Görüş Bildir

Katarlı Şeyh Ödediği Elektrik Faturalarındaki Kayıp Kaçak Bedelini Geri Aldı

Anasayfa > Gündem

Katarlı Şeyh Al Thani'nin avukatları, Marmaris'te sahibi olduğu 5 yıldızlı otelin ödediği elektrik faturalarının kayıp-kaçak bedeli için açtığı davayı kazandı. Şeyhin oteli için bugüne kadar ödediği kayıp kaçak bedeli, elektrik dağıtım şirketi tarafından yasal faiziyle birlikte 248 bin 400 lira olarak geri ödendi. Şeyh daha önce de yine Marmaris'te bulunan villası için ödenen bu bedelleri geri almıştı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Katar şeyhinin sahibi olduğu 5 yıldızlı otel, avukatları Yüksel Dönmez aracılığıyla elektrik dağıtım şiriketi AYDEM'e açtığı davayı kazanarak, yasal faiziyle birlikte geriye dönük toplam 248 bin 400 liralık kayıp- kaçak bedelini geri aldı. Avukat Dönmez, herkesi Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak haklarını aramaya davet etti.

Muğla Barosu'na kayıtlı avukatlardan Yüksel Dönmez, İçmeler Mahallesi'nde bulunan Katar Kraliyet Ailesi Üyesi Şeyh Nasser Ahmed Ali Al Thani'ye ait 5 yıldızlı Munamar Otel'ine, AYDEM Elektrik Dağtım Şirketi tarafından alınan kayıp kaçak bedelinin geri ödenmesi için 19 Aralık 2014 tarihinde dava açtı.

Otelin bağlı bulunduğu Güney Yıldızı Otelcilik Tur ve Ticaret Limitet Şirketi adına Muğla 2'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada karar çıktı. AYDEM abonesinin aldığı kaçak kayıp bedelinin haksız olduğuna hükmeden mahkeme, otele 3 yıl geriye dönük ücret, avukatlık bedeli ve faizi ile birlikte 248 bin 400 lira ödenmesi karar verdi. 

AYDEM yetkilileri karar sonrası 248 bin 400 lirayı şirketin banka hesabına yatırdı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
7
6
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Arc noise

O Katarlı şeyh, alır. Biz alırsak adını değiştirirler faiziyle tekrar geri alırlar.

deli-sabit

O değil de Şeyhler bizim kıyıları ele geçirmiş:(

Azinliktaki Vatandas

Supermarkete gidiyorsunuz, 30 liralik alisveris yapiyorsunuz. Kuyrukta beklerken ondeki kabadayi aldiklarini odemeden cekip gidiyor, kasiyer de sizden 35 lir... Devamını Gör