Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar Ne İster?

9PAYLAŞIM
Kadınlar Ne İster?

Ne istediğini bilen kadınlar, ne istediğini tam olarak bilen kadınlar, ne istediğini bilen fakat bunu söylemeyen kadınlar, ne istediğini bilmeyen kadınlar… Uzar da gider. Bu yazımız da erkekler için.

Merhametli erkek çekici erkektir: Kadınlar, erkeklerin hassas tarafını özellikle merhametli tarafını çekici buluyor. Etrafında onu saracak, dokunacak bir elin olması aradaki en kuvvetli bağı oluşturuyor.

Şövalyelik hala var!: Aşk hakkında birçok yazılı kitabı bulunan Dr. Diana Kirschner’a göre bir ilişkinin en önemli aşaması özellikle kurulum aşaması. Sandalyeyi çekerek ya da kapıyı açarak yol açmak oldukça kibar hareketler fakat iş bunlarla bitmiyor.

Bugün çok güzelsin deyin: Kadınlar güzel göründüklerinin söylenmesinden hoşlanırlar. Eğer güzel bir elbise giyiyorsa, o elbise ile alakalı bir söz, eğer çekici görünüyor ya da saçlarını yeni kestirdiyse duruma uygun bir çift güzel iltifat duymak kadınları mutlu edecektir.

Etkileyici kıyafetler: Stiller gelip geçicidir, ama bakım ve giyim bir erkeğin sürekli dikkat etmesi gerekenlerin başını çekiyor. Oldukça basit gözüken bu unsurlar ilk flört, balayı ve sonrası için bile oldukça önem taşıyor. “Sevgilinizin sevdiği belirli bir tarzın var olup olmadığını anlamaya çalışmalı” diyen Kirschner, “Eğer partneriniz dar bir kot giymenizi istiyorsa, dar kot giymelisiniz” diye de ekliyor.

Kırmızı giyen erkek bir adım önde: Bu yargı kadınlar tarafından söylenmiyor fakat kadın bilinçaltı ile ilgili psikologlar tarafından yapılan testler kırmızı giyen erkeklerin kadınlarındikkatini çektiğini gösteriyor. Yapılan bu ilginç çalışma, erkekteki kırmızı rengin gücü temsil ettiği, çekicilik hissettirdiği ve kadınlarda cinsel istek oluşmasına yol açtığını göstermekte. Sonuç olarak bu sadece bir araştırma, kırmızı giymek sizi çok daha yakışıklı ve nazik bir erkek haline getirmez. Tamamen size kalmış bir durum.

Kusurlarınızı gizlemeyin: Bir kadını, daha iyi olmaya çabalayan bir erkekten başka hiçbir şey bu derece bağlayıcı şekilde etkileyemez. Kadınlar genelde kendini geliştirmeye inanan, düşünceli ve duyarlı bir adamı başka hiçbir şeye değişmiyor. Böyle bir adamla karşılaşıldığında ise kusurların düzeltilmesi için zaman tanınması gerekli. Örneğin kısa bir öfke hali ya da kötü geçen bir iş gününden sonra oluşan somurtkanlık hemen yanlış anlaşılmamalı.

Onun hayatını değiştirmeye çalışmayın: Kadınları rahatsız eden bir durum var ise genelde tavsiye almak yerine sadece sizden iyi bir şeyler duymak istiyor. “Erkekler çözüm odaklı oldukları için duydukları her şeyi düzeltme ihtiyacı hissediyor” diyen Dr. Kirschner, “Bir kadın için karşı cins tarafından dinlenmek ve fikirlerine saygı göstermek bir ilişki için mükemmel bir fırsat” diye de ekliyor.

Kokunuz kadınlarda parfüm etkisi yaratabilir: Partneriniz arada sırada sizin kıyafetlerinizden giyiyor mu? Giymesi iyiye işaret olabilir. Bazı araştırmalar, erkeğin ter kokusunun kadınlar üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olduğunu göstermekte.

Başını sallamak yeterli değil: Dinlemek önemlidir ama o duyulduğunu bilmek istiyor. “Kötü bir gün geçirmene üzüldüm” tavrıyla bir şeyler söylemeniz, kadınlar için gerçekten önem taşıyor. Duyulanlar karşısında sadece başını sallayan birisiyle bir ömür geçirmeyi kimse istemez, karşınızdakine önem verdiğinizi hissettirmelisiniz.

Yatak odası ilişkinin anahtarı: Bu konuda dikkat edilmesi gereken kural, karşınızdaki ile cinsel bir ilişki yaşamadan önce ilişkinizin ilerlemesi için gereken zamanı tanıdığınıza emin olmanız gerektiği. Erkekler genelde cinsel birliktelik konusunda erken yol almak ister ama kadınların çoğu doğal şekilde olması gerektiğini düşünür. Kadınlar da cinsel ilişkiye girmek ister fakat kadınlar açısından hissedilmek istenen olgular biraz daha soyuttur.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir