Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kalamarın İçinden Bomba Çıktı

-

Kalamarın içinden bomba çıktı

Kalamarın içinden bomba çıktı

Çin 'in güneyindeki Guangdong eyaletindeki balık pazarında satılan iri bir mürekkep balığının içinden bomba çıktı. Balıkçı bombayı fark edip polise haber verdi.

Çevrede güvenlik alanı oluşturuldu ve balık pazarı derhal boşaltıldı. Güvenlik uzmanları, kontrollü bir patlama ile kalamarın içinden çıkan bombayı etkisiz hale getirdi.

Yerel Guangzhou Daily gazetesinde yer alan habere göre Guangdong eyaletine bağlı Jiaoling kentindeki bir balık pazarında, balıkçı Huang , müşterisinin seçtiği iri bir kalamarı kesmek için eline aldığında bir sertlik dikkatini çekti.

Kalamarın karnını bıçağının ucu ile dikkati bir şekilde yaran balıkçı, siyah ve sert metal bir cisimle karşılaştı. Sonunda hayvanın karnında olan cismin 20 santimetre uzunluğunda ve 1.5 kilogram ağırlığında bir bomba olduğu anlaşıldı.

Güvenlik ekipleri konu hakkında bilgilendirildikten sonra balık pazarı derhal tahliye edildi ve “aktif” olduğu belirtilen bomba kontrollü bir patlama ile imha edildi.

Jiaoling şerifi , olayın terörle ilgisinin bulunmadığını, küçük balıklar ve karidesle beslenen kalamarın (Mürekkep Balığı) donanma tatbikatlarından arta kalan bombalardan birini yuttuğunun tahmin edildiğini söyledi.

Balıkçı Huang ’ın bombayı zamanında fark etmiş olması ve çok dikkatli davranması muhtemel bir faciayı önledi.

Aynı bölgede 2007 yılında yakalanan bir balinanın karnından da zaman ayarlı bir bomba çıkmıştı.

Kaynak: thenanfang.com/blog / Guangzhou Daily

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Çintahliye
Görüş Bildir