Kelebeğin Rüyası'nın Müzikleri de Oscar Yolunda

 > -

Kelebeğin Rüyası'nın Müzikleri De Oscar Yolunda

Kelebeğin Rüyası'nın Müzikleri De Oscar Yolunda

Türkiye'nin Oscar aday adayı seçilmesiyle uluslararası arenada boy göstermeye başlayan "Kelebeğin Rüyası" filminin müzikleri de ses getiriyor.

Rahman Altın, "Kelebeğin Rüyası" filmi için bestelediği müzikleri ile dünyanın en prestijli film müziği ödüllerinin verildiği World Soundtrack Academy Awards'da "Yılın En İyi Film Müziği" dalında aday gösterildi.

Rahman Altın, bu adaylık ile ilgili olarak, "Biz başvurmadan, ödül komitesinin kendi seçkisi ile adaylığın gerçekleşmesi durumu çok daha özel ve değerli hale getiriyor" dedi.

ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen Golden Globe Özel Gösterimi'nde de müziğin özellikle dikkat çektiği ve beğeni aldığı görüldü.

"Kelebeğin Rüyası"nın olası Golden Globe adaylığı ile "En İyi Film Müziği" dalında da Golden Globe Ödülü'ne aday olabileceğini açıklayan Rahman Altın, uluslararası ödüllerin Türk sineması için çok önemli bir "exposure" sağlayacağını belirtti.

Bu arada ödüllere web oylama devam ediyor. Oy vermek için ...

Rahman Altın kimdir?

Opera sanatçısı, besteci ve yapımcı.

1994'ten bu yana performans, reklam, TV ve sinema için yaklaşık 5 bin besteye imza attı, ulusal/uluslararası birçok ödül kazandı.

Uluslararası ödülleri arasında 2007'de "Cenneti Beklerken" ile kazandığı üç adet "En İyi Film Müziği" ödülü bulunmakta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAmerika Birleşik DevletleriSinemaweb
Görüş Bildir