Karadeniz Bölgesi'nin ve Karadeniz İnsanının Eşinin Benzerinin Olmadığının 13 Kanıtı

-

Doğası enfes, insanı da acayip özel! Nereden bahsediyor olabiliriz ki, tabii ki Karadeniz Bölgesi'nden bahsediyoruz! Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1. Karadeniz'de yeşilin binbir tonunu görmek mümkündür, gördüğünüzde hayran kalmamak elde değildir.

2. Havası o kadar temizdir ki, muhtemelen ilk kez gidiyorsanız kesinlikle oksijen çarpar.

Özellikle herhangi bir yaylaya çıktıysanız 😅

3. Karadeniz insanı bazı konularda hassastır, onlar gibi olamayacaksanız olmaya çalışmamanız daha iyidir.

4. Başkalarına danışsa da daima burnunun dikine gider. İnatlık Karadenizliler için sonradan edinilmez, doğuştan vardır.

5. Özel bir şey yapmalarına gerek yoktur, doğal olduklarında son derece eğlenceli, canayakın ve genelde komiktirler.

Karadeniz insanıyla yaşasanız yaşlanmazsınız 😄

6. Hatta espri anlayışları yoruma kapalıdır :)

7. Karadeniz'in mis gibi havasından mütevellit insanının yanakları genelde pembe olur.

8. Karadeniz'in hırçınlığından olsa gerek haliyle hatrı sayılır oranda asabidirler.

Bir hayli hatrı sayılır yalnız 😅

9. Canları nerede ne zaman isterse tam da o anda horon vururlar.

Kimse bir Karadenizli'nin keyfini sorgulayamaz arkadaşlar.

10. Eğer yaşlı Karadenizli bir anneanne ya da babaanneniz varsa, başka yerde duyamayacağınız bol küfürlü atasözleri duyarsınız.

11. Hamsinin de bir balık türü olduğunu kabul etmezler. Hamsi mi yersin, balık mı sorusuna bolca maruz kalabilirsiniz haliyle.

12. Karadeniz insanı hızlı düşüncelidir ve sorunlara genelde başka kimsenin aklına gelmeyecek çözümler bulurlar.

13. Karadeniz'de sudan daha çok tüketilen bir içecek varsa o da çaydır. Günde en az 3 öğün çay içilir :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-belkeci

hepsi de doğru tespitler harika Didomardoba:)

ulas-c.-cakmak

Ya siz ne kadar kişiliksiz alçak insanlarsınız ya. Burada konu Kürtler veya doğu hakları olsa hümanistlik edebiyatı yapıp hep olumlu yanlarını ortaya çıkarırsınız, ama söz konusu öz be öz kendi insanınız olunca ağzınızdan pislik akıyor. Karadenizlilerin pek çok eleştirdiğim yanları var ancak hepsi ülkesine bağlı ve şerefli insanlar. Siz hiç askere taş atan, okulları yakan, öğretmen öldüren Karadenizli gördünüz mü? yaşadıkları sert coğrafyanın gereği farklı özellikler edinmiş olabilirler ancak onlarda bizim soydaşlarımızdır. Yanlışları düzelterek ulusumuzu bütünleştirmek yerine bölmeye çalışmak nasıl bir sapıklıktır aklım almıyor doğrusu. Birde utanmadan sıkılmadan uluscu insanlara kafatasçı-ırkçı diyorsunuz. Sizin gibi azınlık döküntüleriyle çiftleşip soyumuzu kirleteceklerine ırkçı olsunlar çok daha iyi!

md-el-capitan

Bir paragrafta söylediğimiz her şeyi haklı çıkarmışsın işte gerizekalı.Bu arada konunun doğu halkları ve kürtlerle ne ilgisi var beynini s!ktiğim.Bahsettiklerimiz sen ve senin gibi düşünen IQ seviyesi 2 haneli maymunlardır işte.Bu ülkenin en büyük bölücü unsurları kafatasçılardır.Zamanı gelince Kürtçülük kadar Türkçülük de teröristlik muamelesi görecektir hiç merak etmeyin köpekler.

ulas-c.-cakmak

Salağa bak yazdığımı bile anlamadan gelmiş ilgisiz şeyler söylüyor ya. Ben Türk-Kürt kardeştir diyip Karadeniz toplumunu ötekileştirip dışlayan kişileri anlatıyorum hala gelmiş demagoji yapıyorsun. Bu konu Karadeniz toplumunu değil de Güney Doğu toplumunu anlatsaydı örneğin, bu sövgüleri yaparmıydınız? tabii ki de hayır. Herkes yorumlarda ırkçı,mafyacı,cahil vs. vs. bin tane şey yazmış. Demek Türkçülük terörist muamelesi görecek ha? senin niyetin ne halt olduğun bu cümleden anlaşılıyor bence. Bir Türkün Türkçü olmasından daha doğal ne olabilir ki. Senin gibi ne idüğü belirsiz liboş tipler ve mal ümmetçiler yüzünden bu ülke Türklerin elinden çıktı çıkacak. Eee hain içten olunca kapı kilit tutmuyor ne yaparsın.

enk-capital

Karadenizlilerin çoğu Lazdır. Ha kendileri bunu bi eziklik olarak görüp inkar ederler orası ayrı. Sen gördün mü hiç mertçe çıkıp Lazlığını kabul eden bi karadenizli? Hep inkar ederler. Sonra Lazlara laf edince de üzerlerine alınırlar. Müthiş bi çelişki.

ozgunatalay61

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sözü yorumunuza cuk oturmuş. Lazlar sadece azınlıktır ve Rize ile Artvin'in belli bölgelerinde yaşarlar. Ayrıca Lazlığını kabul etmeyen Laz, Türklüğünü kabul etmeyen Türk yoktur bu coğrafyada. Laz olsam da bununla gurur duyardım. Laz birisi bunu eziklik olarak görmez ayrıca. Genelleme yapmak malesef baştan aşağıya yanlış yorum yapmaya sebebiyet veriyor.

ulas-c.-cakmak

Sanırım sen Karadeniz şivesi olan veya sarışın olan herkesi laz sanıyorsun? laz Türkiye de öok ufak bir azınlıktır Karadenizliler gibi Türkçenin bir ağzını değil tamamen ayrı bir dil konuşurlar. Madem Lazlar bunu eziklik görüp kendilerine Türk diyorlar peki neden aynı bölgede yaşayan Çerkesler bas bas bağırıyor biz Türk değiliz Çerkesiz diye? azıcık araştırma okuma rica ediyorum.

ozgur-dirim-ozkan

İki laflarından biri "Biz Karadenizliler biraz milliyetçiyuk"tur. Çaylarını ve tütünlerini İngiliz'e, fındıklarını İtalyan'a, koca Trabzon'u da üç kuruş para için Araplara satmışlardır.

ozgur-dirim-ozkan

Köyüne gelen yabancıya "merhaba"dan önce, isminden önce memleketini soracak kadar koşullanmış, ırkçı ama bütün gün kahvede oturup işi gücü kadınlarına yaptıran, yazın da Kürt işçi getirten "zeki" değil ama çok kurnaz insanların bol olduğu coğrafyadır. Diyalektiğin kuralıdır: Her madde, her olgu kendi karşıtını da içinde barındırır. O yüzden ırkçı, tembel, cinsiyetçi, şiddet sevici insanların arasından bu değerleri yadsıyarak çıkan pırlanta gibi insanlar da vardır: Kazım Koyuncu gibi, Terzi Fikri gibi, Mustafa Suphi, Harun Karadeniz, Metin Lokumcu, Alper Taş gibi...

enk-capital

Mümkün mertebe muhatap olmayın. Bi de karadenizliyle yaşasanız yaşlanmazsınız diyo. Evet yaşlanmadan ölürüz.

Görüş Bildir