Kalbimizi Fethetmeye Son Gaz Devam! Mansur Yavaş'ın Koronavirüs Salgını Boyunca Gerçekleştirdiği Bütün İcraatlar

11bPAYLAŞIM

Bu zorlu sürecin en başından beri yaptıklarıyla gönlümüzde tahtını çoktan kurdu Mansur Başkan!

Mazbatasını aldıktan sonra gerçekleştirdiği icraatlerle kalbimizin orta yerine tahtını kurmuştu adeta Mansur Başkanımız!

Koronavirüsle mücadelenin zorlu sürecinde de gerçekleştirilmesi gereken ne varsa büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Mansur Yavaş'ın bu süreçteki bütün isabetli kararlarına gelin hep birlikte bakalım:

1. Halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşımalarda dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapıldı.

2. Başkent'in büyük camileri başta olmak üzere tüm camilerinde temizlik çalışmaları devam etti.

3. Hijyen önlemleri kapsamında su borcu olan vatandaşların su kesintisine uğramayacağı açıklandı.

4. Eğitime ara verilmesi sebebiyle çalışan ve 12 yaşından küçük çocuğu olan annelere idari izin verildi.

5. Büyükşehir Belediyesi'ne ait dükkan ve mülklerden iki ay boyunca kira alınmayacağı duyuruldu.

6. Okulların tatil edilmesiyle birlikte indirimli öğrenci abonmanlarında hak kaybı yaşanmaması için kullanılmayan bakiyelerin kartlara geri yüklenmesine karar verildi.

7. Ankara'da bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Belediye Şefkat Evleri'nde de temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

8. Başkan Yavaş bu süreçte sokakta kalan patili dostlarımızı da unutmadı: Gönüllü sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sokak hayvanlarına mama dağıtımı işlemi artırıldı.

9. Salgın hastalıkla mücadele kapsamında olası kriz anında vatandaşların her türlü şikayet, ihbar ve taleplerini karşılamak amacıyla Büyükşehir bünyesinde Kriz Yönetimi Merkezi kuruldu.

10. Hastane acil servis girişlerinde temizlik çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürüldü.

11. Yaya geçitlerinden çöp kovalarına kadar bütün kent mobilyaları dezenfeksiyon işlemine tabi tutuldu.

12. Bu sürecin belki de en kritik kararıydı bu: 65 yaş üzeri vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulaması geçici olarak askıya alındı.

13. Koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına Metro, ANKARAY ve Ego otobüsleri ücretsiz hale getirildi.

14. Aynı zamanda sağlık çalışanlarına özel, saat başı servis yapacak ücretsiz otobüsler de tahsis edildi.

15. 65 yaş üstü Ankaralıların ihtiyaçlarını karşılamak için market ve kuryelerle anlaşmalar yapıldı. 🎥

Evlere servis hizmeti vermeye başlayan zincir marketler 👇

16. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kayıt toplayıcılığı yasaklandı. Atık kağıt işçilerinin konaklama ve gıda ihtiyacının belediye tarafından karşılanacağı duyuruldu.

twitter.com

İcraatleri say say bitmeyen Mansur Başkan sosyal medyada da övgülerin odak noktasıydı, sonuna kadar da hak ediyor ne diyelim 👏

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ohyanihayetbiri

**1** "vuzaylı" gibi bireyler yaratıcılık, kıvrak zeka dahil bunlar gibi farklı yetenekler de geliştiren, yetenekli bireylerdir. Ancak, ergenlik dönemlerinden itibaren, sosyal çevresi ve aile içi kültür çatışmaları neticesinde yeteneklerinin yanlış yönlendirilmiş veya doğru alanlara kanalize edilmesi adına hiç çaba gösterilmemiş olması onlarda öfke ve aidiyet yoksunluğu yaratmaya başlar, zamanla ailesine ve o çevreye yabancılaşırlar ve kaybolmuş gibi hissetmeye başlarlar. Bu durumun ağırlığı onları farklı sosyal çevrelerden arkadaşlar edinmeye yöneltse de kültürlerin ve kalıtsal öz-değerlerin çatışması buna izin vermez. Bu sayede defaaten hissettiği öfke halini sürekli olarak bastırmayı öğrenirken doğal bir yetenek olan "kendisini geliştirebilme yeteneğini" de istemsizce baskılamış olur. Tüm bu etkenler bireyin toplumdan uzaklaşmasına ve ailesinin merkezde olduğu bir emir-komuta zincirine kendini bağlı hissetmesine, tabiren "öğrenilmiş çaresizliğe" yol açar.

ohyanihayetbiri

**2** Artık "ne yaparsa yapsın bir türlü yaranamadığı" "AİLE", bir "güç" simgesidir. Fakat bu simge, birey yaş aldıkça güç odaklarının değişmesi ile birlikte değişime uğrar ve aile tarafından bilinçsizce heba edilen yaratıcılık gibi yeteneklerini güçlü gördüğü herhangi birine ya da bir gruba kendini kanıtlamak için sergilemeye başlar. Güç odakları değişse de o gücün sıkı bir destekçisi olduğunu kanıtlama içgüdüsü, gözle görülen gerçekleri eğip bükmek, yalan ve iftiralarla algı yaratmak da dahil pek çok etik ve ahlak dışı yöntemi araç olarak kullanmasına yol açar; artık güce yaranmak onun için her şeydir, bu amaç için doğru/etik/ahlak gibi kavramların varlığı ise önemsizdir. Bu bireylerin savunma mekanizmaları da 'algı oluşturmak üzerine boş' ve 'yaratıcı hakaretler üzerine desteksiz' kelimeler yığınından öteye geçmez. Bu insanlara kızmayın, başlarını okşayın geçin. Bir sonraki güç odağı kimden/nereden yanaysa onları orada görebilirsiniz.

vuzayli

ulan gözlerim doldu neler yapmış öyle ya, bu adamın bu icraatlarını bi' bok yapmış gibi gösteren bu arkadaş ve evanesi recep tayyip erdoğanınbu ülkeye için yaptıklarını görünce sinirden ateşleniyor. sizin adalet şeklinize sıçam. sıçam az gelir. huniyle sıçam. cehalet böyledir işte. dün adam MHP den belediye başkanıyken ağzından salyalar saçarak iftira atan chp evanesi bugün nereyi nasıl parlatacağını şaşırdı. burda cehalet şu; bugün kardeşim,amcamın oğlu ve ben gider karşı evle kavga ederiz, kazanınca kardeşim ve ben amcaoğluyla kavga ederiz, kazanınca kardeşimle ben kavga ederiz.

sek

Ankara'nın eski bir başkanı vardı virüsü öldürdüğünü düşünüp burnuna saç kurutma makinası tutan ne oldu ona ? Resmen çağ atlamış Ankara =)

cenkg

abi versinler ulke yonetimini yaz sonuna kadar su adama ya, valla bak. nefes aliriz.

zubeyde-erdemir

Ekodan ümidi kestiniz tabi :D :D :D

zubeyde-erdemir

Sana cevap vererek bile kendime olan saygımı zedeliyorum.Acınası haline gülmeye devam et lütfen.Ben öyle yapacağım.İyi Günler Bay Zavallı :)

Görüş Bildir