Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karşınızda Ed Gein: Çaldığı Cesetlerle Hızını Alamayıp Evini Döşeyen Seri Katil!

 > 
390PAYLAŞIM

20. yüzyıl seri katiller açısından tarihin en bereketli çağlarından biriydi. Öldürdüğü insan sayısından çok vahşiliği ve sadistliğiyle hayrete düşüren o katillerden biri de; Ed Gein...

Kaynak: http://www.creepybasement.com/ed-gein-an...

Ed Gein gençliğinde de psikolojik rahatsızlıklar yaşamıştı fakat 1945'te annesi öldüğünde ipler koptu.

Teknik olarak iki kişiyi öldürmüş olsa da, annesinin ölümünden sonra ''mezar soygunculuğu'' gibi iğrenç bir alışkanlık edindi.

Ed Gein tutuklandığında, annesi öldükten sonra çevredeki mezarlıkları 40 defa turladığını ve toplamda 9 mezarı soyduğunu kabul etti. Bu gezilerin yaklaşık 30 tanesinde kendisini toparlayıp eve dönse de; diğerlerinde ise yeni gömülmüş orta yaşlı kadınların mezarlarını kazıp, aralarından annesine benzettiği cesetleri çıkardı.

Annesini kaybettikten kısa bir süre sonra, Ed Gein cinsiyet değiştirmek istediğine de karar vermişti. Ona göre cinsiyet değiştirmeye en yakın şey ise mezarlıklardan çıkardığı bedenlerin derisinden ''kadın maskeleri'' yapmaktı. Fakat polis Ed Gein'i tutukladığında evinde bulunan tek şey bu maskeler değildi.

Ed Gein 1957'de bir hırdavat dükkanı çalışanını öldürmekten tutuklandığında, evinde kadın yüzü maskelerinin yanı sıra insan vücudundan yapılmış bir ''eşya koleksiyonu'' da ortaya çıktı.

O koleksiyonun bir parçası; insan dilinden yapılmış kolye.

Göğüs uçlarından yapılmış kemer.

Ed Gein'in iş eldivenleri, tabi ki insan derisinden.

Çürüyen ceset parçalarıyla dolu kutular...

Mumluklar...

Önlük...

Çeşitli ceset parçalarıyla süslenmiş çerçeve.

Tas...

Ed Gein'in evindeki mobilyaların ve aksesuarların bazıları da tıpkı bu kutu gibi insan derisinden ve birbirinden farklı vücut parçalarından yapılmıştı.

Polis, insan derisinden yapılmış bir abajura bile rastladı.

Evinde bulunan cesetlerin fazlalığına rağmen Ed Gein akla gelen ilk soruya ''Çok kötü kokuyorlardı.'' diye cevap verdi. Onlarla seks yapmaya kalkışmamıştı.

Suçlu bulunmadı çünkü bu bir akıl hastalığıydı.

Hayatının geri kalanını, 1984'te kalp yetmezliğinden ölene kadar, akıl hastanesinde geçirdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bazingaa.

sdgwsgwseg

saraptortusu

bence güzel bişey ya. hannibal da "vücudun onurlandırılması" olayı vardı. sonuçta vücut body world de estetik için de kullanıl mıyor mu?(evet bilim için de özene bezene güzelleştirip koyuyolar o sergiye onu kardeşim)

gulsah.light

HÖH. Organlar daha güzel görünsün diye 3 kat büyütüp koyuyorlar o zaman bu mantıkla.

saraptortusu

hiç değinilmemesi beni üzdü: korku/cinayet dizilerinin, filmlerinin neredeyse hepsi bu adamdan ilham alınarak yapıldı. kitaplar da tabiki. psycho dan tutun şu an yayında olan hannibal a kadar bu şekilde diye biliyorum. gerçi psyhco nun kitabı ne zaman çıktı fikrim yok. buna kesin diyemem ehe

Gizli Kullanıcı

Bana hannibal filminde balık etli genç kızları kaçırıp, öldürüp, derilerini soyduktan sonra kostüm gibi giyen psikopatı hatırlattı. :S

saraptortusu

afedersiniz siz 40 beden misiniz gibi söylüyordu :D

Gizli Kullanıcı

@öztürk: Bana gelen benden korkar kaçar bikerem. :P @şarap: Evet.

witcher

Avatarından bile korkuyorum :(

Gizli Kullanıcı

Heyeee hapır hupur yerim onu. :P

Gizli Kullanıcı

Olur. Başka?

jubilation

Oha ya bir insan nasıl bu kadar zalim olabilir mk.

Görüş Bildir