Kanser Hastası Tutuklu Kemal Avcı İçin Eyleme Müdahale: 4 Gözaltı

 > -

Kanser Hastası Tutuklu Kemal Avcı İçin Eyleme Müdahale: 4 Gözaltı

Kanser Hastası Tutuklu Kemal Avcı İçin Eyleme Müdahale: 4 Gözaltı

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan, mide kanseri nedeniyle midesinin büyük bölümü alınan Kemal Avcı için AKP Ankara İl Başkanlığı önünde Halk Cephesi üyelerinin çadır kurma girişimine polis müdahale etti; 4 kişi gözaltına alındı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan, mide kanseri nedeniyle midesinin büyük bölümü alınan Kemal Avcı için AKP Ankara İl Başkanlığı önünde Halk Cephesi üyelerinin çadır kurma girişimine polis müdahale etti; 4 kişi gözaltına alındı.

Halk Cephesi üyesi bir grup AKP İl Başkanlığı önünde, tutuklu bulunan Kemal Avcı’nın serbest bırakılması için eylem yaptı. Göstericiler basın açıklamasının ardından burada çadır kurup oturma eylemi başlattı. Emniyet güçleri çadırın kaldırılması uyarısında bulundu. Daha sonra Çevik Kuvvet polisleri gruba müdahale etti. Eylemcilerden 4’ü gözaltına alınarak polis araçlarına bindirildi.

Avcı’nın midesinin dörtte üçü alınmıştı

Halk Cephesi üyelerinin serbest bırakılması için eylem yaptığı Kemal Avcı, Edirne F Tipi Cezaevi’nde yaklaşık 9 aydır tutuklu bulunuyor. Avcı’ya cezaevindeyken mide kanseri teşhisi konulmuş ve midesinin dörtte üçü alınmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraKanserPolis
Görüş Bildir