Kalbini Boğazında Taşıyor!

 > -

Kalbi Boynunda Olan Buzağı Doğdu

Kalbi Boynunda Olan Buzağı Doğdu

Elazığ'ın Maden ilçesinde kalbi boynunda olan buzağı dünyaya geldi.

Maden’e bağlı Çitli köyünde yaşayan Turan Çiçek'e ait inek, 10 gün önce buzağıladı. Buzağının doğduktan sonra boyun kısmında oluşan bir şişliğin hareket ettiğini gören Çiçek, bunu veteriner hekime bildirdi.

Maden'de görev yapan veteriner hekim Emre Yalçın tarafından muayene edilen buzağının kalbinin boynunda olduğu belirlendi.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yesari Eröksüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalbin göğüs boşluğu dışında boyun, göğüs ve karın bölgesinde de oluşabildiğini ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

Kalbini Boğazında Taşıyor!

Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Çitli Köyü'nde bir hafta önce doğan bir buzağının kalbinin boğazında olduğu ortaya çıktı. Hiçbir rahatsızlığı olmayan buzağının bu hali, görenleri şaşırtıyor.

Çitli Köyü'nde besicilik yapan Turan Çiçek, bir hafta önce ineğinin dünyaya getirdiği buzağıyı, boğazında bir kitle olduğunu düşünerek veterinere götürdü.

Çiçek, "Doğumdan iki gün sonra kalbinin boğazının altında bir kitle olduğunu olduğunu fark ettik. Dokunduğumuzda kalp atışları olduğunu anlamıştık. Veteriner getirdik baktı o da onayladı. Buradan üniversitedeki hocalara sesleniyorum. Deney yapmak için almak isterlerse gelip alsınlar. Buzağının kalbi boğazının altında olmasından dolayı çabuk yoruluyor, annesini uzun süre ememiyor. Hemen öksürüyor, koşunca yoruluyor, düşüyor. Artık ne kadar yaşar bilemiyorum" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilim
Görüş Bildir