Kelime Oyunu da ‘Alo Fatih’ Kurbanı mı?

6PAYLAŞIM

Kelime Oyunu da ‘Alo Fatih’ Kurbanı mı?

Kelime Oyunu da ‘Alo Fatih’ Kurbanı mı?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ciner Grubu’na ait Show TV’de yayınlanan Kelime Oyunu yarışmasının ‘yiyici’ cevaplı soru nedeniyle yayından kaldırılmasında RTÜK’ün bir dahli olmadığını, kanal yönetiminin kendi inisayitifiyle bu kararı aldığını savundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Kelime Oyunu adlı programın Show TV’den kaldırılmasını sordu.

Hürriyet gazetesinden Umut Erdem’in haberine göre, Tanrıkulu, önergesinde, “Programın yayından kaldırılmasına ilişkin olarak hükümetinizin, RTÜK’ün bu konuda bir uyarısı olmuş mudur? Programda ‘YİYİCİ’ kelimesinin geçmesi akabinde programın yayından kaldırıldığı iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Önergeyi Erdoğan adına yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Sözü edilen ‘Kelime Oyunu’ programının Üst Kurulca yayından kaldırılması yasal olarak mümkün olmayıp, söz konusu programın kanal yönetiminin kendi inisiyatifiyle yayından kaldırıldığı değerlendirilmektedir” dedi.

RTÜK’ün, yayında kaldığı süre boyunca Kelime Oyunu yarışmasına hiç çeza vermediğini belirten Arınç, programın yayından kaldırılma gerekçesini açıklamanın kanal yönetiminin takdirinde olduğunu söyledi.

Kelime Oyunu’nu hazırlayan ve sunan Ali İhsan Varol, Gezi sürecinde hazırladığı ince sorularla eylemlere destek vermiş, Varol’un bu protestosu nedeniyle programa son verilebileceği iddia edilmişti. Bloomberg HT’de yayınlanan yarışma, aylar sonra yine Ciner Grubu’na ait Show TV’ye geçmişti.

Kelime Oyunu programı 17 Aralık operasyonuna da kayıtsız kalmamıştı. Ali İhsan Varol, Programda yarışmada ‘Halk ağzında rüşvet alan’ ı sormuştu. Sorunun doğru yanıtı ‘Yiyici’ olarak belirtilmişti.

diken.com.tr

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir