Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kağıt Üzerinde Ölü Olan Kayıp İspanyol Doktoru 20 Yıl Sonra Bulan Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?

 > 
15PAYLAŞIM

Carlos Sanchez Ortiz De Salazar isimli İspanyol doktor Sevilla'da ailesiyle birlikte sıradan bir hayat sürüyordu.

ringingtruenovel.files.wordpress.com

1996'da 26 yaşındayken ağır bir depresyon geçiren Carlos evinden ayrıldıktan sonra kayıplara karıştı.

Ailesinin yıllarca tek bir haber alamadığı aramayı bıraktığı ama umutla beklemeyi bırakmadığı Carlos, 2010'da mahkeme kararıyla resmi olarak ölü ilan edildi.

Ancak gerçek, geçtiğimiz günlerde İtalya'nın Toskana bölgesinde Maremma kıyısında ormanda mantar toplamaya çıkan iki kişi tarafından tesadüfen bulunmasıyla ortaya çıktı.

Mantar toplayıcıları, Scarlino kasabasında bir ormanın derinliklerinde 20 yıldır insanlardan uzak bir şekilde, ormanda barakada yaşadığını anlatan bir adamla karşılaştı.

Yüzü kir içinde olan ve uzun sakallarıyla dikkat çeken adam yanından ayrılmadan önce onlara dönüp şöyle dedi: "Şimdi beni bulduğunuz için buradan da kaçmam gerekiyor."

Ancak mantar toplayıcıları, adamın kimlik kartlarının fotoğrafını çekerek sosyal medya üzerinden İspanya'daki kayıpları arayan iki örgüt sayesinde ailesine ulaşmayı başardı.

Penelope ve Sos Desaparecidos dernekleri, İtalya'da ormanda yaşayan adamın gerçekten de 1996'dan bu yana izine rastlanmayan Carlos Sanchez Ortiz De Salazar olduğunu teyit etti.

Bunun üzerine, Sanchez Ortiz De Salazar'ın ailesi de, oğullarını bulmak için İspanya'dan İtalya'ya gitti.

Ancak aile ormanda yaptıkları ilk aramalarda oğullarının izine rastlayamadı. 68 yaşındaki baba Carlos ile 65 yaşındaki anne Assunta, oğullarını bulana kadar İtalya'da kalacaklarını söyledi.

Ölü sanılan oğullarından yıllar sonra haber almanın sevincini yaşayan anne-baba "Oğlumuz hayatta ve bizim için önemli olan da bu. Onun tercihine ve özgürlüğüne saygı göstereceğiz

ama bir anlığına da olsa ona yeniden sarılana kadar buradan ayrılmayacağız" dedi. Kayıp yakınları derneği Penelope'nin başkanı Avukat Antonio La Scala ise şöyle konuştu:

"Bu hikaye her nasıl biterse bitsin, en son ölen şeyin gerçekten de umut olduğunu gösteriyor. Carlos'un ailesi artık umut etmeye devam edebilir ve bence bu onlara verebileceğimiz en güzel hediye".

Carlos'un bunca yıl nasıl hayatta kaldığı ise tartışma konusu oldu. Kimileri onu daha önce çöp bidonlarını karıştırırken gördüğünü, kimileri ise ormanda yetiştirdiği bitkilerle beslendiğini iddia ediyor.

Siz olsaydınız bu şekilde özgür hissettiğini söyleyen bir kişiyle karşılaştığınızda ne yapardınız?

Umutla bekleyen ailesine ulaşmaya çalışırdım
Rahatsız etmemek için bir girişimde bulunmazdım

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
natsemender

Oooh işte bu adamın yaptığını yapmak en büyük isteklerimden biri...

Gizli Kullanıcı

hepimizin isteği bu değil midir ? her seyden herkesten alıp başını gıtmek ve özgürce kendinle barışık yaşamak

natsemender

Doğru

corpse-bride

yaşamayı becermıs ya ıstedıgı bu demekkı neyıne rahatsız edeyım

natsemender

Bence de

furkan-merakli

Adamı bulurlarsa ben de adamın yanına gideceğim. Ne güzel amk insanlardan uzak yaşarız işte

natsemender

Katılıyorum. Beni de çağır

pheoebe

adamın huzurunu ne diye bozuyonuz istediği hayatı yaşıyo bu konuda hiç bi şey yapmazdım

natsemender

Aynen

Görüş Bildir