Kamil Koç, Actera Gruba'a Satılıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kamil Koç, Actera Gruba'a Satılıyor

1926 yılında kurulan Kâmil Koç satılıyor. Şirket sahipleri satış görüşmelerini yatırım fonu Actera Holding ile yürütüyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gülez, “satış görüşmelerinde önemli bir aşamayı kat ettik” dedi.

Otobüs taşımacılığında son büyük satış operasyonu Varan’ın Ulusoy’a satılması ile olmuştu.

Ancak, sektörün en büyük firması konumunda olan yılda 12 milyon yolcu taşıyan Kamil Koç bir süredir gelen satış tekliflerini değerlendirmeye aldı.

Aile şirketi konumundaki şirket sahipleri Actera ile masaya oturdu. Şirket ortaklarından Sema Gülmez konu ile ilgili hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, satış görüşmelerinde önemli aşamaları geçtiklerini aktardı, ancak henüz masada olmaya devam ettiklerini söyledi.

AİLE OLARAK DA YORULDUK

Aile olarak, taşımacılık dışında başka bir iş yapmadıklarını söyleyen Gülmez “Biz işimizi hep temiz ve dürüst yapmak istedik. Ancak yorulduk da. İşi tadında

Kamil Koç'u satın almak üzere masada bulunan Actera, Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketi olan Çelebi Havacılık Holding’in de hissedarı. Bünyesinde 10 bin kişi çalışan Çelebi Holding’in yüzde 50 hissesi Actera’nın kontrolündeki Zeus Aviation Services’te. Actera yönettiği 1.6 milyar doları aşan iki fonu ile beraber Türkiye’ye odaklı en büyük özel sermaye fonu yönetim şirketi konumunda bulunuyor. Yüzde 100 yerli sermayeli bir fon olan Actera TPG ile birlikte Türkiye’nin en büyük içki üreticisi ve dağıtıcısı Mey’i satın almıştı, daha sonra şirketi İngiliz Diaego’ya satmıştı.

Actera’nın hali hazırda Spectrum Radyo Grubu, Karma Açıkhava, Türkiye’nin ev dışı tüketim noktalarına gıda ve gıda dışı ürünlerin satış ve dağıtımını yapan en büyük şirketi G2M, LBT Varlık Yönetim, Mars Entertainment Group, oyuncak zinciri Joker, Standart Profil ve Tam Factoring’de yatırımları bulunuyor. bırakmak istedik. Aile şirketlerini belli bir süre sonra ayakta tutmak da kolay değil. Aile olarak satış kararında mutabık kaldık. Hisselerin yüzde 100'ü satılacak. Bizler (şirket sahipleri) de her birimiz belli bir yaşa geldik. Satış görüşmesi yürüttüğümüz Actera konusunda içimiz rahat. ” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltere
Görüş Bildir