Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi Büyük Ölçüde Uzaktan Eğitim Verecek

0PAYLAŞIM

Kafkas Üniversitesi Büyük Ölçüde Uzaktan Eğitim Verecek

KARS Anadolu Ajansı - Kafkas Üniversitesi KAÜ 2020-2021 Eğitim Öğretim Seneyi Sonbahar Yarıyılı'ni, tıp ve baytarlık fakültelerinin bazı sınıfları hariç öteki fakültelerde uzaktan eğitimle gerçekleştirecek.

Rektör Prof. Dr. Hüsnü Kapu, rektörlük binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ihtiyatları kapsamında, kente başka şehirlerden talebelerin gelmesiyle ortaya çıkabilecek tehlikeleri yasaklamak için böyle bir karar aldıklarını aktardı.

Kovid-19 olay rakamındaki çoğalış sebebiyle eğitim öğretim faaliyetlerinde yine tertip etmeler yaptıklarını ifade eden Kapu, "2020-2021 Eğitim Öğretim Seneyi Sonbahar Yarıyılı öğretim faaliyetimiz 5 Ekim'de başlayacak. Ülkemizde Kovid-19 pandemi süreci yine bir tırmanışa geçti, böyle olduğu için biz de eğitim öğretim faaliyetlerimize yine tertip etmeler yaptık." dedi.

Kapu, esas emellerinin hem talebelerin sıhhatini hem de mahallîdeki insanların sıhhatini gözetmek olduğunu vurguladı.

Ortaya çıkabilecek hareketli civarın getireceği neticeleri dikkate aldıklarını hatırlatan Kapu, "Dolayısıyla talebe popülasyonumuz hareketli genç bir popülasyon, 20 bine yakın talebenin şehre geldiğini düşünürsek ve bir hayli değişik şehirlerden gelecekler, dolayısıyla bu haraketliliğin neticesinde ortaya çıkabilecek tehlikeleri yasaklamak için böyle bir karar aldık." diye konuştu.

  • "Sonbahar yarıyılımızı ehemmiyetli miktarda uzaktan eğitim usulüyle yapmaya karar verdik"

Kapu, geçen hafta üniversite senatosunun yaptığı buluşmanın ardından alakalı kararı aldıklarını hatırlattı.

Surat surata eğitim yapmayı kendilerinin de çok arzuladıklarını fakat sonbahar yarıyılını uzaktan eğitimle bitirmeyi tasarladıklarını belirten Kapu, şunları kaydoldu:

"Valimiz ve Şehir Pandemi Heyeti ile görüşmelerimizle ayrıca Sağlık Bakanlığının Yüksek Öğretim Müessesesine YÖK yapmış olduğu öneri kararı güzergahında biz de şehrimizdeki pandemi sürecininin genel meylini dikkate aldığımızda sonbahar yarıyılımızı ehemmiyetli miktarda uzaktan eğitim usulüyle yapmaya karar verdik. Tıp ile baytar fakültemizin bazı sınıfları hibrit biçiminde başka bir deyişle hem surat surata eğitim hem de uzaktan eğitimin beraber uygulandığı bir usulle, tıp fakültemizin 4. 5. ve 6. sınıfların eğitimleri başladı. Baytarlık fakültemizin 4. ve 5. sınıfları hibrit eğitim modeliyle uygulama derslerinin bir kısmı surat surata olmak kaydıyla teorik dersleri uzaktan eğitim verme kararı aldık."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir