Kasımpaşa TFF'ye Başvurmaya Hazırlanıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kasımpaşa-İBB Maçında Büyük Skandal! Bu Atamayı Kim Yaptı!

Kasımpaşa-İBB Maçında Büyük Skandal! Bu Atamayı Kim Yaptı!

Kasımpaşa-İstanbul BŞB maçındaki berbat yönetimiyle büyük tepki toplayan hakem Volkan Bayarslan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolu personel olduğu ortaya çıktı.

Merkez Hakem Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görevli bir hakemi ataması "büyük skandal" olarak yorumlandı.

GÖREVİ NEDEN İADE ETMEDİ!

MHK'nin bu ataması hakem camiasında "bilgisizlik ve yetersizlik" olarak değerlendirilirken, hakem Volkan Bayarslan'ın görevi iade etmemesi ve maçı yönetmesi de ayrı bir skandal olarak nitelendirildi.

Özellikle İstanbul BŞB lehine verdiği yanlış penaltı kararıyla büyük tepki çeken Volkan Bayarslan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ümraniye'de bulunan Gençlik ve Spor Müdürlüğü kadrosunda görev yaptığı belirlendi.

MHK BUNU NASIL BİLMEZ!

Bir süre önceye kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi'nde çalışan Bayarslan'ın, "Gece gündüz tuttuğum nöbetlerden dolayı hakemliğe yeteri kadar zaman ayıramıyorum. Bu nedenle görev değişikliği istiyorum" şeklindeki başvurusu sonrası Ümraniye'deki Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne atandığı ve İzcilik Faaliyetleri'nden sorumlu tutulduğu öğrenildi.

Üst klasmanda sadece 36 hakem bulunmasına rağmen Merkez Hakem Kurulu üyelerinin Bayarslan'ın görev yerini bilmemeleri büyük şaşkınlık yarattı. Bu tür yanlış atamalarda hakemin Merkez Hakem Kurulu'nu uyarması gerektiği halde, Bayarslan'ın görevi kabul etmesi de büyük tepki topladı.

Haberin Tamamı İçin:

Kasımpaşa Tff'ye Başvurmaya Hazırlanıyor

Kasımpaşa, İstanbul Büyükşehir Belediyesispor'a 2-0 yenildikleri maçın hakemi Volkan Bayarslan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığının tespit edildiğini, karşılaşmanın rakiplerinin hükmen yenilgisi şeklinde tescil edilmesi için yarın Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru yapacaklarını açıkladı.

Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, hakem Bayarslan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ümraniye Gençlik Spor Müdürlüğü kadrosunda çalıştığının tespit edildiği belirtilerek, ''Kasımpaşa ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan müsabakanın hakemi Volkan Bayarslan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ümraniye Gençlik Spor Müdürlüğü kadrosunda çalıştığı kulübümüzce tespit edilmiştir. Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile organik bağı bulunmaktadır. Taraflar arasındaki bu fiili ilişki, genel olarak FIFA ve UEFA'nın etik kuralları ile bağdaşmayacak şekilde bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik ilkelerine aykırılık teşkil ediyor. Bu fiil, hakemlik mesleğinin gerektirdiği niteliklerin en başında olan tarafsız, güvenilir olma şartlarının ihlaliyle birlikte TFF Futbol Müsabaka Talimatının 22/ğ maddesine de aykırılık içeriyor. Bu sebeple müsabaka sonucunun İstanbul Büyükşehir Belediyespor aleyhine hükmen yenilgi şeklinde tescil edilmesine ilişkin, kulüp avukatımız Ersin Hamarat tarafından TFF'ye yarın itibarı ile başvuruda bulunulacaktır'' denildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FIFAİstanbulİstanbul Büyükşehir Belediyesiİstanbul Büyükşehir BelediyesporKasımpaşaMerkez Hakem KuruluTFFUEFAfutbolpenaltı
Görüş Bildir