Karne Hediyesi Artık Bisiklet Değil Tablet

 > -

Karne Hediyesi Artık Bisiklet Değil Tablet

Yeni nesil karne hediyesi de teknolojiye ayak uydurdu. Eskinin en yaygın karne hediyesi olan bisiklet yerine artık çocuklar akıllı telefon ya da tablet bilgisayar istiyor.

Artık yeni neslin karne hediyeleri de değişti. Karne hediyesinde bisikletin pabucu dama atıldı, yerine akıllı telefon ya da tablet bilgisayar geldi. Hizlial.com’un verileri, yeni neslin karne hediyesi tercihindeki değişikliği ortaya koydu. 2000’li yıllar öncesinde karne hediyesi denildiğinde ilk akla gelen hediye olan bisiklet, tahtını tablet bilgisayara ve akıllı telefona kaptırdı.

Tablet satışları yüzde 45 arttı Okulların tatile girdiği dönemde, tablet ve akıllı telefon satışlarının artış oranı yüzde 45’e kadar çıkarken, bisikletteki artış oranı yüzde 15’le sınırlı kalıyor. Tablet ve akıllı telefonun ardından ideal karne hediyesinde üçüncülüğe kadar gerileyen bisiklet en çok mayıs ayında satılıyor.

Bisiklet fiyatına tablet

En çok 299 ile 399 TL fiyat aralığındaki bisikletler tercih ediliyor. Pazarda bu fiyat aralığında çok sayıda tablet bilgisayar bulunması, hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin hediye tercihlerini etkileyen önemli bir etken olarak öne çıkıyor.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonTercih
Görüş Bildir