Kayboluşun 7. Günü... Reşadiye'nin Kayıp Çocukları Nerede?

 > 
126PAYLAŞIM

Reşadiye, Tokat'ın toplam nüfusu 40 bine yakın olan, Kelkit Çayı kıyısında orta büyüklükte bir ilçesi.

Bugüne kadar meşhur kaplıcalarıyla tanınan ve yerli turistlerin uğrak noktası olan Reşadiye, 29 Aralık Salı günü üzücü bir haberle gündeme geldi.

İlçenin batısındaki Çermik Mahallesinde yaşayan iki komşu ailenin oğulları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ile 8 yaşındaki Bayram Erol oyun oynamak için sabah saat 9'da evlerinden ayrıldı.

Her gün oynadıkları parka giden çocuklar zamanında evlerine dönmeyince telaşlanan aileleri komşularıyla çocukları mahallede aramaya başladı.

Aramadan sonuç alamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. Kısa sürede belediye, kaymakamlık, polis, jandarma ve vatandaşlar organize şekilde 2 çocuğu aramaya başlasa da başarıya ulaşılamadı.

Son olarak mahallede bulunan bir güvenlik kamerasına yansıyan ikilinin oynadıkları parkın, Kelkit Çayı`nın yakınında olması, hemen suya düşme ihtimalini akıllara getirdi.

Fakat Ordu ve Ankara'dan gelen dalgıçların çay boyunca ve çayın ulaştığı barajda yaptığı çalışmalarda hiçbir ipucuna rastlanmadı.

Suda bulunamamaları üzerine aileler ve emniyet yetkilileri çocukların kaçırıldıklarını düşünmeye başladı. Kayıp çocuklardan Dursun Kağan Taşçı’nın annesi Nafize Taşçı,

"Her zaman oynuyorlardı. Adile biraz endişelendi, daha sonra bakmaya gitti. Sonra arkasından ben gittim, bulamadık. Emniyete ilan verdik. Herkesten yardım bekliyoruz. Irmakta çıkmayınca kaçırılmış olma ihtimalini düşünmekten başka birşey yapamıyorum. Bugüne kadar balık tutmaya gitmemişlerdi. Bir an önce bulunmasını istiyorum." 

Bayram’ın annesi Adile Erol ise 

“Genelde buralarda oynuyorlardı. Buraları bilen bir çocuk. Irmağa düşseydi bir iz bulunurdu. Kaç gündür aranıyor neden bir sonuç alınamıyor bilmiyorum. 5 gündür ağlıyorum. Kaç gündür hastanelerdeyim ne olur yardım edin” dedi.

Bunun üzerine arama çalışmaları Ankara'dan getirilen polis helikopterinin de yardımıyla dağlık bölgelere, ormanlık araziler, metruk binalara yoğunlaştırıldı ama 6 günde bir sonuç çıkmadı.

Reşadiye'de hava sıcaklığının eksi değerlerde olması ise arama çalışmalarını olumsuz etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Kurtarma çalışmalarına katılan bir yetkili,

"Bu şartlar altında 5 gündür kendilerini korumaları çok zor. Ama ilginç bir şekilde, elbise parçası gibi emareye ne suda ne de karada rastladık. Bu yüzden ne olduğuna dair fikir de yürütemiyoruz." dedi.

Sonuç olarak arama çalışmalarıyla bir ipucuna ulaşılamadı. Bir jandarma yetkilisi genel olarak kaybolma olaylarında dış etkenler dışında en büyük tehlikenin yakın çevreden geldiğini belirtti.

Umarız olayın sonu geçmişte yaşadığımız olumsuz sonuçlanan kayıp olaylarına benzemez ve kayıp çocuklarımız bir an önce bulunur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahunaz

benim baba askerdi. tüm çoçukluğumu sadece asker ailelerinin yaşadığı ve askerler tarafından muhafaza edildiği bir yerde geçirdim. ama ben ya da abim dışarı oynamaya çıktığmızda annem her yarım saatde bizi çağırır nerde napıyoruz diye kontrol ederdi. bazen büyükler çok boş bırakıyo çocuklarını. İnşallah sağ salim bulunurlar.

lotkkk

inşallah sağ salim bulunurlar diyeceğim ama, 7 gün olmuş, yine de allah'tan ümit kesilmez. el kadar çocuk parka yalnız oynamaya gönderilir mi yani? ne diyeyim ki?

abigail-dersion

Allah'ım İNŞALLAH bulunurlar sağ salim gerçekten çok kötü ama elimizden ne gelirki dua etmekten başka İNŞ bulunurlar ya 7 gün oldu :(

yori

umarım bulunurlar dünya tehlikeli yer çoçukları gözden ayırmaya gelmir

haylazadam

anne ve babalar. lütfen çocuklarınıza özellikle bukadar küçük yaştakilere sahip çıkın :( Rabbim ailelerine bağışlasın

Görüş Bildir