Karındeşen Jack'i Çözdüm

 > -

Karındeşen Jack'i Çözdüm

Çoksatar gerilim romanları yazarı Patricia Cornwell, 1888’de Whitechapel, Doğu Londra’da gerçekleşen cinayetlerin ardındaki bir numaralı kuşkulu olarak Walter Sickert’i gösteren 11 yıllık araştırmasını yayınlamayı planlıyor.

Cornwell, gizemli katilin polise gönderdiği iddia edilen mektuplardaki filigranla 1942’de ölen ressamın kullandığı kağıtlardaki filigranı eşleştirdiğini söyledi.

Cornwell’in, Sickert’i kraliyet ailesine bağlayan ipuçları bulduğuna ilişkin iddiaları da birtakım Ripper soruşturmacılarınca ileri sürülen ve çokça tartışılan “kraliyet komplosu” teorisini güçlendiriyor.

Araştırma sırasında Scotland Yard müfettişi John Grieve’le işbirliği yapan Cornwell, en az beş fahişenin öldürüldüğü tarihi cinayetleri çözme uğruna kendi parasıyla Sickert’in 32 eserini satın almış.

Cornwell ayrıca katilin polise gönderdiği ve halen Kew’daki Ulusal Arşivler’de tutulan bütün mektupları da okumuş.

Kitapları 100 milyondan fazla satan 47 yaşındaki yazar Evening Standard’a verdiği demeçte olayı çözdüğünü ve failin Sickert olduğuna her zamankinden daha fazla inandığını belirterek şöyle konuştu: “Kanıtlayabilecek miyiz? Hayır, bunu nasıl yapabilirsiniz ki? Bunca yıl sonra elinizde dayanabileceğiniz tek bilim dalı olarak adli analiz varken tamamıyla tesadüflere kalmış bir dava bu. Öte yandan sürekli olarak Karındeşen Jack ve Sickert’in kullandığı kağıtlarda aynı filigranın kullanılmış olduğunu teşhis etmenin pek de tesadüfi bir yanı yok.

Telegraph

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilim
Görüş Bildir