Katliamlarla Kararan Umutlarımız Yeşersin: Cafer İçin Bir Adım At!

3.5bPAYLAŞIM

Ülke olarak oldukça karanlık, zorlu bir yıl geçirdik. 

Defalarca masum insanların patlamalarda hayatlarını kaybetmelerini elimiz kolumuz bağlı izlerken, toplumsal belleğimize travmatik bir şekilde işleyen korkudan, her ne kadar günlük hayatımıza devam ediyor gibi görünsek de kurtulamadık.

Fakat hayat, tıpkı doğa gibi, her şeye rağmen yolunu buluyor ve devam ediyor. Kaldırım taşlarının arasından çıkan çiçekler misali; kırılgan fakat inatla! 

Elimizde kalanlara sevinerek, varolmaktan, birbirimize tutunmaktan, dayanışmaktan ve mücadele etmekten başka çaremiz yok!

10 Ekim tarihli Ankara katliamı, 102 kişinin ölümüne yol açarak hepimizi yasa boğmuştu.

Katliamın etkisini, zihinlerimize kazıdığı acıyı sevdiklerini kaybedenlerin suratlarından okuyabiliyorduk.

Acı, korku, öfke... Bir hiç uğruna onlarca canı kaybetmenin hissettirdikleriyle birbirimize tutunduk.

Ölenlerin ve yaralıların aileleriyle dayanışmamızla, yardım organizasyonlarıyla; asla kopmayacağımızı, farklılıklarımıza rağmen bu ülkenin vatandaşları olarak birbirimizi sevdiğimizi kanıtladık.

Kayıpları sahiplendik, yaralıları ve ailelerini de öyle!

Ankaralılar kısa sürede organize olarak maddi ve duygusal destek sağladılar.

Fakat henüz her şey bitmedi! Ankara katliamının mağdurlarından Cafer Altun hala mücadele ediyor!

Cafer Altun patlamadan hemen sonra ağır yaralı bir şekilde hastaneye getirilmiş, bir kez kalbi durmuş, neredeyse öldüğüne karar verilmiş fakat inatla ve doktorların desteğiyle hayata tutunmuş 24 yaşında bir genç!

Vahşi saldırının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen, Cafer'in bedeninden hala şarapnel parçaları çıkıyor, sağ gözü çok az görüyor, işitme yetisi ise oldukça zayıflamış durumda.

Fakat en önemlisi; Cafer saldırıda sağ bacağını kaybetti.

Cafer tüm bu olumsuzluklara rağmen hayallerinden ve amaçlarından vazgeçmiş değil; İstanbul Üniversitesi öğrencisi olan öğretmen adayı Cafer eğitimini tamamlamaya ve hayalindeki mesleği yapmaya kararlı!

24 yaşındaki Cafer'in yarım kalmış adımlarını tamamlamak için bir proteze ihtiyacı var!

Diz kapağı eklemini yitirmiş olduğu için protezin özellikleri daha da önem kazanıyor. İhtiyaç duyulan hidrolik ve çipli protez Türkiye’de üretilmediğinden, parçaların yurtdışından getirilerek burada uzmanlar tarafından uygulanması gerekiyor. Bu protezin ve yapılacak işlemin toplam maliyeti, 26 bin dolar.

On Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, bu hain saldırının mağdurlarına elbette ki destek sağlamaya çalışıyor fakat rakam oldukça yüksek...

Bu sebeple herkesi dayanışmaya davet ediyoruz; Cafer yeniden dimdik dursun, hayallerinin peşinde koşsun diye... Dostluğun ve dayanışmanın, yıkımdan ve nefretten daha güçlü olduğunu gösterebilelim diye!

Cafer'e protez bacak sağlanabilmesi için bağış yapmak isterseniz; buraya  tıklayabilirsiniz. 

Sadece maddi değil, manevi yardımlarınız da önemli; onekim.dayanisma.istanbul@gmail.com adresinden nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda detaylı bilgi de alabilirsiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinan-barutcu

Işidci tecavüzcü kinci nesil. orucunuz kabul olsun

efeefekan

biri aşağıda barış işareti genellemesinden öküz demiş aynı kafadan başkası oruç tutanlara etmediğini bırakmamış...

sinan-barutcu

yok artık!!! etme eyleme güzel kardeşim. ana akım medya gibisin :) Ankara katliamı için konya da bir dakikalık saygı duruşuna tahammül edemeyenlerden, bomba patladığında bıyık altından gülenlerden, engereklerden ve çiyanlardan bahsediyorum. omurgasızlardan, biatçılardan, g.t yalayıcılardan, katillerden, hırsızlardan, kaypaklardan, faşistlerden, anasını satar gibi vatanı satanlardan, her türlü fesat tohumunu atmaktan çekinmeyenlerden, tecavüzcülerinden lakin berat kandilinde tövbe eden onursuzlardan bahsediyorum. yani sözüm bunlara. evet böyle oruç tutanlara demediğimi bırakmıyorum.

esin-gul

Barış işareti yapan herkesi hdp li ve pkk lı ilan eden sığırlarla dolu güzel ülkem..

efeefekan

barış işareti yapanlar gerçekten barış istediklerinde inanırım yoksa zor..

sonkararinmi

Neden bu duyarlılığı teröristler tarafından şehit edilen, vatan aşığı olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu için göstermediniz? Haberini yapmış olduğunuz şahsın hangi örgütlere kayıtlı olduğu açıkça ortada. Bu şerefsizlere yardım etmek vatanı için kan döken kahramanlara ihanet olur.

gicik

neden bilio musun Çakıroğlu çünkü o iki parmak işareti yapmadı (Allah kabrini nur etsin)

itsasin

siz neden onun için kampanya yapmıyorsunuz?anca her boktan şikayet ediyorsunuz.hangi örgüte üye bu arkadaş yazında öğrenelim?

serkanst

barış için mücadele edenlerle, savaş için mücadele edenleri ayırıyoruz çünkü.

jaws

Bir kere sizi de havaya uçursunlar bombayla o zaman anlarsınız aynı acıyı,ben kendimi bildim bileli dinci,faşist,ırkçılar hiç bombayla öldürülmedi bu ülkede,varsa böyle bir eylem yazın bakayım bende.

Görüş Bildir