Kariyerist'ten Üniversiteli Öğrencilere Kariyer Ve Girişimcilik Eğitimi!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Kariyerist'ten Üniversiteli Öğrencilere Kariyer Ve Girişimcilik Eğitimi!

Kariyerist'ten Üniversiteli Öğrencilere Kariyer Ve Girişimcilik Eğitimi!

Özgüveni yüksek, kariyerini planlayan, nitelikli donanıma sahip, gençleri yetiştirmek için yeni bir proje hayata geçti.

KariyerİST adlı projeyle gençlerin beceri ve gelecek planlamalarında yol gösterecek Kariyer ve Girişim Merkezi kuruldu.Geleceğini planlamak için bu önemli fırsatı değerlendirmek isteyen yaklaşık 400 genç şimdiden başvurusunu gerçekleştirdi. Yapılacak olan seçmeler ise bu hafta başlıyor.

Bu proje içerisinde yer almak ve bu fırsatı yakalamak istiyorsanız www.kariyerist.org sitesinden online başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

KariyerİST Nedir ? Sizlere ne sağlayacak ?

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi,İstanbul Mülkiyeliler vakfı , Kültür Üniversitesi , Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında yürütülen İstanbul Kalkınma Ajansı Projesidir.

http://www.facebook.com/Kariyerist2012

www.twitter.com/kariyerist2012

İstanbul Kalkınma Ajansının " Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı" çerçevesinde başarılı projeler arasında seçilerek onaylanan ve diğer 61 proje ile birlikte hibeye layık bulunan “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi" 18 Aralık’ta yapılan Proje Lansmanı ile başladı.

Projeden katılımcılar nasıl yararlanacaklar? Nasıl başvuru yapılabilir?

İstanbul genelindeki üniversitelerin, özellikle 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yeni mezunları bu projenin hedef kitlesini oluşturuyor.

Projeden yararlanmak için ilk aşamada projenin www. kariyerist.org web sitesinin ilk sayfasından ulaşabilecekleri basit bir başvuru formunu doldurarak web sitesi üzerinden göndermeleri yeterli.

Başvuru sahipleri arasından Seçme ve Değerlendirme Kurulu tarafından seçilecek 500’e yakın katılımcı, projeden yararlanma hakkını elde edecekler.

Başvurular konusunda detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki ya da Ana Sayfa'dan Kariyer Merkezi başlığı altında ilgili bölümü tıklayabilirsiniz:

http://www.imv.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=92&Itemid=140

Projeye katılma hakkını elde edenlerin ne gibi avantajları olacak?

Seçme ve Değerlendirme Kurulu’nca seçilerek, projeye katılma hakkı kazanan katılımcılar Ocak - Haziran 2013 aylarında aşamalı olarak yapılacak toplam 76 saatlik eğitimlere katılma hakkını elde edecekler.

Kendilerine kariyer planlama konusunda ciddi bir sıçrama sağlayacak bu eğitimleri İstanbul Kalkınma Ajansının desteği sayesinde katılımcılar ÜCRETSİZ olarak edinme imkanına kavuşmuş olacaklar.

Eğitimlerle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki ya da Ana sayfadan Kariyer Merkezi başlığı altındaki ilgili bölümü ziyaret edebilirsiniz:

http://www.imv.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=88:kariyergelisimdongusuegitimleri&catid=68:duyurular&Itemid=139

Kariyer Gelişim Döngüsü Eğitimleri katılımcılara neler sağlayacak?

Üç kademeli olarak yapılacak eğitimlerde,birinci kademede öğrenciler ve yeni mezunların hayata ve gelecek hayatlarına bakış açılarında bir farklılaşma yaratılmaya çalışılacaktır. Bu kademede katılımcıların vizyon sahibi olan, kendini konumlandırabilen ve gelecek odaklı düşünebilen, bu şekilde kendisini farklılaştırma yollarını öğrenmiş, teknolojik odaklı girişimciliği görmüş, sorunları birer proje mantığı içinde görebilen ve proje üretme mantığına sahip , projelerini bir değer haline getirebilen ve sonuç olarak kişisel gelecek ve kişisel marka olmanın önemine sahip bireyler haline gelmesi amaçlanmaktadır.

Katılımcılar, ikinci kademede kendilerini kişisel olarak geliştirebilecekleri kişisel gelişim eğitimleri alacaklardır. Bu eğitimler aynı zamanda toplumsal farkındalığı artırmak amaçlı olacaktır.

Birinci ve ikinci kademede temel eğitimleri alan katılımcılar üçüncü kademede mesleklerle tanıştırılacaktır. Bu kademede 25 adet meslek istasyonu bulunacak ve her istasyonda o meslekten bir uzman ya da ilgili bölümden bir akademisyen katılımcılara interaktif bir ortamda o mesleği tanıtacaktır.

Eğitimlerin yanı sıra üniversiteli gençlere ilham vermesi açısından sektörde başarılı olan yöneticiler ve uzmanlar ile merkezdeki gençlerin deneyim paylaşımı gerçekleştirebilecekleri “Mesleki Tanışma ve Deneyim Paylaşım Forumları” gerçekleştirilecektir. Bu toplantılarda gençler, başarılı bir kariyere sahip kişilerle deneyim paylaşımı yapmış olacaklardır.

Eğitimleri tamamlayan katılımcıları neler bekliyor?

Eğitimleri tamamlayan katılımcılar “Kariyer Gelişim Döngüsü Eğitimi Sertifikası” alacaklar ve kendi kariyer projelerini hazırlayarak “ Kariyer Proje Yarışması ”na katılma hakkını elde edeceklerdir.

Kariyer Projelerini başarıyla tamamlayan ve yarışmaya katılan tüm katılımcılar, projede iştirakçi ve destekçi olarak yer alan ilgili kamu, özel sektör ve kurumların insan kaynakları başta olmak üzere yetkililerine seçtikleri alanlara gore tanıtılacak ve böylece bu kurumlarda staj yapmak ve gelecekte önemli pozisyonlarda çalışmak için ciddi bir fırsat yakalayacaklardır.

Kariyer Proje Yarışmasına katılanlar arasından Seçme ve Değerlendirme kurulunca başarılı bulunan proje sahipleri projede iştirakçı ve destekçi olarak yer alan özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından ödüllendirilecektir.

Özel sektör kuruluşları ve ilgili kurumlar bu projeden ne gibi yararlar sağlayacak?

Projede yer alarak program başarıyla tamamlayan ve kariyer projelerini hazırlayan katılımcılar, gerek projenin web sitesi aracılığıyla, gerekse yapılacak Proje yarışması ile özel sektör kuruluşları ve ilgili kurumlarla tanışma ve kendilerini bu kurumlara tanıtma imkanı bulacaklardır.

İlgili kurumlar, öz güveni yüksek, yenilikçi, girişimci özelliklere sahip proje katılımcıları arasından kendi iş alanlarında yer almak isteyenlere kurumlarında staj, eğitim ve benzeri imkanlar sunarak bu gençleri kendi kurumlarında istihdam etme imkanı bulacaklardır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

GirişimciİstanbulTwitterkişisel gelişimweb
Görüş Bildir