Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karantina Kurallarına Uymayanlara 3 Bin 150'Şer Lira İdari Para Cezası Uygulandı

0PAYLAŞIM

Karantina Kurallarına Uymayanlara 3 Bin 150'Şer Lira İdari Para Cezası Uygulandı

KASTAMONU Anadolu Ajansı - Kastamonu Valisi Avni Çakır, karantina kaidelerine uymayan 14 şahsa 3 bin 150'şer lira yönetimsel para cezası uygulandığını bildirdi.

Çarşamba Pazarı'nda teftişlerde bulunan Vali Çakır, yurttaşlar ve pazarcı esnafını kolonya, dezenfektan, sosyal mesafe ve maske mevzusunda uyardı.

Teftişlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Çakır, yurttaşların kaidelere uymasının sürecin sıhhatli ilerlemesi açısından ehemmiyetli olduğunu söyledi.

Teftişlerin çoğalarak devam ettiğini kaydolan Çakır, "Teftişleri şehrimizde özellikle ağustos ayı itibariyle en üst noktaya taşıdık zira olay rakamlarımız ne yazık ki bayram süreci ve sonundaki yoğunluğa bağlı oranda yükselişteydi. Bunla beraber temkinleri artırdık." dedi.

Alınan kararlara yurttaşın azami oranda hassasiyet göstermesi gerektiğini vurgulayan Çakır, şöyle devam etti:

"Biz ne kadar da ceza kessek, teftiş yapsak milletin takviyesini almadığımız sürece galibiyetli olmamız güç. Maske mevzusunda şehrimiz gözle görülür iyileşme gösterdi. Olay rakamlarında bir düşüş başladı ama anlamlı bir düşüş değil. Bu tembellik seviyesinde ya da hakimiyet seviyesinde değil. Bunun anlamlı olması için zaman geçmesi gerekli. Milletimizin takviyesini almadığımız sürece bizim çalışmalarımızın galibiyetli olması güç."

Karantina kaidelerine uymayanlarla alakalı zorunlu çalışmaların yapıldığını vurgulayan Çakır, "Emin kararları devreye soktuk. Yalıtım kaidesine uymayan yurttaşların yurtlarda yalıtımını bitirmesi gerekiyor. Şu ana kadar kaidelere uymayan14 yurttaşımızı yurtlara yerleştirdik. Şahıs başı 3 bin 150 lira yönetimsel para cezası uyguladık. Haklarında kabahat bülteninde bulunacağız. Yurtlarda kaldıkları müddetteki giderleri de kendilerinden tahsis edilecek. Kaidelere riayet mevzusunda azami hassasiyet bekliyoruz. Kesilen cezaların tahsisi mevzusunda da gereken yapılacak. Kimse ceza kesiliyor tahsis edilmiyor havasına düşmesin. Kesilen cezalar tahsis edilecek." diye konuştu.

  • Sigara yasağı

Sigara yasağıyla alakalı teftişlerin başladığını belirten Çakır, şunları kaydoldu:

"Özellikle alan ve parklarımız olmak üzere insanların yoğun bulunduğu mekanlarda yurttaşlar sigara içiyorum mazeretiyle maskelerini indiriyor, sonra unutuyor. Güzel bir görüntü olmuyor. Ya Da evinde bahçesinde içmiyor geliyor şehrin ortasında içiyor. Cemiyet sıhhatini riske düşürüyor. Bunun önüne geçmek için sigara mevzusunda karar aldık, ilanlarını yaptık. Bugün itibariyle ceza uygulamalarımızı sürekli yapacağız."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir