Kafaları Kurcalayan İdeal Seks Süresi Konusuna Bilim Son Noktayı Koydu!

1.7bPAYLAŞIM

Konu cinselliğe geldiğinde hepimiz her kafadan farklı bir ses çıkmasına alıştık. Bilim de tam olarak bu noktada devreye giriyor, gelin ideal seks süresi ne kadarmış öğrenelim!

Kaynak: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16422...

Öncelikle bu alan, üzerine deney yapılmasının biraz zor olduğu bir konu.

Birincisi, insanlara seks süreleri sorulduğunda genelde süreyi hatırı sayılır bir miktarda artırarak söylüyorlar. İkincisi ise çoğu insan kaç dakika seks yaptığının çetelesini pek tutmuyor, doğal olarak.

Bir diğer problem ise cinsel ilişkinin nereden itibaren başladığı.

Bazıları ön sevişmeyi de işin içine katabiliyor ancak bahsedeceğimiz bilimsel araştırma bu evreyi geçip, direkt olarak sadece seks evresine odaklanmış.

Peki bu deney nasıl yapıldı?

Şöyle ki, bu deney için birçok farklı ülkeden 500 çiftten, 1 ay boyunca her sekslerinin süresini tutmaları istendi. Çiftler, sekse başladıklarında süreyi de başlatıyor; biter bitmez de kronometreye uzanıp süreyi durduruyorlardı.

Bazı kesimlerde bu durumun olayın doğal akışını bozup gerçek sonuçları yansıtmayabileceğine yönelik şüpheler olsa da, şu an için elimizdeki en iyi veriler bunlar.

Peki sonuçlar ne oldu dersiniz?

Hemen söyleyelim: Seks süreleri arasında inanılmaz boyutlarda farklılıklar vardı. Öyle ki, gelen verilerin arasında 33 saniyede biten sekslerin yanı sıra 44 dakika boyunca aralıksız süren seksler de bulunuyordu.

Verilerin ortalaması alındığında ise herkesin aklındaki o soru da cevap bulmuş oluyordu: 5.4 dakika!

Anlayacağınız ideal bir seksin süresi yaklaşık 5 buçuk dakikaya denk geliyor. Yine de veriler arasındaki geniş varyasyonları düşündüğümüzde "normal süre" gibi bir kavramın tam olarak olmadığını da söyleyebiliriz, yani bu sürede birkaç dakikalık oynamalar olması olağan.

Deneye ülkemizden de çiftler katılmış.

Ve sonuçlara göre katılan tüm ülkeler arasında (diğerleri Hollanda, Birleşik Krallık, İspanya ve ABD) seks süresi ortalama olarak en kısa olan çiftler Türkiye'den çıkmış, hem de açık ara farkla: 3 buçuk dakika.

Yani ortalamayı bayağı bir düşürmüşüz...

Özetle bilime göre normal sayılabilecek bir seks süresi tam olarak mevcut değil.

Bununla birlikte, verilere göre 5.4 dakikalık bir sonuç edilse de genel olarak 4-10 dakika arası olan süreler ideal sayılıyor.

İşte durum tam olarak böyle.

Peki sizin ön sevişme dahil edilmeden "ortalama" seks süreniz ne kadar?

Seks olmadı ki ortalaması olsun.
4 dakikadan az
4-9 dakika arası
9-15 dakika arası
15 dakikadan fazla

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feridun.baylan

yöntemini bilirsen bir uzmandan ideal pratikler edinirsen kafada bazı şeyleri çözersen ve en önemlisi eşinle/partnerinle iletişimi açık tutarsan ve birde fantezilere açık olunursa yarım saat veya 45 dk zevkin doruklarında seks yapmak mümkün hemde çok basit ve şu asla unutulmasın kadınkarın orgazm olması için 15 dk'dan fazla cinsel birleşme gerekiyor kadın orgazm olursa mutlu olur ve bir ömür erkeğinin kölesi olur yatakda emin olun yani demem o ki beyler önce eşinizi boşaltın rahatlatın sonra siz boşalın e buda biraz senin yeteneğine bakıyor yani ha gayret

nomadsoul

Süre ile ilgili soru mu olur ya ? Eşinlesindir , günün iyi geçmemiştir , uzun sürer... İsteksizsindir ömür sürer , azmışsındır saniye sürer , istek ve şevk vardır dakikalar sürer...

Gizli Kullanıcı

mazhar alansonun şarkışı geldi aklıma:"...beş dakika da değişir bütün işler/bu işler adamı bazen geriden şişler..." ;))

hicviye-naziri

1. seçeneğin en çok tıklanan olması ne acı memleketimde :D

impheatus

Yıllardır geciktirici reklamlarını boşuna gözümüze sokmamışlar. Adamların bir bildiği varmış demek ki.

Görüş Bildir