Kansere İyi Gelen Bitkiler

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kansere İyi Gelen Bitkiler

Kansere İyi Gelen Bitkiler

İşe yarayan bir çok ilacın özünde doğanın mutlaka izi vardır. Kanser hastalığını tedavi edici bitkileri sayıyoruz. Eğer bu hastalıkla boğuşuyorsanız ya da yakalanmaktan korkuyorsanız o halde bu saydığımız bitkileri mutlaka tüketin.

Çin geveni, çörekotu, ışgın, reishi mantarı, yeşil çay, zencefil, zerdeçal/karabiber ikilisi, zeytin yaprağı akciğer kanseri ne çok iyi geliyor. Ayrıca tedavi için alınan ilaçlarında etkisini arttırıyor.

Akgünlük, brokoli filizi, çemen otu, çörek otu, deve dikeni, ginkgo biloba, karahindiba, reishi mantarı, yeşil çay, zencefil, zerdeçal/karabiber ikilisi kalın bağırsak kanserine iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. Bu bitkiler sindirimi kolaylaştırıyor ve kalın bağırsak kanseri ile mücadele ediyor.

Akgünlük, brokoli filizi, karahindiba, ökseotu, pelinotu, reishi mantarı, yeşil çay, zencefil, zerdeçal/karabiber ikilisi, zeytin yaprağı günümüzde özellikle kadınların boğuştuğu ve erken teşhisin hayat kurtardığı meme kanseri ile savaşıyor. Eğer meme kanserinden korunmak istiyorsanız bu bitkileri sofranızdan eksik etmeyin! Ayrıca 6 ayda bir mutlaka kontrollerinizi yaptırın.

Brokoli filizi en güçlü doğal antikanser sulforafanı içeren bitkiler arasında. Kanser kök hücrelerini öldüren brokoli filizi aynı zamanda kanser ilaçlarının etkisini de arttırıyor. Sofranızdan eksik etmemelisiniz.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ve kanser hastalığı ile baş eden bir bitki de çin geveni .

Kanser hücrelerinin öldürülmesinde ve kanser ilaçlarının etkisinin arttırılmasında işe yarayan çörekotu yağı, aynı zamanda baş ağrısına da iyi geliyor.

Kanser tedavisinde başarıyı arttıran ve kalbin korunmasını hızlandıran koenzim Q10 ‘u da unutmamak gerek.

Kanser hastalığında en önemli şeylerden bir tanesi bağışıklık sistemidir. Bu yüzden özellikle bağışıklık sisteminizi güçlendiren bitkiler tüketmelisiniz. İşte o bitkilerden bir tanesi daha! Reishi mantarı, hem bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım ediyor, hem de kanserli hücrelerin öldürülmesi sağlıyor. Üstelik kemoterapinin etkisini de arttırıyor.

Her türlü kanserle savaşan yeşil çay , özellikle kanserli hücrelerin öldürülmesinde faydalı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinKanserçay
Görüş Bildir