Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kavimler Göçü Olmasaydı...

-

Kavimler göçü olmasaydı Türkler Hunlar olarak yerlerinde ana vatanlarında kalsaydı dünyanın şu anki durumu ne olurdu hiç düşündünüz mü?

Kavimler göçü olmasaydı Türkler Hunlar olarak yerlerinde ana vatanlarında kalsaydı dünyanın şu anki durumu ne olurdu hiç düşündünüz mü?

İşte tam olarak bu soru üzerinden yola çıkarak sizlere görsel ve sebep-sonuç ilişkisi kapsamında aklımızdan geçen kurguyu betimledik.

Ortadoğu

Ortadoğuya Türkler girmesydi muhtemelen Halife devleti yine eninde sonunda yıkılacak ve başta Kudüs gibi kutsal şehirler olmak üzere birer birer Avrupa Devletlerinin kontrolüne girecekti..

Dahası Ortadoğuda Hatay ve Antep civarlarındaki Haçlı devleti yaşamını sürdürecek ve muhtemelen 1700 lerde İsrail devleti kurulacaktı.

Bunun dışında arap yarımadası tamamen İngiliz kontrolüne girecek, İranda Cumhuriyet rejimi ile idare edilecek ve dini Zerdüştlük olacaktı, çünkü Türkler İslamlaşmadığı için İslam dini hicazdan dışarıya çıkamayacaktı. Hatta bir çok arap kabile bile islamı bırakacak protestan hristiyan olacaktı sadece Mısır devleti Müslüman olarak kalacak Müslümanların nüfusu dünyada 20 milyon olacaktı.

Avrupa

Avrupadaki Devletler birbirlerini ötekileştirmek yerine birleşmeyi tercih etmek zorunda kalacaktı. Çünkü dünyada Avrupa Devletlerine RAKİP OLACAK BÜYÜK GÜÇLER OLACAKTI.

Habsburg Monarşisi yıkılmayarak günümüze dek gelecek, Fransa ise gayet iptidai güçsüz bir devlet olacaktı. Avrupanın en büyük dinamik güçleri Finler olmadığı için İskandinavya olacaktı bu devleti İtalya, İngiltere ve Almanya takip edecekti..

Dahası Bizans yıkılmayacak ortadoğunun en homojen ve militarist devletine dönüşecekti. Macar Hunları olmadığı için Avusturya büyük bir devlet haline gelecekti.

Avrasya

Avrasyanın en dinamik güçleri yine tartışmasız Rusya olurken bu devlet Çarlık rejimi ile monarşi ile yönetilecek. Çünkü asya ülkelerinde Çarlık, Kağanlık, İmparatorluk gibi Monarşik rejimler olacak. Polonya ise Avrasyanın ikinci etkin gücü olarak Karadenize dek uzanan sınıryla Rusların avrupaya ilerlemesini durduracak. Ukrayna Kozakları ise kendi devletlerini kuracak fakat bu devlet Rusların kontrolünde bir devlet olarak kalacak.

Afrika

Afrika kıtasında genel olarak sömürge-manda rejimleri var. Çünkü Başbuğ Atatürk Kurtuluş savaşını başlatmadığı için sömürge rejimleri 21. yüzyılın sonlarına dek devam edecek. Fransa güçsüz bir devlet olduğu için Afrikanın en kurak bölgesinden koloni alırken Petrol bölgelerini Almanlar alıyor. İtalyanlar ise Afrikanın batısını. Bu arada Ruslar asyaya açılamadığı için Afrikada kendi kolonilerini kuruyorlar. Bizans ise madagaskar adasını alıyor.

Kuzey Amerika

Kuzey Amerika'da Hunların kontrolünde Birleşik Koloni devleti kurulacak ve bunun dışında Hun Kağanlığının artan nüfus ve yeni kaynaklar arayışı imparatorluk sınırlarını  bugünkü Kanada içlerine dek taşımak zorunda kalacak.

Güney Amerika

Güney Amerika iki büyük devlet kurulacak bu devletler koloni gibi görülsede aslında Hunların kışkırtması ile bağımsızlığını kazanma yoluna girecek. Tüm Amerika kıtasında Hunların çıkarları doğrultusunda hareket eden 3 devlet bulunacak.

Pasifik

Pasifikte ise Büyük Japon İmparatorluğun hükmü geçecek. Japonlar, Hunlardan sonra dünyanın ikinci etkin gücü haline gelecek ve 1800 lü yıllarla birlikte güneyde çok büyük fetihler yapacak. Avustralya kıtasının tamamı Japonların kontrolüne geçecek.

Asya

Asyada genel olarak tüm dünyada olduğu Hunların elinde olacak. 1748 yılında İran'ın içlerine dek giren ve bu devleti tamamen yıkan İran Şahenşahını ve soyunu kurutan Hunlar 1890'lı yıllarda geri çekilerek Pers Cumhuriyetinin kurulmasına ve el altından bu devletin yönetiminin belirlenmesini, tüm yeraltı kaynaklarının kendi çıkarları doğrultusunda kullanılmasını sağlayacak. Pers cumhuriyetinde genel olarak zerdüşlük dini hakim olacak. Hunlar ise 1550 yılındaki büyük iç savaş sonrası Büyük Hun Kağanının uygulamaya soktuğu "Andalık Yasası" nı sorgulamaya başlarlar. Çin ise Hunlara ödediği yıllık vergi yüzünden Asya nın en fakir ülkesi haline gelmiş ve 1903 yılında patlak veren büyük Turan-Aryan savaşında kaybeden taraf olan olan Aryanların tarafında olmanın bedelini çok ağır ödemiş Kore'ye toprak ve Hunlara ağır vergiler ödemek ayrıca Japonlara yaptıkları her gemi için haraç ödemek zorunda kalmışlardı. 

Hindistan ise Dünyanın en kalabalık ülkesi ve Çinden sonra en fakir ülke haline gelmiştir.

Büyük hali

http://i.hizliresim.com/x8OMrQ.jpg

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrecan-yurur

göç etmeseydik süper güç olmuştuk ama Avrupa rahat dururmuydu orası muamma

yasin-erdogan5

KAVİMLER GÖÇÜ OLMASAYDI YAZIYOR HUNLAR AVRUPAYA GÖÇ ETMESEYDİ YAZMIYOR YANİ İTALYANLARIN ATASI OSTROGOTLAR UKRAYNADA İNGİLİZLERİN ATASI SAKSONLAR HOLLANDADA FRANSIZLARIN ATASI FRANKLAR ALMANYADA ALMANLARIN ATASI ALAMANLAR İSVİÇREDE İRLANDA VE İSKOÇLARIN ATASI KELTLER FRANSADA İSPANYOLLARIN ATASI VİZİGOTLAR ROMANYADA SLAVLAR BELARUSTA PORTEKİZLERİN ATASI SÜEVLER POLONYADA YAŞARDI BATI ROMA İMPARATORLUĞU YIKILMAMIŞ OLURDU GÜNEY AMERİKADA AZTEKLER VE İNKALAR YAŞARDI MEKSİKADA MAYALAR YAŞARDI KIZILDERİLİLER A.B.D.DE YAŞARDI ARAPLAR VE MISIR MÜSLÜMAN KALIRDI BERBERİLER VE HABEŞLER MÜSLÜMAN OLURDU AFRİKA KOLONİLEŞTİRİLMEZDİ ÇÜNKÜ ONLARI KOLONİLEŞTİRİCEK GÜÇLÜ DEVLETLER OLMAZDI ( BATI ROMA İMPARATORLUĞU VE BİZANS İMPARATORLUĞU HARİÇ ) VİKİNGLER BRİTANYAYI ELE GEÇİRİRDİ HARİTA HATALI OLMUŞ :(

elestirmen98

hayalimdeki dünya :) müslümanlar yok. türkler dünyaya hakim. daha ne olsun :D

tae-mert-yaylagulu

Demokrasi yok denilcek kadar az hiçbir ülke bağımsızlığını ilan etmemiş Hun Devleti şuan ABD'nin olduğu gibi düşüncesiz, zalim ve emperyalist. Evet ya aslında düşününce daha ne olsun(!).

batuhan.duzgun.96

Hunlar biraz abartılmış mı ne?

sergen-umit

kavimler göçü olmasa kore ve çin de olmazdı japonya oralarıda alırdı çinki japonlar 1. dünya savaşında hem çini hem koreyi malup etmişlerdir.ancak 2 nükleer bombası yemeleri tamamen adalarına çekiilmek zorunda bırakmıştır onları.

Görüş Bildir