Mısır'da Port Said Olaylarında Ölü Sayısı 32'ye Yükseldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Katliama 21 İdam!

Katliama 21 İdam!

Mısır'da geçtimiz yıl Şubat ayında Port Said Stadyumu'daki El-Ehli (Kahire) ve El-Mısri (Port Said) takımlarının futbol karşılaşmasında çıkan olaylarda 74 kişinin hayatını kaybetmişti. Olay sonrası açılan davasa yargılanan 76 sanıktan 21'i hakkında idam kararı verildi.

Mahkemenin kararını açıklamasının ardından yapılan gösteride kan döküldü. Gösteri sırasında bir polisin öldürüldüğü belirtildi.

Mahkeme, nihai karar için hakkında idam cezası verilen 21 sanığın dosyasının Mısır Cumhuriyet Müftüsü'ne sevk edilmesini kararlaştırdı. Mısır Cumhuriyet Müftüsü'nün söz konusu dava dosyası hakkındaki kararını, 9 Mart'ta açıklayacağı belirtildi.

Mahkeme sırasında salonda bulunan sanık yakınları, kararın açıklanmasından sonra baygınlık geçirirken, futbol karşılaşmasında hayatını kaybedenlerin yakınları ise kararı sevinçle karşıladı.

Mısır 1. Futbol Ligi'nde, El-Ehli (Kahire) ve El-Mısri (Port Said) takımlarının geçtiğimiz yıl Şubat ayında oynadıkları maç sonrası çıkan olaylarda 74 kişi hayatını kaybetmiş, binden fazla kişi de yaralanmıştı. Taraftarlar Port Said Stadyumu'nu da ateşe vermişlerdi.

Haberdesin

Haberin Tamamı İçin:

Mısır'da 'İdam' İsyanı: 22 Ölü

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Mısır'da Port Said Olaylarında Ölü Sayısı 32'ye Yükseldi

Port Said davasında 21 sanık hakkında verilen idam kararına gösterilen tepkiler üzerine çıkan olaylarda ölü sayısı 32'ye yükseldi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, olaylarda ölü sayısının 32'ye yükseldiği, yaralanan 322 kişinin aralarında durumu kritik olanların da bulunduğu ifade edildi.

Ordudan yapılan açıklamada kentte güvenliğin sağlandığı ifade edilmişti.

Mısır 1. Futbol Ligi'nde, El-Ehli (Kahire) ve El-Mısri (Port Said) takımlarının geçen yıl şubat ayında oynadıkları maçın ardından çıkan olaylarda 74 kişi hayatını kaybetmiş, binden fazla kişi yaralanmıştı.

Mısır'da Port Said Ceza Mahkemesi, 74 kişinin ölümü hakkında açılan davada yargılanan 72 sanıktan 21'i hakkında idam kararı verdi. İdam kararından sonra sanık yakınları ve El-Mısri taraftarları polisle çatıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İdamMısırfutbololay
Görüş Bildir