Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanserli Çocukların Sevinç Kaynağı: Magic Yarn Project (Sihirli İplik Projesi)

 > 
318PAYLAŞIM

Bir çocuğun favori karakteri gibi giyinmesi onu dünyanın en mutlu insanı yapar öyle değil mi? Belkide hayatında daha fazla heyecan ve mutluluk veren başka bir şey olamaz. 

Proje insan hayatının en önemli sorunlarından birisi olan kanserle mücadele için tasarlanmış. Öyle ki, küçücük yaşında dev hastalıklarla mücadele eden minik bedenleri hayata bağlayan bir proje olmuş.

Kaynaklar: facebook.com/magicyarnwigs - themagicyarnproject.com

Hikayemizin kahramanları: Holly Christensen ve Bree Hitchcock.

Proje bu sorunlu dönemlerinde kanserin en iyi ilacı olan neşeyi çocuklar için harika bir fikri yaratarak uygulamaya koymuşlar: Projenin adı Sihirli İplik Projesi.  Başka bir deyişle "kanserle savaşan küçük kahramanlar için yumuşacık ve iplikten hazırlanmış peruklar".

Onların Karlar Ülkesi'den Elsa, Küçük Deniz Kızı Ariel, Prenses Isabella olduklarını hatırlatıyorlar.

Hazırlanan bu peruklar sıradan peruklara benzemiyor. Zira, bu peruklar küçük kızların Disney prensesleri gibi hissedebilmeleri için özel olarak tasarlanıyorlar.

Kahramanlarımızdan Holly, aslında eski bir onkoloji hemşiresi. Bir arkadaşının tedavi gören kızı için Rapunzel peruğu hazırlıyor.

Ancak Rapunzel'i gören tüm hasta çocuk anneleri Holy'den kendi çocuğu için de böyle bir peruk hazırlamasını istiyor. Böyle böyle önü alınamaz bir talep ortaya çıkınca bunu projeye dökmeye karar veriyor sevgili Holy.

Kanser tedavisi konusunda çok ciddi düzeyde deneyimi olan Holly, tedavi sırasında saç derilerinin hassas ve duyarlı hale geldiklerini ifade ediyor.

Bu perukların önemli artısı ise tam burada ortaya çıkıyor: Perukların alt kısımlarında kullanılan materyal malzeme normal peruklardan farklı olarak cildi tahriş etmeyen, yumuşak malzemelerden hazırlanıyor.

Geliyoruz asıl soruya. Holly ve Bree bu işten para kazanıyor mu? Cevap elbette hayır!

Projenin hayata geçmesi için internet sektörlerini takip edenlerin de gayet iyi bildiği GoFundMe üzerinden bağış toplamaya başlayan ikili, şu ana kadar 32 bin dolar civarında bir rakamı toplamış görünüyor. 

Amaç çocukların mutlu olmasını sağlamaksa o işten para kazanacağını düşünemezdik her halde. 

Sizde projeye bağışta bulunmak isterseniz  The Magic Yarn Project by Bree Hitchcock adresini ziyaret edebilirsiniz.

Holly, küçük bedenlerin bu zor zamanlarında hayatlarına ufakta olsa bir sihir değdirebilmek bizler için büyük bir mutluluk diyerek özetliyor projeyi.

Projede genç, yaşlı, çocuk her kesimden destekçi var.

Holly ve Bree ikilisi. Sizlere ne kadar teşekkür et az.

Daha önce de büyük yürekli miniğimiz Christian McPhilamy saçlarını uzatıp kanser hastası çocuklara bağışlamıştı.

Kanser Hastası Çocuklara, Uzattığı Saçlarını Bağışlayan 8 Yaşındaki Delikanlı: Christian McPhilamy - onedio.com
Kanser Hastası Çocuklara, Uzattığı Saçlarını Bağışlayan 8 Yaşındaki Delikanlı: Christian McPhilamy - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fener-bahce3

düzenli kan bağışı yapın. ayrıca dindir diyanettir falan demeden organ bağışlayın. şu çocukların bi gülücüğü yeter siz öldükten sonra çürümesin organlar

adlazimdegil

herkese sesleniyorum oganlarınızı bağışlayın toprak olmadan umut olsun

degiiisik

Kan bağışı bu prensesler için önemli lütfen sadece beğenip geçmeyin hayat kurtara bilirsiniz

Gizli Kullanıcı

Tebrik ederiz, teşekkür ederiz, harikasınız, gözlerim doldu, güzel yürekli insanlar...: vs.... Bunu diyenlerin kaç tanesi donör?

fatihizm

Ben Kızılay kurumuna düzenli olarak kan veren birisiyim. Dedemi organ yetmezliği nedeniyle kaybettikten sonra organlarımı bağışladım, mümkün olduğunca sosyal projelerde yer almaya çalışıyorum. Tek başıma yeter miyim? Hayır daha fazlası gerek. Onlar yaşasın diyerek 3406 (LÖSEV)'ya mesaj atmak bile büyük bir donörlük bence.

yori

güzel bi davranış ende kan vermek isterim

Gizli Kullanıcı

Tüm söylediklerinden sonra, fikrim odur ki, kalbinin mutlaka hayatta kalmaya devam etmesi gerek. Umarım onu devrederler...

yori

çok güzel ben bile sevirem cosplayı çoçuklar mutluluğu haç eder umarım iyileşir evlerine geri dönerler

Görüş Bildir