Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kayseri'de Toplu Taşıma Araçlarında Ayakta Ulaşım Yasağı Yolcu Sayısını Azalttı

0PAYLAŞIM

Kayseri'de Toplu Taşıma Araçlarında Ayakta Ulaşım Yasağı Yolcu Sayısını Azalttı

KAYSERİ Anadolu Ajansı - Kayseri Megakent Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ile çaba kapsamında, toplu taşıma vasıtalarında ayakta erişim yasağıyla yolcu rakamının eksildiğini bildirdi.

Megakent Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şehir Pandemi Heyeti, Vali Şehmus Günaydın başkanlığında video konferans usulüyle toplandı.

Burada konuşan Büyükkılıç, Kayseri'deki toplu erişimde Türkiye'ye misal biçimde ayakta yolcu almama kararı uyguladıklarını anımsattı.

Alınan ihtiyatlar sayesinde göz arkasını edilmeyecek biçimde pozitif neticelerin ortaya çıktığını aktaran Büyükkılıç, şehir genelinde arz edilen 15 gün gerekmedikçe konuttan çıkılmaması uygulamasını 15 gün daha uzatmayı önerdi.

Bir haftalık toplu taşıma yolcu rakamı neticelerini paylaşan Büyükkılıç, şunları kaydoldu:

"Değişik kentlerde ayakta yolcu alınmasına yüzde 50 izin varken biz hiç ayakta yolcu almamayı uygun gördük. Sayın Cumhurbaşkanımızın teklifi yönünde kaideleri bir ölçü daha katı uygulamaya başladık. İşi azıcık daha sıkı meblağsak, çok daha iyi olacağı kanısındayım. Belli yaş grubunun, belli saatler içerisinde erişimden faydalanması güzergahında uygulamalarımız var. O da ehemmiyet talep ediyor. 2 Eylül'le 9 Eylül'ü kıyas ettiğimizde 18 bin fark var. 3 Eylül ile 10 Eylül arasında 15 bin, 4 Eylül ile 11 Eylül arasında 30 bin, 5 Eylül ile 12 Eylül arasında 20 bin fark var. Pazartesi 18 bin, salı günü de 15 bin. Başka Bir Deyişle yolcu rakamında bir evvelki haftaya göre eksilme mevzubahisi. Bunlar göz arkasını edilmeyecek neticeler."

Pandemiyle alakalı üstlerine düşen her misyonu yaptıklarını ve yapmaya hazır olduklarını ifade eden Büyükkılıç, "Benim verdiğim direktif şu, 'Bir yol beceriksiz yapalım, sıhhat meselesini göz arkasını etmeyelim. Arz olduğunda bahane üretmeyin, bizim vazifemiz değil manasıyla hareket etmeyin." diye konuştu.

Büyükkılıç, yeni aldıkları 20 otobüsü erişim ağına katarak, filolarını güçlendireceklerine sözlerine ilave etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir