Kağıthane'de 1 Milyon Liralık Soygun

-
Abone ol

İstanbul Kağıtghane'de döviz bürosunun duvarını delerek bitişiğindeki çelik kasaya ulaşan hırzsızlar yaklaşık 1 milyon lirayı çaldı

İstanbul Kağıthane Sanayi Mahallesi'nde döviz bürosunun duvarını delerek bitişiğindeki çelik kasayı delen soyguncular, yaklaşık 1 milyon lirayı alarak kaçtılar. Dükkana sabah gelen çalışanlar neye uğradıklarını şaşırdı.

Aileye ait diğer dükkandan para taşıyan kardeşlerden Ömer İnci'nin 8 ay önce otomobilinde uğradığı saldırıda hayatını kaybettiğini ve çantadaki 3 milyon TL'nin gasp edildiğini söyleyen Ahmet İnci, "Ağabeyim Ömer İnci'nin katilleri hala yakalanamadı. Yetkililerden bu işi çözmelerini istiyoruz. Bu defa da dükkanımız soyuldu. İki olay bağlantılı olabilir" dedi.

Sultan Selim Caddesi'ndeki döviz bürosunda dün gece meydana gelen olayda, binanın arka duvarından giren soyguncular önce dükkanın duvarını, sonra da bitişikteki çelik kasayı deldiler ve yaklaşık 1 milyon TL'yi alarak kaçtılar. Olayın sabah saatlerinde fark edilmesi üzerine, polis çevrede araştırma Olay yeri inceleme uzmanları kasa ve çevrede delil topladılar. Döviz bürosu çalışanlarının parmak izlerini aldı. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini topladı. Polis soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

HALA YAKALANMADILAR

Ahmet İnci, 49 yaşındaki ağabeyi Ömer İnci'nin 7-8 önce vurulduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Burada yine Sanayi Mahallesi'nde vefat etti. Yetkililerden bu konuyu çözmelerini istiyoruz. Hem ağabeyimiz, hem parası gitti. Yani bağlantılı olabilir, diye düşünüyoruz. Yani bu işin üzerine polisin, herkesin düşmesini istiyoruz. Bütün yetkililerin bir şeyler yapmaları lazım. Ağbeyim de gitti. O zaman 3 milyon TL gitti. Kasaya koymak üzere, diğer dükkandan para getirirken, Sanayi Mahallesi'nde akşam saatlerinde otomobilde saldırıya uğradı. Saldırganlar çalıntı bir ciple gelmişler. Kaçtıkları cip, daha sonra Okmeydanı'nda yakılmış olarak bulundu. Hala yakalanamadılar. Ağabeyimin 6 çocuğu vardı"

  • DHA
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir