Kadınların Çocuk Yaşta Uğradıkları Taciz ve Tecavüz Hikayelerini Okuyunca Boğazınız Düğümlenecek

1.4bPAYLAŞIM

Bu dünya çok kötü bir dünya. Kadınlarda, çocuklardan o pis ellerinizi çekin artık!

Nasıl bir dünyada, nasıl bir toplumda yaşıyoruz anlamak mümkün değil. Kadınların uğradığı tacizlerin, tecavüzlerin boyutları her geçen gün cesaretini toplayan kadınlar tarafından daha da belli oluyor. Bırakın onların yaşadıklarını anlamayı, yazdıklarını okumak bile insanın boğazı düğümleniyor.

Yaşadığı o dehşet günleri anlatan ilk kadın arkadaşımızın sözleri böyle

Ve ardından benzer hikayeler geldikçe geliyor...

Keşke o kadarla bitse ama bitmiyor...

Bu da başka bir hikaye...

Korkunç...

Tacize, tecavüze ses çıkarmayan herkes bu suçun ortağıdır. Bizim artık çocukların, kadınların yaşadığı tacizleri ve tecavüzleri konuşmuyor olmamazı lazımdı ama olmadı. Çünkü bu dünya kötü bir dünya!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkmurdum

ben de küçücük yaşta iki öz abim tarafından senelerce tacize uğradım.hatırladığım 6 lı yaşlarım. 10 yaşıma gelip,kendimi savunup,nihayet tacizler bittiğinde,ilginçtir hiç yaşanmamış gibi davrandı beynim.sanki yaşadıklarımı derin bir kuyuya attım,üstünü ustaca örtüp kapattım.ta ki 25yaşına gelene kadar.küçük bir tartışmayla,bütün yaşadığım olaylar bir anda üzerime devrildi.enkazın altında kaldım.gömdügüm,üstünü özenle örttüğüm ne varsa tek tek çıktı o kuyudan.günden güne daha da midem bulandı.şimdilerde 36 yaşındayım ve giderek çok ağırlaşan,altında ezildiğim yüklere tahammül edecek halim kalmadı.ruhum delik deşik.surekli ölmek var aklımda.başka türlü kurtuluş yolu yok kendimden,hafızamdan,beynimden.hala o insanların biriyle yüzyüze bakıyorum. bitki gibiyim.ben hala başetmenin bir yolunu bulamadım.bulabilen kaderdaşlarım varsa bana da yazsın lütfen.çıkış yolu bulamıyorum ben çunkü...

infinityink

9 10 yaşlarındaydım. Mahalleden bir arkadaşımla (erkek) evlerinin salonunda oturmuş arabalarla oyunu oynuyoruz. Babası girdi içeri bir anda oturup bizi izledi bir süre. Beni yanına çağırıp sevme bahanesiyle kucağına aldı. Aldığı gibi öpmeye başladı ve ileri geri beni kucağında oynatmaya başladı. O yaşta bunun ne olduğunu nereden bilebilirim? ve tüm bu olanlar kendi oğlunun önünde oldu. Durun daha bitmedi ve bunu bana yapan bir öğretmendi. Inanabiliyor musunuz? Bir öğretmen, bir eğitimci hemde kendi öz oğlunun önünde izlettirerek yaşadım bunu. Şimdi 32 yaşındayım büyüdüğüm semtten ayrılmadım. Sadece o mahalleden biraz uzaklaştım ve ne zaman pazara gitsem ya o şerefsiz herifi görüyorum ya da evine bakıyorum. Bilerek gözgoze geliyorum. Belki hatırlıyor belki hatirlamiyor ama bir gün ben alamasam bile evren senden intikamımı muhakkak alacak...

rendan34

Okurken kanım dondu...

patavatsizmelek

Bu çirkinlikleri anlamak için yaşamaya gerek yok. İnsan da biraz vicdan, biraz merhamet, biraz ahlak olması yetiyor kızlarımızın, çocuklarımızın hatta hayvanların dahi yaşadığı bu ızdıraba ortak olmak için. Yaşlara bakıyorsun 5-6-7! Nasıl bir yaratık, çocuklara el sürecek kadar aşağılık, insanlıktan yoksun, ahlaksız olabilir? Pek çok kez buradaki yorumlarımda "Gebersinler böyleleri" dediğim için tepkilere maruz kaldım. Evet, kızlarımıza, çocuklarımıza ve dahi hayvanlarımıza el süren, el sürmekle kalmayanların hepsi acı içinde gebersin. Lütfen kızlar yardım almaktan çekinmeyin! Sessiz kalmayın! Eğer aranızda tacize, tecavüze, şiddete maruz kalan varsa, çaresiz olduğunu düşünüyorsa ve bunu okuyorsa, bana ulaşın. Çaresine bakarım. Siz yeter ki korkmayın!

irisviel-von-einzbern

Ben de defalarca tacize maruz kaldım, ilk okul da sınıftan erkek arkadaşlarım beni toplu şekil de taciz etmişlerdi, o zaman kimseye anlatamamıştım, anlatamadım da hala, fakat sonrakiler de büyüdükçe kendimi savunmayı, korkmamayı öğrendim, diğer tacizler de sınıf arkadaşlarımdan vs olmuştu, kendi sınıf öğretmenim olan kadın hocamıza anlatmıştım durumu ve bana inanmamıştı, ben kendi cinsimden medet umarken kendi bana suçlu benmişim ben yapmışım gibi aşağılayan gözlerle bakmıştı, sonra okuldaki erkek bir hocama söylemiştim durumu o halletmişti her şeyi, taciz hiç umrumda değildi aslında, çoğu insanın sırtını dönmesi beni daha çok kırmıştı, kadın olarak sürekli ikinci sınıf muamelesi görüyoruz ama buna dur demekte bizim elimiz de, bu şerefsizleri ele güne rezil edeceksin anasından emdği sütü burnundan getireceksin yoksa düzelmiyor.

Görüş Bildir