Kadın Olduğunuz İçin Über Gurur Duyacağınız 28 Kadın Karakter

-

Kadınların gücü adınaaaaa! Severek takip ettiğimiz Buzzfeed'in derlediği 28 muhteşem kadın karakter...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/elliewoodward/b...

1. Rey, Star Wars : The Force Awakens

Pratik zekası, korkusuzluğu ve kendine olan güveni ile Rey karakteri, bir kadının kendine yetebileceğini, kimsenin yardımı olmadan da ayakta durabileceğini kanıtlar nitelikte.

2. Leslie Knope, Parks and Recreation

Asla vazgeçmeyen, asla geri adım atmayan, karakterinden asla ödün vermeyen Leslie Knope karakteri, politika da dahil hemen hemen her konuda mücadele veren kadınlar için komik olduğu kadar etkili bir kadın figürü.

3. Lexa, The 100

Güçlü, sevgi dolu, sevdiklerini koruyan kollayan, doğru olduğunu düşündüğü şeyler için mücadele veren cesur karakterimiz Lexa, bize bir kadının ne kadar cesur olabileceğini gösteriyor.

4. Hermione Granger, Harry Potter

Zekası ile her sorunu çözen, kitap kurdu, Harry ve Ron'un kurtarıcı meleği Harmione'nin, sevdiği hiçbir şeyden vazgeçmedi ve içindeki ateş hiç sönmedi. Bu sayede, etrafındaki insanlar onu takdir etse de etmese de her durumun üstesinden gelebildi.

5. Olivia Pope, Scandal

Sınırını bilmeden, nereye kadar ilerlemek istiyorsa ilerledi. Güçlü, akıllı ve şefkat dolu karakteri ile sınırlar içinde kalmamamızı öğretti.

6. Jessica Jones, Marvel's Jessica Jones

Travma sonrası stres bozukluğu çekmesine ve hala takip ediliyor olmasına rağmen, süper gücünü kontrollü kullandı. Bütün sıkıntılarına rağmen, ayakta kalabildi ve bu tarz stres bozukluğu sıkıntısı yaşayan herkese de örnek oldu.

7. Eşler, Mad Max : Fury Road

Taciz edildiler, tecavüze uğradılar, psikopat bir adam tarafından kaçırıldılar ve esir tutuldular. İki tanesi, o adamdan hamile kaldı. Seks işçisi ve kaçıran adama ait bir mal olarak görülmelerine rağmen, kendilerine sunulan fırsatı değerlendirip gözü kara bir şekilde kaçmayı başardılar. Kendilerine yardım eden Furiosa'yı canları pahasına korudular. Bu kadınlar, kimin kölesi veya kurbanı olursanız olun, güçlü olup savaşabileceğinizi gösterdi.

8. Michonne, The Walking Dead

cdn3.whatculture.com

Güzel olduğu kadar öfkeli, güçlü olduğu kadar savunmasız karakterimiz Michonne, kimsenin kusursuz olmadığını fakat hatalardan nasıl dersler alması gerektiğini öğretti.

9. Jillian Holtzman, Ghostbusters

Jillian Holtzman karakteri homoseksüeller için umut ışığı oldu. Her hikayelerinin sonunun, ölümle veya hüzünle bitmeyeceğini gösterdi. Homoseksüeller için bir kahraman ve pozitif imaj oldu. Belirlenen bütün standartların ötesine geçerek, farklı olmanın etiketlenmek demek olmadığını gösterdi. Cinselliğimizin, karakterimizi tanımlamadığını gösterdi.

10. Ella Woods, Legally Blonde

Muhteşem bir görünüşe sahip olurken ve istediğiniz her şeyi yaparken, etiketleri ve pozitif ayrımcılığı ortadan kaldırıp mükemmel bir feminist olabileceğinizi öğretti.

11. Kate Beckett, Castle

Annesinin ölümünden sonra, kendini herkese karşı kapattı. Kimsenin kalbini kırmasına veya hayatının merkezi olmasına izin vermek istemedi. Yalnızca kalbi kırık bir kadın değil, aynı zamanda zeki bir kadın. Olduğunuz insandan daha iyi bir insan olabileceğinizi ve hayatta hiçbir şeyin sizi, siz istemedikçe yıkamayacağını gösterdi.

12. Rogue, X-Men

Gizemli, güçlü, eşsiz ve güzel olmasına rağmen, sahip olduğu mutant güçlerden nefret etti. Fakat yine de aşkı ve güzelliği buldu. İnsanlara oldukları kişiyi sevmelerini, bedenlerini değil karakterlerini önemsemeyi öğretti.

13. Zoe Washburne, Firefly

İyi bir arkadaş, iyi bir eş, savaşçı bir kadın ama aynı zamanda seksi ve şefkat dolu. Zoe, siz kendiniz gibi davrandığınız sürece istediğiniz her şeyi olabileceğinizi gösterdi.

14. Lorelai Gilmore, Gilmore Girls

Popüler kültürü ve abur cuburu seviyor diye, hiçbir şeyden anlamayan ve başkasına bağlı olan bir kadın olduğunu sanmayın. Hiç kimseden maddi veya manevi yardım almadan kızını yetiştirdi ve kendi ayaklarının üzerinde durdu.

15. Rebecca Bunch, Crazy Ex-Girlfriend

Mükemmel bir karakter değil, fakat günlük hayatta kadınların karşılaştığı bütün sorunlarla karşılaşan gerçek bir karakter. Bir çok yapıyor olabilir, fakat her zaman arkadaşlarının yanında oluyor.

16. Aibileen Clark, The Help

Clark, ırkçı yaklaşımlara maruz kalan herkesin sesi oldu. Ama bütün sorunlara rağmen, iyinin ve doğrunun her zaman kazanacağını gösterdi.

17. CJ Cregg, The West Wing

Eril dilin ve erkek egemenliğinin iş yerlerindeki yansımasını gösterdi. Erkek egemen bir iş yerinde zekanızla ve pratikliğinizle yükselebileceğinizi, bunun için mücadele etmeniz gerektiğini gösterdi.

18. Olivia Benson, Law and Order: Special Victims Unit

Kadınların hayatın her alanında desteklenmesi gerektiğini ve iyi bir insanın olmanın her zaman mümkün olduğunu gösterdi. Bütün kadınlar için örnek oldu.

19. Cristina Yang, Grey’s Anatomy

Başkalarının ne yaptığı veya ne yapmadığıyla değil, kendi ile ilgilendi. Başkalarının ne düşündüğünü umursamadı. Hayatının ve mutluluğunun başkasının elinde değil, yalnızca kendi ellerinde olduğunu gösterdi. Hayallerini gerçekleştirmek ve muhteşem adımlar atmak isteyenler için örnek oldu.

20. Eleven, Stranger Things

Genç bir karakter olmasına ve konuşma yeteneğinin kısıtlı olmasına rağmen, güçlü ve etkileyici bir karakter olarak gördük Eleven'ı. Psikolojik bir cehennemin içinde olması, arkadaşları ile arasındaki bağı koparmadı. Her türlü zorluğun altından, bütün sınırlı imkanlara rağmen kalkabileceğinizi gösterdi.

21. Olivia Dunham, Fringe

Çocukluğunda denek olarak kullanılan ve kendini her türlü tehlikeye karşı korumayı öğrenmek zorunda kalan Olivia, başarının ve azmin gücünü temsil ediyor.

22. Jane, Calamity Jane

Erkeksi bir kız olması sevdiği adamla beraber olmasını engellemedi. Kadın olmak sadece topuklu ayakkabılar ve cicili bicili kıyafetlerle dolaşmak demek değildir. Önemli olan karakterdir.

23. Mulan, Mulan

Savaşta babasına yardım etmek için erkek gibi giyinerek asker kılığına giren Mulan, bütün Çin'in saygısını kazanarak kadınlara ilham kaynağı oldu.

24. Buffy Summers, Buffy The Vampire Slayer

Eğlenceli, kadınsı ve kırılgan Buff, kimse size tek bir teşekkür etmese bile her sabah bir amaçla uyanmayı ve bunu gerçekleştirmek için elinizden geleni yapmayı öğretti. Meselenin kazanmak değil, denemek ve çabalamak olduğunu gösterdi.

25. Katniss Everdeen, The Hunger Games

İçinizdeki güce inandığınız zaman neler yapabileceğinizi gösterdi Katniss. Her ne kadar zorluklarla ve sorunlarla karşılaşsanız da, doğru olanı seçmeniz gerektiğini gösterdi. Ayrıca aile, sevgi ve kaybettiklerinin acısı hakkında yansıttıklarını da onu gerçek bir karakter yaptı.

26. Meredith Grey, Grey's Anatomy

Bütün baş rollerin mükemmel olmak zorunda olmadığını, karanlık ve yalancı bir kadınla karşılaşmanın da mümkün olduğunu Meredith ile gördük. Bütün olumsuz özelliklerine rağmen, sevdiği adam için kendinden ödün vermeyişi takdire şayan.

27. Veronica Mars, Veronica Mars

Alkolik bir anne tarafından terk edilmesi, arkadaşlarını kaybetmesi ve tecavüze uğraması Veronica'yı daha zayıf ve savunmasız yapmadı. Aksine güçlü, zeki, hakkını arayan, haksızlıklar karşısında sesini çıkarabilen bir kadın örneğini Veronica ile gördük.

28. Peggy Carter, Agent Carter

Kadınların, hayatın her alanında yer alabileceğinin en kuvvetli kanıtı oldu Peggy karakteri. İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminde, toplum kadınlardan evlerine dönmelerini ve çalışma hayatını bırakmalarını bekledi. Bütün bunların karşısında Peggy'nin kendine olan güveni ile işleri yoluna koyması, bütün kadınlar için pozitif bir örnek oluşturdu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilaydaarife

Uyumsuz'dan Beatrice Prior'u bekledim ama bir baktım yook

komutansneijder

Black Widow, Scarlet Witch, Psylocke nerede?

ersankuneriofficial

İçeriğe girdiğimde "gerçek" kadınlar olur sanmıştım. Yanılmışım, ya çizgi roman karakteri, ya dizi, ya film, ya kitap. Oysa ki tarihi kişilikler, bunlardan onlarca kat daha gurur vericidir. İnsan ırkı kadınlarıyla gurur duymalıdır.

serpil-deveci

sonunda amk agent carter müko kadın sonunda anladınız

mrs.patates

Ben de varııımm. Bu dünyada bir kadın patates olmak kolay değil :/

Görüş Bildir