Görüş Bildir

Kasım Ara Tatili Ne Zaman, Kaç Gün? Okullarda İlk Yarı Yıl Tatili Ne Zaman Olacak?

Anasayfa > Güncel

Ülkemizde koronavirüs pandemisi nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretime yaklaşık iki yıldır uzaktan eğitim şeklinde devam ediliyordu. Geçtiğimiz eylül ayının ilk haftası itibari ile de yüz yüze eğitime başlanmıştı. Şimdi öğrenciler ilk ara tatilini ne zaman olacağını merak ediyor. Öğrenciler ara tatile ne zaman başlayacak? Ara tatil kaç gün sürecek? İşte Milli Eğitim Bakanlığının bildirisiyle ilkokul, ortaokul ve liselerde ara tatil günleri ve ilk yarı yıl tatili...

Ülkemizde Koronavirüs pandemisi nedeniyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitimlerine iki yıldır uzaktan devam ediyorlardı. İki yılın ardından geçtiğimiz Eylül ayının ilk haftası yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerin şimdi merak ettiği konu ise ne zaman ara tatil olacağı. Hem çalışan veliler hem de öğrenciler ‘’Kasım ara tatili hangi günler?’’ sorusunun cevabını merak ediyor.

Kasım Ara Tatili Ne Zaman Olacak?

Kasım Ara Tatili Ne Zaman Olacak?

İlkokul, ortaokul ve liseler için Kasım ara tatili 15 Kasım 2021’de başlayıp 19 Kasım 2021’de sona erecek. Bir haftalık tatilin ardından tekrar öğrenciler eğitim ve öğretim düzenine geri dönecek.

2021-2022 Eğitim Dönemi Tatil Günleri

2021-2022 Eğitim Dönemi Tatil Günleri

Okullarda sömestr olarak da bilinen yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 başlayıp 4 Şubat 2022'de sona erecek.

İlkokul, ortaokul ve lisede ikinci dönem 7 Şubat 2022'de başlayıp 17 Haziran'da karneler dağıtılacak. 

İkinci dönem uygulanacak olan yarıyıl tatili tarihi ise 11-15 Nisan arasında uygulanacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?