Kaynanasının Gözüne Girip "Canım Gelinim" Olmak İsteyenler İçin Burma Bilezik Garantili 13 Taktik

-

Kızlar toplanın, önemli bir işimiz var. Biliyorsunuz ilişki bir noktadan sonra sadece sevdiğiniz kişiyle değil, onun ailesiyle de yaşanıyor. Önümüzde de kaynana gibi sarsılmaz bir mihenk taşı duruyor. Amacımız asla onun otoritesini sarsmak ve hükümdarlığına son vermek değil. Tam tersine, ballı kaymak gibi bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Huzur olmazsa bu işler çok zor, biliyorsunuz. O yüzden size harika tavsiyelerimiz olacak. Hadi koyun çayları!

1. Her şeyden önce kaynananız bir Buse, bir Merve değildir. Yani günlük hayatınızdaki bir rakip olarak görmemeniz lazım. Bir kere bunu kabul ederek başlayın ki bundan sonraki adımlar daha kolay olsun.

2. Oğlunu sahiplendiğinizi gösterin ama kafese kapatmış gibi değil. Yani nasıl desem... Böyle "O benim artık sen karışma!" gibi değil de, "Ben hep onun iyiliğini düşündüğüm için böyle davranıyorum" gibi. Anlatabildim mi?

3. Kaynanaların fabrika çıkışı özelliklerinden biri de laf sokmaktır. Böyle durumlarda canını seven, karşılık vermez. Her şeyin bi zamanı var, bi sakin olun hele...

4. Onu aramak için illa şeker bayramı, kabotaj bayramı gibi özel günleri beklemeyin. Hiçbir dağda kurt ölmemişken arayıp halini hatrını sorun bir.

5. Arada ufak tefek hediyeler alıp gidiverin. Çiçek olur, ne bileyim cevizli baklava olur, alın bi şeyler gidin.

6. Yemeklerini övün. Adana kebaba bakan Ezgi Sertel gibi bakın onun yemeklerine. Sonuçta o bir anne ve anneler yemekleri övülünce 25 yaş gençleşebilirler. Siz onun karnıyarığına methiyeler düzün de sonra oğluyla gidip antin kuntin şeyleri baş başa yersiniz nasılsa.

7. Hamarat olduğunuzu gösteriverin. Kaynanaların en sevdiği gelin fonksiyonudur hamaratlık. Kahvenin yanına bonibon koysanız bile onlara tasarım harikası bir ürün gibi gelecektir.

8. Çok önemli bir husus, buraya dikkat: Arabayı sevgiliniz kullanacaksa siz mutlaka arkaya oturun ki, ön koltuğa kaynananız geçsin. Bakın ön koltuk saltanatı, emniyet kemeri kadar hayati önem taşır sizin için.

9. Dağınık değilmiş gibi davranarak polemikleri açılmadan kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, aynen öyle. Şimdi iki saat "Efendim, dağınık insanların bilimsel olarak daha zeki olduğu kanıtlandı" diye anlatmak beyhude bir çaba olacaktır.

10. Paçoz olarak kaynananın karşısına çıkmak demek, yıllarca ağızlarda dolaşacak bir malzemeyi vermeniz demektir. Biraz elinizi yüzünüzü düzeltip kendisiyle müzakere sürecine girerseniz hayat çok daha kolay olacaktır.

11. Gıybeti kim sevmez? Herkesin bayıldığı bir şeydir gıybet ama size hayatın sırrını vereceğim şimdi: Kaynanızla aile içi gıybet yapmayın; döner dolaşır sizin karşınıza çıkar, valla toparlayamazsınız.

12. Arada kendisine akıl danışırsanız pek hoşuna gidecektir. "Efendim, nasıl yapsam bu işleri bir türlü bilemedim?" diye sorun. İlla dediğini yapacak haliniz yok; ha aklınıza yatarsa yapın tabii.

13. Oğluyla uzlaşamadıkları bir konuda kesinlikle araya girmeyin. Bakın bir taraf için iyi olurken, diğer taraf için düşman olursunuz. Hiç gerek yok, ağzınızın tadı kaçmasın.

Bütün bunlardan sonra kaynananızın gözüne girememe ihtimaliniz yok. Tüm bunlara rağmen işler yolunda gitmediyse, gelin size yeni bir kaynana bulalım.

Kendi kaybeder!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birvatandas

O BENİM BİRİCİK KOCAMIN BİRİCİK ANNESİ. TABİ Kİ SEVECEĞİM.

kreyzi_ufuruk_34

Onun annesine saygısızlık yapmadıgım sürece Anamı begenmeyen karı baba evine gitsin bence.Hatta delikanlı dominant ise nafakada istemesin çünkü onu ilk fırsatta hayatımdan atıcam hatta aldatıcam.Anne babadan gerisi nedir ya şafagın kaç ?

bayan-sinir

Ben kimseye kendimi sevdirmek zorunda değilim. Birileri benim hayatıma,koyduğum eşyaya kadar karışacak,en ufak hatamda gömüleceğım,bana karşı her türlü terbiyesizlik yapılacak ve ben bu mahlukatlara kendimi sevdirmek için şekilden şekile gireceğim öyle mi? Benden saygı görmek,sevgi görmek istiyorsa üstüne vazife olmayan şeylere karışmayacak. Bana saygı duyacak. Beni olduğum halimle kabul edecek. Öyle arkamdan atıp tutmayacak.

sertaccc

senin saygına ihtiyacı yok istersen gosterme o gostertmesini bilir. Bekara karı bosamak kolay demişler bunları anca onedioda yazarsın :)

miss.av

Ama önce kaynana bulmak lazım.

sevil-bulut

Dünya tatlısı x teyzelerin oğlu evlenip kaynana sıfatı aldıktan sonra nasıl bu kadar değişebildiklerini anlamıyorum ya da dünya tatlısı ablaların görümce olunca şeytana dönüşmesi..Evlenmeden 1 gün önce yaptığın sıradan şeyler evlendikten 1 gün sonra gözlerine batmaya başlıyor . İnsan gerçekten hayret ediyor :))

Görüş Bildir