere biraz bu burçların özelliklerinden bahsedelim.

1. Yeşil Ejderha (21 Ocak - 17 Şubat)

Ruhsal gelişimin simgesi olan yeşil ejderha burcundan bir kişi, güçlü ve dirayetli bir karaktere sahiptir. İç sesini dinler, altıncı hissi kuvvetlidir. Sadakate çok önem verir, iyi ve güvenilir bir dosttur. Sırrınızı sizden bile iyi tutar.

2. Denizatı (18 Şubat - 17 Mart)

Denizatı, su elementiyle ilişkilidir. Büyük esneklik ve becerikliliğe sahiptir, her ortama uyum sağlar. Son derece sabırlıdır ve aile ilişkilerine çok önem verir. Önceliği daima evi ve ailesidir. Hem sevgi vermekten hem de almaktan hoşlanır.

3. Şahin (18 Mart - 14 Nisan)

Farkındalığı yüksektir, çevresindeki en ufak değişimi görür. Bu burcun insanı hedefine ulaşmakta bir şahin kadar beceriklidir. Başarı odaklıdır; bunun için hırsını dizginlemesi, mantığını kaybetmemesi yeterlidir.

4. Deniz Yılanı (15 Nisan - 12 Mayıs)

Deniz yılanı, büyüme ve yenilenmenin sembolüdür. Hitabeti kuvvetlidir, insanları ikna etmeyi ve baştan çıkarmayı iyi bilir. Önemsedikleri kişilerin şiddetli koruyucusudur, tehdit hissettiğinde ise tehlikelidir.

5. Tilki (13 Mayıs - 9 Haziran)

Tilki burcunda olanlar oldukça kurnazdır. Zekidir, sosyal ilişkileri kuvvetlidir. Maceraya atılmayı sever. Ona ayak uydurmak diğer insanların keyifli zaman geçirmesini sağlar. Flörtöz yapısı ise genellikle ilişkilerinde sıkıntı oluşturur.

6. Beyaz At (10 Haziran - 7 Temmuz)

Bu burç, tanrıça özelliklerini taşımaktadır. Saf kalpli, manevi yönü güçlü ve şefkatlidir. Güçlü, dayanıklı, iyiliksever ve sevdiklerine karşı özenlidir. Beyaz at özgürlükle de ilişkilendirilir, seyahati sever. Maddi konularda da şanslıdır.

7. Tek Boynuzlu At (8 Temmuz - 4 Ağustos)

Unicorn dengeyi temsil eder. Aydınlık ve karanlık, güneş ve ay, su ve ateş. Geniş bir ruha ve sağlam bir karaktere sahiptir. Dayanıklıdır, sadıktır, anaçtır. Zaman zaman öfke kontrolünde sıkıntı yaşar, yardımsever ve merhametlidir.

8. Somon (5 Ağustos - 1 Eylül)

Somonların yaşam süreleri diğer insanlara göre oldukça uzundur. Bu da bu burçtan olanları ilerleyen dönemde tecrübe sahibi bilge kişiler haline getirir. Farklı düşünür, yol göstericidir. Ukala olmadığı sürece herkes tarafından sevilir ve saygı gösterilir.

9. Kuğu (2 Eylül - 29 Eylül)

Sadakat ve süreklilik özellikleri arasındadır. Sadık bir sevgili ve eş olur. Ne istediğini bilir ve istediklerine ulaşmak için sabırla çabalar. Dünyayı dahi değiştirebilecek gücü kendisinde bulur.

10. Kelebek (30 Eylül - 27 Ekim)

Karizmatik, büyüleyici ve göz kamaştırıcıdır. Sosyalleşmeyi sever, bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çeker. Fazla iyi niyetli olması onu savunmasız kılar. Gerçek sevenlerine daha fazla kulak vermesi gereklidir.

11. Tazı (28 Ekim - 24 Kasım)

Sadık, güvenilir ve gözü pektir. Olayları derinlemesine görür, başkalarının ulaşamadığı sonuçlara ulaşır. Hisleri kuvvetlidir. Tazılardan iyi öğretmen, iyi danışman, iyi doktor olur. Doğuştan iyi bir dinleyici ve yol göstericidir.

12. Kara At (25 Kasım - 23 Aralık)

Doğuştan liderdir. Bulunduğu her ortamda ve iş hayatında hızla yükselebilir. Kara atlar doğuştan sporculuğa, askerliğe ve pazarlamacılığa yetenekli olur. Adımlarını düşünerek atar.

13. Geyik (24 Aralık - 20 Ocak)

Farkındalığı yüksektir, bu sayede insanları kolaylıkla çözer. İnandığı konularda tavizsizdir. Başarıya odaklandığında inatla uğraşır ve elde eder. Çabuk sıkılır. Güvenilirlik ve doğruluk konusunda zaafları vardır, takıntılıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkhilly

UNİCORN :D

aziz-emanet

Geyik

specialturk

YARIŞ ATI.

Gizli Kullanıcı

11. Tazı (28 Ekim - 24 Kasım) Tazı (28 Ekim - 24 Kasım) Sadık, güvenilir ve gözü pektir. Olayları derinlemesine görür, başkalarının ulaşamadığı sonuçlara ulaşır. Hisleri kuvvetlidir. Tazılardan iyi öğretmen, iyi danışman, iyi doktor olur. Doğuştan iyi bir dinleyici ve yol göstericidir. çin burçları gibi 13 tane..aslanla başagın arasındaki somon fazla.ayrıca kugular yani başaklar hiç sadık degildir.

first_contact1

ben şahin, babam beyaz at, annem kuğu :D

Görüş Bildir