Karakollarda Feng Shui Esintisi!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Karakollarda Feng Shui Esintisi!

Karakollarda Feng Shui Esintisi!

Emniyet, karakollarda daha rahat çalışma ortamı sağlamak ve karamsar havadan kurtarmak için Feng Şui felsefesine göre dekorasyon yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü, polis merkezlerinde daha rahat çalışma ortam oluşturma ve karamsar havadan kurtulmak için Uzakdoğu felsefesi olan Feng Şui'den yararlanacak. Ev ve işyeri dekorasyonunun, enerjinin mekân içinde rahatça dolaşmasını sağlamak ve insan psikolojisi üzerindeki etkisini artırmak amacıyla dizayn edilmesi anlamına gelen Feng Şui sisteminin kurulması için çalışma başlatıldı.

UZAKDOĞU'DA YAYGIN

Başta Çin ve Japonya olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinde insanlar ev ve işyerlerini daha rahat çalışma ortamı oluşturmak için Feng Şui felsefesine göre dekore ediyor. Sözlük anlamı "rüzgâr" ve "su" olan Feng Şui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşanan mekânlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisi. Bu öğreti, evrenin güçleriyle denge içinde yaşamanın ve bunu mekânlara taşımanın yollarını gösteren bir kılavuz olarak gösteriliyor. Evlerde, işyerlerinde vb. yerlerde yapılan doğru uygulamaların yaşam akışını olumlu yönde değiştirdiği görüldü. İnanışa göre öğreti daha sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurulmasını, insanın kendini geliştirmesini, kariyer beklentilerinin karşılanmasını sağlıyor.

JAPONYA ZİYARETİ

Üst düzey polis şefleri kısa süre önce Japonya'ya gitmişti. Emniyet müdürleri bu ülkede Feng Şui hakkında bilgi aldı. Öğretiden çok sayıda kişinin olumlu bahsetmesi emniyeti bu konuda çalışma yapmaya itti. Genel Müdürlük, 2013'ün "Polis merkezleri yılı" ilan edilmesi üzerine bu sistemi çalışanların moral-motivasyon durumunu pozitif etkileme adına gündemine aldı. Uygun görülmesi halinde polis merkezleri aynı olmasa bile bu öğretiden faydalanılarak dekore edilecek.

DİN YA DA TARİKAT DEĞİL

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinJaponyaPolis
Görüş Bildir