Karadayı: 'Çevik Bir Emir-Komutanın Dışına Çıktı'

 > -

Karadayı: O Planları Aklım Almıyor

Karadayı: O Planları Aklım Almıyor

28 Şubat soruşturması çerçevesinde mahkemeye sevk edilen Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 3,5 saat boyunca sorgulanan Karadayı, mahkeme ve savcı sorgusu sırasında tüm sorulara cevap verdi.

"YAPILAN EYLEMLERDEN HABERİM YOK"

Habertürk'te Ece Üner'in sunduğu Akşam Raporu programına katılan Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç, Karadayı'nın verdiği ifadeyi açıkladı.

ÇEVİK BİR'İ SUÇLADI

Çevik Bir'i emir-komuta zincirinin dışına çıkmakla suçlayan Karadayı, "Görülüyor ki süreçte by-pass edilmişim" dedi.

Karadayı'nın "Yapılan eylemlerden haberim yok. Benden gizli yapılmış demek ki" dediğini aktaran Kılıç, en ilginç ifadenin bu olduğunu söyledi. Karadayı'nın önüne konulan planlara inanamadığını belirterek "Bana gösterilen plan ve stratejileri aklım almıyor. Bu belgeleri ilk kez burada gördüm" dediğini söyleyen Kılıç, Karadayı'nın manidar ifadeler kullandığına dikkat çekti.

"ERBAKAN'LA UYUMLU ÇALIŞTIM"

Karadayı'nın verdiği ifadesinde Erbakan'la olan ilişkisine de değindiğini belirten Kılıç, Karadayı'nın "Erbakan'la uyumlu çalıştım. Bana çok defa teşekkür etti" dediğinden bahsetti. Karadayı'nın ifadelerine "TSK'da amirin istemediği taşkilatlanmalar olmuştur. Eylemlerden Haberim yok benden gizli yapılmış. Dışarıdayken astlarım bir şeyler hazırlamış olabilir. BÇG'ye ait belgelerden haberim yok" diyerek devam ettiğini kaydeden Kılıç, Eski Genelkurmay Başkanı'nın "Eylemlerden haberim yok" ifadesinin üstünde durdu.

Haberin Tamamı İçin:

'Çevik Bir Emir-Komutanın Dışına Çıktı'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Genelkurmay BaşkanıTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir