Kaş-Kekova Resmen Balıkçılığa Kapandı

-

Kaş-Kekova Resmen Balıkçılığa Kapandı

Kaş-Kekova Resmen Balıkçılığa Kapandı

WWF - Türkiye'nin Kaş ve Kekova'nın balık popülasyonunun korunmasına yönelik başlattığı çalışma sonuç getirdi. Bölgedeki 6 önemli nokta zıpkın dahil her türlü balıkçılık faaliyetine kapatıldı. Kaş ve Kekova'daki Çondur Burnu, Beşadalar, Bohça İskelesi...

WWF - Türkiye ’nin Kaş ve Kekova’nın balık popülasyonunun korunmasına yönelik başlattığı çalışma sonuç getirdi. Bölgedeki 6 önemli nokta zıpkın dahil her türlü balıkçılık faaliyetine kapatıldı. Kaş ve Kekova’daki Çondur Burnu, Beşadalar, Bohça İskelesi, İnceburun, Ufakder ve Kekova Adası mevkilerinde zıpkın ve olta avcılığı dahil her türlü balıkçılık faaliyetine getirilen yasak kararı, 3 Eylül’de tüm balıkçılara tebliğ edildi.

WWF - Türkiye, Kaş ve Kekova bölgesinde 3 yıl boyunca özellikle nesli tehlike altındaki orfoz, lahos gibi türler üzerinde, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü işbirliğiyle proje yürütmüştü. WWF Türkiye Doğa Koruma Sorumlusu ve projenin koordinatörü NilayAkça, araştırmalar yapılırken balıkçılarla da birlikte toplantlar yaptıklarını ortak bir karar alındığın anlattı. Akça, getirilen kısıtlama sayesinde orfoz ve lagos gibi nesli tehlike altında olan türlerin korunacağını ve balıkçılık sahalarında verimliliğin artacağını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kaş
Görüş Bildir