Görüş Bildir

Kahraman Arthur! İki Çocuğu Yılandan Kurtaran Kedi Zehirlenerek Hayatını Kaybetti...

Anasayfa > Gündem

Avustralya'da evlerinin bahçesinde oyun oynayan iki küçük çocuk, ülkenin en ölümcül yılanının saldırısına uğramaktan kedileri Arthur sayesinde kurtuldu. Arthur ise aldığı zehirli ısırığın ardından hayatını kaybetti.

Sputnik'te yer alan habere göre, Avustralya'nın Queensland eyaletinde, Arthur isimli kedi, evin iki küçük çocuğunu, National Geographic tarafından ülkenin en ölümcül yılanı olarak listelenen kahverengi yılandan korudu. 

Arthur, yılanla uzun süren mücadelesinden sonra onu öldürmeyi başardı. Ancak bu sırada kendisi yılan tarafından ısırıldı. Ev sahipleri, ısırığın ardından halsizleşen ancak daha sonra toparlanan kedinin durumunun iyi olduğunu düşündü fakat ertesi sabah kalktıklarında Arthur'u baygın halde buldular.

Arthur acilen veterinere götürülse de tüm müdahalelere rağmen burada hayatını kaybetti.

Arthur acilen veterinere götürülse de tüm müdahalelere rağmen burada hayatını kaybetti.

Queensland Hayvan Acil Servisi Facebook'tan yaptığı duyuruda, ailenin çok üzüldüğünü belirterek, 'Ailesi onu sevgiyle hatırlıyor ve çocuklarının hayatını kurtardığı için sonsuza dek minnettarlar' ifadelerine yer verdi. 

Sosyal medyada yüzlerce kişi Arthur'un bir kahraman olduğuna dair paylaşımlarda bulundu. Bir kullanıcı 'Ah Arthur... Ne kadar cesur biri! Kalbim senin ve ailenin yanında' paylaşımı yaparken bir diğeri ise 'Sen gerçek bir kahramansın' diye yazdı. 

Veteriner hekimler yılan ısırıklarının ardından ani fenalaşmanın veya bayılmanın yaygın bir semptom olduğunu söyledi. 

Avustralya'da birinci, dünyada ise ikinci en zehirli yılan olarak sıralanan kahverengi yılanların oldukça agresif ve hızlı oldukları biliniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
199
37
18
13
9
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Art Ankara

Yılan ısırmış hayvanı veterinere götürmek için bir gece geçip ertesi gün baygın bulmayı mı beklemişler.

Pasif Kullanıcı

Yuh be! İnsan mı nankör kedi mi? Derhal veterinere götürmeleri gerekirken ertesi sabah bayılmasını mı beklediler yani?

emine altun

nankör mü diyordunuz ?