Kadına Şiddet Her Yerde: Google Çalışanı Genç Kadın Tecavüze Uğradı ve Vahşice Öldürüldü

5.4bPAYLAŞIM

Bugün içerisinde Amerika'dan acı bir haber geldi. 27 yaşındaki Vanessa Marcotte için polise kayıp ihbarında bulunulduktan sonra genç kadının cansız bedeni tecavüze uğramış, vahşice darp edilmiş ve yakılmış halde bulundu.

Bize Özgecan Arslan'ı hatırlatan bu elim olay ile kadına karşı şiddetin din, dil, ırk, coğrafya tanımadığını ve insanlık olarak çözmemiz gereken bir konu olduğu gerçeğiyle yeniden yüzleştik.

Vanessa 27 yaşındaydı ve Boston Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunuydu; 2 senedir Google'da çalışıyordu.

Google'ın New York ofisinde marka yöneticisi pozisyonunda çalışmaya devam eden genç kadın geçtiğimiz hafta sonu ailesini ziyaret etmek için New Jersey'ye gitti.

Princeton'da yaşayan ailesinin evinin bulunduğu bölge "elit" olarak tabir edilebilecek kadar nezih ve güvenli olarak biliniyordu.

Haftasonunu geçirmek için geldiği ailesinin evinden saat 13:00 civarında koşu yapmak amacıyla çıktı; kendisinden bir daha haber alınamadı.

Kısa bir koşu yapacağını söyleyerek evden çıkan genç kadından 3 saat boyunca haber alamayan ailesi derhal polise başvurdu.

Ailesinin polise gitmesiyle geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı; genç kadının ölü bedeni gece saatlerinde tanınmaz halde bulundu.

Gündüz vakti, 3 saat içerisinde işkenceye uğrayıp hayatını kaybeden kadın bulunduğunda ailesinin evinden sadece 300 metre uzaklıktaydı.

Genç kadının tecavüze uğradığı, darp edildiği ve elleriyle kafasının yakıldığı belirtildi.

Polisin yaptığı açıklamaya göre 33 yıldır hiçbir suç işlenmeyen bu bölgede böylesine bir olay büyük şok etkisi yarattı.

Bu saldırının rastgele mi gerçekleştirildiği, yoksa Vanessa'nın kasıtlı olarak mı seçildiği henüz bilinmiyor fakat kafaları karıştıran bir konu daha var: New York'ta bir hafta önce öldürülen Karina Vetrano...

Karina Vetrano da aynı şekilde gündüz vakti koşuya çıktığında öldürülmüştü. Katil zanlısını henüz yakalanamadı. Dolayısıyla Vanessa'nın ölümü de aynı şekilde "seri katil olabilir mi?" sorularını akıllara getirdi.

Muhtemelen yolda koşarken zorla ormanlık alana doğru çekilen Vanessa'yı katleden kişi henüz yakalanamadı.Aramalar sürüyor.

Bu sırada ise polis bölgenin her yerinde kırmızı alarm verdi. Bölgede ikamet edenlerin dışarı çıkmamaları, yalnız dolaşmamaları yönünde uyarılar yapıldı. Katil için aramalar devam ediyor.

Vanessa ve bir hafta önce vahşice öldürülen Karina'nın ortak yanları iyi eğitimli, başarılı, genç olmaları ve koşuya çıkmaları!

Dünya kariyerli, güçlü, bağımsız ve steril bölgelerde yaşayan kadınlar için bile adeta vahşi bir orman gibi...

Google, vahşice öldürülen çalışanları için resmi bir taziye mesajı yayınladı.

"Vanessa, Google takımımızın çok sevilen bir üyesiydi. Yüzünden silinmeyen gülümsemesi, gönüllü işler için olan hevesi ve spor tutkusuyla bir süredir bizimle çalışıyordu. Büyük bir şok ve üzüntü içindeyiz. Düşüncelerimiz ailesi ve arkadaşlarıyla..."

Sosyal medya üzerinden taziyelerini yayınlayan arkadaşlarına, genel internet ahalisinin de katılımıyla kadına şiddete tepki yağmaya başladı.

Umuyoruz ki genç kadını vahşice öldüren tecavüzcü katil, başkalarının da canını yakmadan önce yakalanır ve adalet yerini bulur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Kısa bir koşu yapacağını söyleyerek evden çıkan genç kadından 3 saat boyunca haber alamayan ailesi derhal polise başvurdu. Ailesinin polise gitmesiyle geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı; (türkiye versiyonu: 24 saat geçmeden kayıp sayılmaz. zikilse de yakılsa da işkence de görse o 24 saat ge-çe-cek!!!!

gam6

ırk ve kültüre ait bişey değildir bu olaylar insanın kişiliğinde biter ...

Gizli Kullanıcı

Amerika'nın Özgecan'ı. Allah ailesine sabır versin.

gulizaydin

o kadar saçma sapan filmler çekiliyor ki zaten bu zamanda seri katil olmamasına şaşmamalı . sadece filmler de değil oyunlar ,kitaplar da bunu destekliyor .

nilay-nese-ucak

Google da çalışmasıda başlıktan anladığım kadarıyla onu daha değerli yapıyor. Demek ki ben ölsem vah vah...

Görüş Bildir