Görüş Bildir
Haberler
Kadınlarda Saç Ekiminin Başarısı Artık Sizin Elinizde: Dökülen Saçları ve Geniş Alın Derdinizi Unutun!

Kadınlarda Saç Ekiminin Başarısı Artık Sizin Elinizde: Dökülen Saçları ve Geniş Alın Derdinizi Unutun!

Kadınların yaş ilerledikçe yaşayabileceği en üzücü fiziksel değişikliklerden biri saçlarının incelmesi ve dökülmesidir. Çoğu insan saç dökülmesini sadece erkeklerle ilişkilendirirken, kadınların neredeyse yarısı elli yaşına kadar saç yoğunluğunun azalmasından muzdariptir. Bu kadınlar için giderek incelen saçlar duygusal olarak yıkıcı olabilir ve umutsuzluk hissi yaratır.

Kadınlarda Saç Ekimi; saçlı deri hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli olsa da döküldüğünde aynı şekilde zarar görmez. Saç dökülmesi kadınlarda çok daha yıkıcıdır çünkü saç kadınlar için bir güzellik kaynağıdır ve belki de saç, kadınların estetik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için yaratılmıştır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kadın saç ekimi nasıl gerçekleşir?

Kadın saç ekimi nasıl gerçekleşir?

Kadın saç ekimi, son 20 yılda önemli ölçüde gelişti. Günümüzde teknoloji daha verimli saç ekimi yöntemlerine yol açmıştır. Stephen Mulholland ve ekibi saç dökülmesi, incelmesi ve saç dökülmesi yaşayan kadınlar için FUE saç restorasyon sanatında ustalaştı.

Neo Greft sistemleri gibi otomatik, robotik cihazların kullanılması ile, saç restorasyonu daha az invazivdir ve eski sistem cilt grefti ile karşılaştırıldığında daha iyi sonuçlar sunar. Bu donör uygulama sistemleri, saç köklerini teker teker çıkarmak için kullanılır. Bu zımbaların boyutları 0,9 mm-1,1 mm çapındadır, görünür doğrusal bir iz bırakmaz ve neredeyse ağrısızdır. FUE saç ekimi ile saç derinizin arka tarafında iz kalmaz.

Kadınlarda saç ekimi ile alın daraltma!

Doğuştan gelen saç sorunlarından biri geniş bir alına sahip olmaktır. Geniş alın özellikle kadınların rahatsız olmasına neden olabilir. Geniş alnı olanların saç ekimi ile bu durumdan kurtulmaları mümkündür.

Alına saç ekimi genellikle iki farklı durumda yapılır. Bunlardan biri de doğuştan alın genişliğine sahip kişilerdir. Alın genişliği, alnı daraltmak için saç ekimi ile son bulur. Erkek tipi saç dökülmesine bağlı olarak alın ve ön kafa bölgesinde saç dökülmesi yaşayan kadınlar da saç ekimi tercih etmelidir.

Quartz Clinique’de kadın saç ekiminin faydaları!

Saç çizgisini daha estetik hale getirmeyi sağlar. Kadınlarda saç ekiminin ardından hastalar, daha kalın foliküllere sahip, restore edilmiş, doğal görünümlü bir saç çizgisinden faydalanacaklardır.Sorunlu saçsız alanları doldurarak, Quartz Clinique’de ekibimiz hastaların özgüvenlerini ve öz saygılarını geliştirmelerine yardımcı olabilir.Ameliyat nispeten invaziv olmadığından, hastalar hızlı bir iyileşme döneminden faydalanacaktır.Titiz ve dikkatli teknikler nedeniyle kadın saç ekimi işlemi genellikle 4-6 saat sürmekle birlikte daha uzun sürebilir.

Kadınlarda saç ekimine nasıl hazırlanılır?

FUE Saç Ekiminin daha başarılı olması için izlenecek bazı özel talimatlar vardır:

●  İşlemden en az bir hafta önce antiinflamatuvar ilaçlar, B vitamini ve E vitamini almayınız,

●  Ekimden bir hafta önce alkol ve sigara içmeyi bırakın,

●  Ameliyat tarihinden önceki gece, gece yarısından sonra yemek yemeyin,

●  Ameliyat günü saçınızı şampuan ve saç kremi ile derinlemesine yıkayın.

Kadınlarda saç ekiminden sonra neler beklenmeli?

Geleneksel 'şerit greft' saç ekimi yöntemlerine kıyasla, FUE saç ekiminden sonra hastalar daha az rahatsızlık ve daha hızlı iyileşme süreleri yaşarlar, çünkü görünür yara yoktur. Ayrıca özel bir bakıma gerek yoktur.

Hedef bölgedeki saç köklerinin yerleştirilmesinden kaynaklanan küçük yaralar herhangi bir dikiş gerektirmez ve geride sadece küçük iğne izleri kalır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kadın Saç Ekimi İyileşme ve Zaman Çizelgesi

Kadın Saç Ekimi İyileşme ve Zaman Çizelgesi

2-3. Günler: Hafif ağrı ve rahatsızlıkların çoğu azalır ve normal aktiviteler devam edebilir.

 3-4. Gün: Ödem artışı olabilir

İki hafta sonra: Saç uzaması donör bölgeyi kamufle eder

İyileşme sürecinin daha etkin olması için 4 hafta boyunca egzersizden kaçınılmalıdır. Alıcının saç büyümesi 12 aydan uzun sürede meydana gelir, doğal ve hoş bir yoğunlaşma için zaman gerekir. Donör sahasında doğrusal bir yara izi yoktur ve delik izleri zar zor görülebilir.

Kadınlarda Saç Ekiminin Sonuçları Kalıcı mı?

Saç kökleri, saç derinizin arka ve yan tarafındaki tercih edilen bölgelerden alındığı için kalıcıdır ve asla dökülmemesi garantidir. Başınızın üst kısmındaki genetik saç inceldiğinde hastalar ek saç ekimine ihtiyaç olabilir.

İşlemden sonra saçımı ne zaman yıkayabilirim?

Saç ekimi ameliyatı sonrası saçınızı yıkamadan önce 48 saat bekleyin. İlk 5 gün saçınızı yıkarken çok nazik olun. Nazik bir saç yıkama, yeni ekilen foliküllere zarar vermez, ancak dikkatli olun. Şiddetli ovalama grefti yerinden çıkarabilir, bu nedenle olabildiğince nazikçe yıkamanızı öneririz.

Saç Ekimi ve Alın Daraltma fiyatları ile ilgili hemen Quartz Klinik 0212 241 46 24 nolu telefondan arayarak fiyat ve ön görüşme randevusu alabilirsiniz!

Özel Quartz Poliklinik

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook  :@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?